Η&Κ PSG-1

Ξεκίνησε από fanioles, 08 Δεκ 2008, 23:19:21 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

fanioles

.

akis

kai megalitri gemistira perni k kata ripas rixni.


ti allo ipame oti 8elis?
WARLORDS

fanioles

 ;D ;D ;D


εχμ.. εδω βγαίνεις που λενε...!!

Ακούω προτάσεις... (μάλον διαβάζω)

Spook

@fanioles
Ας πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή ώστε να ξεκαθαρίσω κάποιες λεπτομέριες με αρκετή αν όχι μεγάλη σημασία τουλάχιστον για εμένα προσωπικά. Πάντα πίστευα πως το airsoft διαφέρει απο το paintball σε έναν πολύ βασικό για εμένα τομέα και αυτός δεν είναι άλλος απο τα όπλα. Στο airsoft ο χρήστης έχει την δυνατότητα να έχει στην κατοχή του αντίγραφο (replica) του πραγματικού όπλου της αρεσκείας του και όχι ένα όπλο που έχει φτιαχτεί και σχεδιαστεί αποκλειστηκα για χρήση paintball. Κατ' επέκταση στο airsoft τα περισσότερα παιχνίδια είναι προσανατολισμένα σε εξομοίωση μάχης. Τα όπλα λοιπόν έχουν συγκεκριμένο χαρακτήρα και τακτική χρήση ανάλογα με τον τύπο τους, όλα αυτά βέβαια για κάποιον που τα "βλέπει" ως αντίγραφα των πραγματικών και όχι απλά σαν "πλαστικά" όπλα. Το Η&Κ PSG-1 λοιπόν έχει πολύ συγκεκριμένο χαρακτήρα και αυτός είναι ως όπλο ελεύθερου σκοπευτή. Αυτό σημαίνει ότι η χρήση του ως τυφεκίου μάχης είναι απλά εκτός "χαρακτήρος" του όπλου αφού στο πραγματικό απλά δεν υφίσταται. Είναι σαν να πάρει κάποιος μια λιμουζίνα για να την χρησιμοποιήσει οργώνοντας ένα χωράφι. Αν πάλι χρησiμοποιηθεί σαν sniper, άποψη μου είναι πως μάλλον θα πρέπει να αναβαθμιστεί ώστε να ρίχνει με περισσότερα fps και να βάλλει σκοπευμένα από κάποια σεβαστή απόσταση. Όντας TOKYO-MARUI είναι εξαιρετικά ποιοτικό και ρεαλιστικό. Απο εκεί και πέρα εξαρτάται στον χρήστη τι θέλει να το κάνει...θέλει να το κρεμάσει στον τοίχο να το βλέπει ? θέλει να έχει απλά ένα εντυπωσιακό όπλο και να το διαθέτει ακόμα και για ρόλους που δεν έχει σχεδιαστεί και ποτέ δεν έχει χρησιμοποιηθεί ? ή θέλει να παίζει όσο πιό ρεαλιστικά γίνεται με ένα όπλο που να εκπληρώνει τον ρόλο για τον οποίο έχει σχεδιαστεί και κατασκευαστεί ? ...και τελικώς περί ορέξεως ουδείς λόγος απλά ωφείλω στον εαυτό μου κυρίως, να ενημερώνω. ;)
The circle is a perfect form...
in nature is repeated without end...
The power of the world always works in circles...

fanioles

#4
.

hampos

Καλησπερα σε ολους. Προσφατα πηρα ενα Saiga 410 το οποιο το πηρα μονο για σκοπευση εως 200μ. Δεν εχω κανενα παραπονο απο την συγκεκριμενη καραμπινα πλην ομως το οτι τα φυσιγγια κοστιζουν αρκετα. Θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι σκεφτομαι να αγορασω ενα αεροβολο για τον ιδιο λογο. Υπαρχει αεροβολο οπλο το οποιο να υπαρχει στην Ελλαδα και να ειναι τοσο ισχυρο ( 200m.) και σε τι διαμετρημα ειναι προτιμοτερο 4,5 η 5,5 ?. Το παραπανω αεροβολο με καλυπτει ? Ευχαριστω.

fanioles

#6
.

Gus

Παράθεση από: hampos στις  29 Μαρ 2009, 20:54:55 ΜΜ
Καλησπερα σε ολους. Προσφατα πηρα ενα Saiga 410 το οποιο το πηρα μονο για σκοπευση εως 200μ. Δεν εχω κανενα παραπονο απο την συγκεκριμενη καραμπινα πλην ομως το οτι τα φυσιγγια κοστιζουν αρκετα. Θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι σκεφτομαι να αγορασω ενα αεροβολο για τον ιδιο λογο. Υπαρχει αεροβολο οπλο το οποιο να υπαρχει στην Ελλαδα και να ειναι τοσο ισχυρο ( 200m.) και σε τι διαμετρημα ειναι προτιμοτερο 4,5 η 5,5 ?. Το παραπανω αεροβολο με καλυπτει ? Ευχαριστω.


   Καλησπερα φιλε hampo δες εδω http://www.aerovolo.gr/. Ειναι το καλυτερο φορουμ για αεροβολα στην Ελλαδα. Πιστευω εκει να βρεις τις απαντησεις που ζητας...

hampos

Ευχαριστω σε ολους....

akis

Παράθεση από: Atsalakotos στις  11 Φεβ 2009, 23:50:22 ΜΜ
TO PSG-1 Rixni mono se Semi, exi psilo-blowback, kai oplizodas to odos ferni ti proti BB sto oplo. Mama ine 300 FPS (Toso epitrepete sti Japan nomizo) Kai tha thes anabathmisi sigoura, gt 300 FPS ine poli liga gia sniper. Episis apoti ksero to PSG1 ine to mono AEG pu xi sxediasti os Sniper, (Kai to SVD tis Real sword pu rxete tora) Opote an thes Sniper sniper mallon ena anabathmismeno PSG1 thatan apo tis kaliteres epiloges.



den exi
WARLORDS