Ερώτηση σχετικά με αυτονομία γεμιστήρα GBB πιστολιών και πιθανό πρόβλημα.

Ξεκίνησε από hellenicsun, 08 Μαρ 2009, 22:59:27 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

hellenicsun

Καλησπέρα.

Έχω δύο πιστόλια, ένα TM 1911 κι ένα KJ Works Beretta. Το πρώτο δέχεται περίπου 26 BB's στη γεμιστήρα ενώ το δεύτερο περίπου την ίδια ποσότητα.

Το θέμα είναι πως και στα δύο το αέριο τελειώνει πρωτού τελειώσουν οι BB's. Οι τελευταίες μάλιστα βολές είναι ψόφιες...

Κάνω κάτι λάθος; Είναι λογικό;

Να σημειώσω πως ανάμεσα στις βολές αφήνω έως και 2'' χρόνο.. Δε πυροβολώ συνεχόμενα δηλαδή.

Τώρα, το πρόβλημα:

Δε μπορώ με τίποτα να γεμίσω το TM δίχως να χάσω αέρα.. Με το δεύτερο, ούτε γάτα ούτε ζημιά.

el_ninio

hey, to 1911 pou exw kai emena xanei alla einai ok ston ena gemisthra kai emena mou xwraei 24-25 bilies kai tis petaei mia xara den exei prob
ti aerio xrisimopoieis? ama einai CA einai kapws adynamo kai emena etsi mou ekane (mexri pou alaksa) twra einai kai xeimwnas.....


-Knights of Avalon-

hellenicsun

Όταν λες χάνει αέρα τι εννοείς;

Εμένα χάνει αέρα κατά το γέμισμα, όπως όταν δε γίνεται σωστή επαφή μεταξύ του στομίου της μπουκάλας και της βαλβίδας της γεμιστήρας. Το θέμα είναι πως δε νομίζω να κάνω κάτι λάθος αφενός γιατί δοκίμασα διαφορετικές γωνίες κλπ, αφετέρου διότι με τη γεμιστήρα του KJ Works γίνεται σωστή επαφή και δε χάνεται αέρας ή να ακούγεται το παραμικρό κατά το γέμισμα.

akis

@el_ninio , diladi pio aerio xrisimopiis ektos apo to "green gas" tis CA? (to opio ine ximerino k apo ta pio dinata tis agoras).

ean ine se link stilto mou meso pm.

@hellenicsun,

den ine problima tou pistoliou ,simbeni sto siggekrimeno modelo,opos k sto desert eagle tis idias eterias , to aerio den ftani gia oles tis boles tou gemistira logo tis parapano katanalosis pou exoun auta ta 2 pistolia, to oti i fiali den efarmozi telia ine fisiologiko min se anisixi.
WARLORDS

el_ninio

@hellenicsun
ναι και εμενα κατά το γέμισμα γίνεται....

@ ακης
το αέριο της CA για εμενα είναι από τα πιο αθλια της αγοράς μυρίζει έντονα σαν τα αέρια της "γιαγιας" μου και είναι πολύ αδύναμο... δεν θα το χαρακτήριζα χειμερινό γιατί σε δοκιμη που έκανα πριν γράψω αυτό το post έβαλα αέριο της CA σε έναν γεμιστήρα του 45ρίου και μου πέταξε μισό γεμιστήρα ενώ με το green gas της ASG που χρησιμοποιώ όχι μονο έφτασε για ΟΛΟ τον "γεμιστηrα" αλλα έμεινε και 3-4 βολές extra


----------------χρησιμοποιώ το ultraair power greengas της ASG


-Knights of Avalon-

akis

@el_ninio , to ultra power ine kalokairino aerio ,exou k den mirizi ,alla ok.

tora ean ine pio dinato apo to "green gas" distixos den ine , alla afou ise euxaristimenos ok , ego den ime.
WARLORDS

Falcon

Παράθεση από: hellenicsun στις  08 Μαρ 2009, 22:59:27 ΜΜ
Καλησπέρα.

Έχω δύο πιστόλια, ένα TM 1911 κι ένα KJ Works Beretta. Το πρώτο δέχεται περίπου 26 BB's στη γεμιστήρα ενώ το δεύτερο περίπου την ίδια ποσότητα.

Το θέμα είναι πως και στα δύο το αέριο τελειώνει πρωτού τελειώσουν οι BB's. Οι τελευταίες μάλιστα βολές είναι ψόφιες...

Κάνω κάτι λάθος; Είναι λογικό;




Καταρχην το ΤΜ 1911 ριχνει τις 15 απο τις 26 βολες. Το αεριο διαρρεει επειδη ο γεμιστηρας σου δεν μπορει να δεχτει αλλο. Οι τελευταιες βολες φευγουν σα ψοφιες γιατι δεν εχει μεινει αρκετο αεριο στο γεμιστηρα. Ειναι απολυτα λογικο δε χρειαζεται να φοβασαι.


-Edit:
Έγινε διόρθωση του quote.

TOPGUN

Παράθεση από: hellenicsun στις  08 Μαρ 2009, 23:49:54 ΜΜ
Όταν λες χάνει αέρα τι εννοείς;

Εμένα χάνει αέρα κατά το γέμισμα, όπως όταν δε γίνεται σωστή επαφή μεταξύ του στομίου της μπουκάλας και της βαλβίδας της γεμιστήρας. Το θέμα είναι πως δε νομίζω να κάνω κάτι λάθος αφενός γιατί δοκίμασα διαφορετικές γωνίες κλπ, αφετέρου διότι με τη γεμιστήρα του KJ Works γίνεται σωστή επαφή και δε χάνεται αέρας ή να ακούγεται το παραμικρό κατά το γέμισμα.

Αλλαξε Βαλβιδα φίλε και θα ειναι μια χαρα.....
''Η Πραγματική δύναμη του Μαχητή, είναι ο Μαχητής που βρίσκεται Δίπλα του''

http://www.heraklion-airsoft.gr/

Dadiaki

poly aplo me ena katsabidaki sfigoume thn balbida PROSOXH omos giati to metalo einai polu malako kai boru na xalash
"Οι ευφυείς άνθρωποι λύνουν τα προβλήματα Οι ιδιοφυΐες τα προλαμβάνουν."
Αλβέρτος Αϊνστάιν