ΤΡΕΛΑ στο μαξιμουμ

Ξεκίνησε από skotostras, 19 Φεβ 2010, 18:50:11 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

skotostras

Δεν τοχα ξανακουσει αυτο...
τι λετε? θα το προσπαθουσατε φορ φαν? ;D ;D





mirrage

E? :o :o
Μπορώ να βρω πολλούς λόγους που θα με έκαναν
να πιστεύω πως είναι αδύνατον να κρατηθεί κάποιος
εκεί πάνω αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να αποδείξω
ότι οι φωτογραφίες είναι πειραγμένες...
Που τις βρήκες?

ΕΚΔΡΟΜΟΣ

#2
!!!!!

skotostras

#3
Παράθεση από: ΕΚΔΡΟΜΟΣ στις  19 Φεβ 2010, 19:29:54 ΜΜ
Στο απατσι εκει που καθονται τα ατομα τις φωτο εχει χειρολαβες οποτε δυναται σε πολυ δυσκολες καταστασεις να μπουν αριστερα κ δεξια ατομα 1+1.
επισης στο αφγανισταν εγινε διασωση αγγλων απο απατσι οπως στην 2 φωτο
οι αγγλοι εχουν φτιαξει φορεις 1 ατομου που τοποθετουνται στις θεσεις των βληματων για την μεταφορα καταδρομεων
Ακριβως ξεχασα να αναφερω αυτο το γεγονος με τον βρετανικο στρατο.
δεν ειναι καθολου πειραγμενες ;D
εστο που και αυτοι είναι ειδικες δυναμεις, ειναι biu gau στο μιαλο... ;D ;D

αυτο που θεορω επικινδυνο ειναι γιατι μου φαινετε εχουν τα κεφαλια τους μποστα στην τουρμπινα....  ???  :o O_O

Edit
οι χειρολαβές ομως είναι για αλλον σκοπο ;P
τι τους νιαζει ομως ;D

ΕΚΔΡΟΜΟΣ

#4
!!!!!

queef

Επειδή ο καθένας γράφει το μακρύ του και το κοντό του..
Ο συγκεκριμένος κινητήρας δεν μπορεί να σε τραβήξει μέσα.

Δεν υπάρχουν "ειδικές" χειρολαβές,οι άνθρωποι επιθετικό ελικόπτερο σχεδίασαν όχι μεταφορικό.Είναι οι χειρολαβές για να ανεβαίνουν οι χειριστές.

Η μόνη μεταφορά που έγινε ήταν 2 χειριστές απάτσι.Το ελικόπτερό τους καθηλώθηκε και για να μην τους φάνε οι ταλιμπάν το απάτσι που πετούσε ζευγάρι τους φόρτωσε στα πλάγια για να τους διασώσει.ΑΥΤΟ. Τα γιλέκα των πληρωμάτων ελικοπτέρων έχουν ειδικό ιμάντα στυλ μποντριε για διασώσεις.Επίσης χρησιμοποιείται τραβώντας τον στην πλάτη από τους μηχανικούς σινουκ κατά τις ρίψεις και από τους μηχανικούς χιουι πίσω στη μέση σε βολές/ρίψεις/βαρούλκα.Αυτό το ρημάδι το έδεσαν και ασφαλίστηκαν πανω στο ελικόπτερο.

Τώρα για την φωτογραφία τι να πω,παπάτζα του κερατά.Βρείτε μου μια αποστολή που θα ρισκάρει ένα απάτσι ο εκάστοτε διοικητής για να μεταφέρει 2(!) άντρες και γω σας κάνω δώρο το απάτσι ;D

mirrage

Έμα!
Δεν έχουν τυχαία μπροστά από τις εισαγωγές σε αεροπλάνα και ελικόπτερα την επιγραφή DANGER - JET INTAKE.
Το περιστατικό με την μεταφορά το ξέρω και εγώ αλλά δεν νομίζω οτι επαναλήφθηκε.Εξ'όσων γνωρίζω μόνο το
MH-6/AH-6 Little Bird μπορεί και κουβαλά εξωτερικά από 1-2 άτομα αριστερά και δεξιά σε ειδικές πλατφορμες που
προσαρμόζονται ανάμεσα στα πέδιλα και την άτρακτο.

ΕΚΔΡΟΜΟΣ

#7
!!!!1

queef

Παράθεση από: ΕΚΔΡΟΜΟΣ στις  19 Φεβ 2010, 21:36:13 ΜΜ
Η χειρολαβες αντεχουν μεχρι καπια ταση δεν ειναι για να δενεις πραγματα,
ολες η εξαρτυσεις (οχι τυπου Η του  ΕΣ) εχουν ιμαντα- χειρολαβης μεταφορα τραυματια που αντεχει τα κιλα του στρατιωτη.
Οοι καταδρομεις εχουν πανω τους κρικο + ιμαντα τυπου μποντριε η στο παντελονι η πανω τους,
Και  βλεπουμε αγγλους σε πολεμο κ οχι σε επιδειξη στων Ε.Σ. (εχουν δει τα ματια μου πατεντες για να βγει η δουλεια) οταν στον παλιο στρατο μας πειγεναν στις βραχονησιδες εκει να δεις φορτομα τα ελικοπτερα.
Προφανώς δεν κάναν hammerstrike με τους άλλους έξω.Δεν μιλάω για εξάρτηση μιλάω για γιλέκο επιβίωσης που έχει ενσωματωμένους τους ιμάντες.
Αλήθεια,τότε στις βραχονησίδες σε απάτσι φορτώνατε;
Αυτό που πιθανώς να είδες να φοράει ο load master ήταν ιμάντας πολυβολητή και όχι αυτό:

ΕΚΔΡΟΜΟΣ

#9
.....

queef

Έκδρομε εκτίθεσαι..
Α. Τι σχέση έχει λοιπόν το απάτσι με το χιούι που φορτώνατε.Άκυρος λοιπόν ο παραλληλισμός σου με το τι κάνατε στις βραχονησίδες ;)
Β. Δηλαδή τι εννοείς ότι οι άγγλοι είναι σε πόλεμο-υπάρχει αγγούρι και τους φορτώνουν στα απάτσι;Αυτό βγαίνει από τα γραφόμενα στα ποστ σου στο θέμα.Όπως είπα και παραπάνω μια φορά χρειάστηκε να γίνει κι έγινε μην επιμένεις με ιστορίες από τις βραχονησίδες και το βιετνάμ.
Το 33άρι φοριέται και από τα πληρώματα της ΑΣ μετά την επιστροφή των παλιών δικτυωτών γιλέκων.Για περισσότερες πληροφορίες επειδή βγαίνουμε εκτός θέματος με ΡΜ.

ΕΚΔΡΟΜΟΣ

#11
Τρελα στο Μαξιμουμ!!!! ;D
Τελος!  gueef γιατι ξεφηγαμε!!! αντε να βρεθουμε στο πεδιο!! ;)