Εγγραφη

Ξεκίνησε από Admax, 03 Μαΐου 2010, 10:38:01 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Admax

Γεια σας!
Ήθελα να παρακαλέσω τους διαχειριστές να αλλάξουν τους τρόπους εγγραφης και να γίνουν ποιο απλοί για τα μελη.
Ιδιαιτερα τον κωδικό του μέλους όπου πολλοί μπερδεύονται και δεν μπορούν να γίνουν μέλη.
Επίσης αν γίνετε να φτιαχτεί και αυτό με τις λεξούλες που είναι περίεργες και πρέπει να της γράψουμε από κάτω..
αρκετά φιλαράκια μου που θελουν να γίνουν μελόι σκάλωσαν εκεί που έβαζαν το σωστό και δεν το δεχόταν...  :-\

marboo

Καλησπέρα,
Ελπίζω να σε κατάλαβα καλά... το forum έχει μόνον ένα τρόπο εγγραφής, που είναι αρκετά απλός, αφού ζητάει μόνον το όνομα που θα χρησιμοποιούν τα μέλη στο forum, ένα e-mail για περίπτωση που θέλουμε να επικοινωνήσουμε μαζί σας, και τον κωδικό σας. Δεν ζητάει κανένα άλλο προσωπικό στοιχείο, ούτε όνομα, ούτε τηλέφωνο, όπως άλλα fora.

Τώρα, σε ό,τι αφορά το re-captcha - δύσκολο όνομα, είναι αλήθεια...   ::)
Το χρησιμοποιούμε ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ και μόνον. Πριν το χρησιμοποιήσουμε έγιναν κακόβουλες ενέργειες εναντίον του forum, με αποτέλεσμα να μολυνθούν πολλά PCs και ένα server.  Η μόνη μας λύση είναι αυτός ο μηχανισμός, που θεωρείται ο καλύτερος στο είδος του. Η αλήθεια είναι  ότι από τότε, δόξα νάχει ο Κύριος, βρήκαμε την ησυχία μας.... και σείς τη δική σας ;)

Να σας σημειώσω ότι οι "εικόνες" με τα γράμματα που βλέπετε ΔΕΝ είναι δικές μας, ώστε να τις απλουστεύσουμε, έρχονται απ' ευθείας από τον server του μηχανισμού. Με λίγη καλή προσπάθεια, και χωρίς βιασύνη, πάω στοίχημα ότι θα τις βρείτε τις λέξεις....   ;)
Σας ευχαριστούμε για την κατανόησή σας!

Admax

Ναι καταλαβαίνω..  :)  είχα και εγώ αρκετά forums και τώρα ένα ραδιοφωνικό σταθμό μαζί με forum οποτε σε καταλαβαίνω.. (είμαι τρίτη πληροφορικής)  :)  η αλήθεια πάντως με τα γράμματα που πρέπει να τα γράψεις από κάτω δεν λειτουργεί σωστά.. :\ ένα φιλαράκι ήθελε να γίνει μέλος αλλα επειδή την πρώτη φορα έκανε λάθος στον κωδικό του (δεν έβαλε 1 τουλάχιστον κεφαλαιο) μετά έβαζε τα γράμματα που του είχε και δεν ήταν σωστά..  :\ θα μπορούσατε να βάλετε στο SMF κάποιο άλλο MODE.. αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν..  :\

cgwolf

 Η εύκολη λύση είναι να πατήσει πάνω στην εικόνα και να κάνει reload image για να δεί τα νέα γράμματα/νούμερα.
Βέβαια,όντως θέλει διόρθωση το συγκεκριμένο κομμάτι,γιατί αν κάποιος κάνει λάθος,δεν ανανεώνεται αυτόματα η εικόνα...
Wolf-X...Wolf is the sniper,X marks tha spot!

Admax

Παράθεση από: cgwolf στις  04 Μαΐου 2010, 08:19:10 ΠΜ
Η εύκολη λύση είναι να πατήσει πάνω στην εικόνα και να κάνει reload image για να δεί τα νέα γράμματα/νούμερα.
Βέβαια,όντως θέλει διόρθωση το συγκεκριμένο κομμάτι,γιατί αν κάποιος κάνει λάθος,δεν ανανεώνεται αυτόματα η εικόνα...

Για κάποιον που ξέρεις είναι εύκολο.. και εγώ έτσι το έκανα αλλα το φιλαράκι μου καθόταν πάνω από μηνα να το βρει και εμτά με ρώτησε.. :P