ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ AEG ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΜΕ ΑΛΚΑΛΙΚΕΣ ;

Ξεκίνησε από Mandis, 12 Φεβ 2010, 15:23:08 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Mandis

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΞΠΕΡ ΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΑΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ (ΠΑΤΕΝΤΑ) ΒΑΛΩ ΑΛΚΑΛΙΚΕΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΙΔΙΑΣ ΤΑΣΗΣ  ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΜΕ ΤΩΝ ''ΜΑΜΑ'' ΤΟΥ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΖΗΜΙΑ ΤΟ ΜΟΤΕΡ Ή ΑΛΛΟ ΕΞΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ; ???
Δως μοι πα στω και ταν γαν κινάσω...

Dtq

Αν εξαιρέσεις το ότι κάθε 3 και λίγο θα πρέπει να κάνεις αυτή την πατέντα επειδή όλη την ώρα θα αδιάζουν (οι αλκαλικές δεν είναι επαναφορτιζόμενες και θα πρέπει όλη την ώρα να παίρνεις καινούριες!), κατά τα άλλα, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα!
Κάτι δεν πάει καλά...

Παράθεση από: Barack Obama
My friends, we live in the greatest nation in the history of the world. I hope you'll join with me as we try to change it.

baldcoyote

οπως το σκεφτομαι δεν θα εχεις προβλημα αρκει να χωρανε μαζι με την πατεντα σου.καλο θα ειναι πριν την συνδεση να μετρησεις με ενα πολυμετρο ρευματα,ταση και εσωτερικη αντισταση της πατεντας.με την ενταση δεν θα εχεις προβλημα(νομιζω η καθε ΑΑ εχει 2500mah) και 30-40 μικροομ εσ.αντισταση,αλλα να προσεξεις την ταση να μη ειναι πολυ διαφορετικη απο αυτη της μαμας μπαταριας (8.4 αντε 9.6 ή αν σου βγει κατι ενδιαμεσο).αλλα δε βλεπω το λογο να κανεις κατι τετοιο ,δε σε συμφερει σε βαθος χρονου.
Οταν μιλαμε δεν μπορουμε να ακουσουμε...

Λοξιτης

Με μια 1100 mha βγαινει παιχνιδι 2 ωρων με οικονομια(εστω);
...λίθος ον απεδοκίμασαν οι οικοδομούντες, ούτος εγενήθη εις κεφαλήν γωνίας...
http://airsoftwarriors-loxitis.blogspot.com/

ΕΚΔΡΟΜΟΣ

#4
εκανα πατεντα με τις μπαταριες στο ελικοπτερακι του μικρου αλαξα τις κινεζικες με εμποριου τις κολησα κ εχουν πιο μεγαλη διαρκεια. αρκει τα βολτ να ειναι ιδια.(επαναφορτιζομενες)

Dtq

Σωστό αλλά με επαναφορτιζόμενες όχι αλκαλικές έτσι?
Κάτι δεν πάει καλά...

Παράθεση από: Barack Obama
My friends, we live in the greatest nation in the history of the world. I hope you'll join with me as we try to change it.

kaliostro

Το έχω δοκιμάσει (με αλκαλικές) κ δεν ήμουν κ πολύ ευχαριστημένος, το μέγεθος είναι τεράστιο... :(
Φίλοι είναι...τα αδέρφια που επιλέγεις!!!

Έρχονται όσοι θέλουν.... Μένουν όσοι μπορούν!!!

vampiros

δεν νομιζω να δουλεψει....
εκτος απο τα volt τα mah κλπ...
οι επαναφορτιζομενες ΜΗΠΩΣ εχουν διαφορετικο λογο αποφορτισης απο αυτες που λες ?
γιατι νομιζω οτι κατι θα παρει φωτια ?
... what we do in life ,
echoes in eternity ...