Πιστευετε οτι οταν καποιος διοργανωνει παιχνιδι σε πεδιο αλλης ομαδας πρεπει....

Ξεκίνησε από ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ, 31 Δεκ 2009, 16:38:10 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

πρεπει να ρωταμε οταν ανεβαζουμε σεναριο σε πεδιο αλλης ομαδας?

ναι πρεπει να ρωταμε...
οχι δεν με ενδιαφερει...
καμια φορα...

Emperor

Παιδιά, διαβάζοντας με προσοχή τα όσα γράψατε όλοι εδώ, και επειδή είμαι νέος στο χώρο του airsoft, αλλά προερχόμενος από μια "περίεργη" κοινότητα όπως είναι αυτή του paintball mil/sim, (και μέλος μιας από τις πλέον δυνατές ομάδες του χώρου)  θα ήθελα να παραθέσω ευγενικά και φιλικά την άποψή μου.

Κατ αρχάς, είναι κύριο γνώρισμα των ανθρώπων της πατρίδος μας, που αποκαλούμαστε Έλληνες, να τρωγόμαστε μεταξύ μας για τον πλέον ασήμαντο λόγο. Αυτό πάντα ίσχυε, πάντα θα ισχύει. Μετά φυσικά πίνουμε μπύρες όλοι μαζί.  8)

Στο θέμα μας τώρα...ένας από λόγος που έφυγα από το paintball, ήταν η κόντρα ανάμεσα στις ομάδες. Και αυτό εκεί γίνεται για οικονομικούς κυρίως λόγους. Γενικότερα, ο παράγοντας αυτός, σε συνδιασμό με τον ανταγωνισμό, τις διοργανώσεις σεναρίων σε πεδία ομάδων και όχι μόνο, από συγκεκριμένες ομάδες, δημιουργούσαν κόντρες, ίντριγκες, κτλ κτλ. Αποτέλεσμα ήταν να μην έχεις πλέον τη διάθεση ούτε να συμμετάσχεις, αλλά ούτε και να ευχαριστιέσαι το άθλημα. Δεν είναι ωραίο, ούτε υγειές κάτι που το κάνεις για να ξεφεύγεις από την ένταση της δουλειάς, της γυναίκας σου  ;D ;D, της ρουτίνας ,μπλα μπλα...να σου δημιουργεί προβλήματα. Το έχεις χάσει το παιχνίδι τότε. Και εδώ κρύβεται το μυστικό της επιτυχίας για κάτι που το κάνεις κυρίως για να διασκεδάσεις και να περάσεις καλά γενικότερα.

Εδώ, με μια πρώτη εκτίμηση ο χώρος είναι πολύ πιο καθαρός από εκεί και αυτό είναι ίσως ένα από τα δυνατότερα σημεία του airsoft. Εύχομαι να είναι πάντα έτσι, να λειτουργούμε όλοι σαν μια τεράστια οικογένεια, να προστατεύουμε και το χώρο αλλά και τα μέλη της οικογένειας αυτής και να γυρνάμε σπίτια μας χορτασμένοι με τεράστια χαμόγελα.

Ευχαριστώ
Peace is a lie. There is only passion. Through passion i gain strength. Through strength i gain power. Through power i gain victory, Through victory i gain meaning. My chains are broken, the Force shall free me...


Ranger

Μέχι τόρα δεν έχω σιμμετάσχει σε κανένα game λόγο κάποιων υποχρεώσεων και δουλειών άρα δεν είμαι ο κατάλληλος  για αυτό το θέμα όμως ος λογικά σκεπτόμενος βλέποντας και διαβάζοντας το θέμα πιστεύω οτι από τη στιγμή που μια ομάδα ανακοινώσει στη κοινότητα οτι βρίκε κάποιον χώρο παύει να είναι δικος της χώρος (της ομάδας) .Όταν μια άλλη ομάδα έχει ανακοινώσει ότι π.χ το σάββατο 12/3/2010 θα διεξαχεί παιχνίδι δεν είναι υποχρεομένη να πάρει και την άδεια της ομάδας που βρήκε τον χώρο εφόσον δεν είναι ιδιοκτίτες του χώρου έαν ήθελαν private games ας μην το ανακοίνωναν στην κοινότητα εφόσον η διοργανότρια ομάδα είχε ενημερώσει την κοινότητα για το game τότε είναι καλημένη .

Φιλικά πάντα  ;)
(Η τυχη ευννόει τους τολμηρόυς ) Μέγας Αλέξανδρος
(Στον φίλο να συμπεριφέρεσαι όπως στον εαυτό σου γιατί ο φίλος είναι ένας άλλος σου εαυτός) Αριστοτέλης

Dadias

καμία φορά.... αν είναι δικός τους ιδιωτικός χώρος με χαρτιά κτλ τότε αλλάζει το πράγμα..