Socom MK23

Ξεκίνησε από Lyberodoggy, 02 Δεκ 2008, 00:06:55 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Lyberodoggy

Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου από Tokyo Marui και λόγω χαμηλού budget θέλω να το χρησιμοποιώ ως πρωτεύον όπλο.
Το θέμα είναι πως όσο βολικό κι αν είναι στην αυτονομία του αερίου (2 γεμιστήρες/γέμισμα), είναι αρκετά δύσκολο αλλά και απαραίτητο να το ξαναγεμίσεις στη διαρκεια του αγώνα. Γι αυτό σκεφτόμουν την αγορά ενός έξτρα γεμιστήρα. Αξίζει;
leave none behind

Spook

Εξαρτάται και πάλι απο το τι έχεις σκοπό να κάνεις στο μέλλον. Πρόκειται να αγοράσεις ένα κύριο όπλο σε κάποια φάση σχετικά σύντομα ή όχι ? Αν δεν πρόκειται τότε νομίζω ότι η αγορά επιπλέον γεμιστήρων ή τουλάχιστον ενός ακόμα είναι μονόδρομος κάτι που θα το διαπιστώσεις παίζοντας αν δεν το έχεις ήδη κάνει. Να πω επίσης πως δεν είναι συνετό να κουβαλάμε αέριο μαζί μας κατά την διάρκεια του παιχνιδιού εκτός του "safe house" όπου έχουμε τα πράγματα μας, ξεκουραζόμαστε, αλλά και εξοπλιζόμαστε διότι είναι πολύ πιθανόν μια κοντινή βολή απο κάποιο δυνατό όπλο να τρυπήσει την φυάλη και να γίνεις "αεριωθούμενος"... ;D Άρα έχοντας υπόψη ότι θα μπαίνεις στο παιχνίδι με όσο αέριο χωράει η γεμιστήρα σου και αν τελειώσει θα πρέπει ή να πάς στο safe house να ξαναγεμίσεις ή σε κάποιο respawn point  τότε καταλαβαίνεις ότι επιβάλεται να έχεις επιπλέον γεμιστήρες επαναλαμβάνω αν θα το έχεις ως κύριο όπλο ;)
The circle is a perfect form...
in nature is repeated without end...
The power of the world always works in circles...

akis

#2
Παράθεση από: Spook στις  02 Δεκ 2008, 02:29:41 ΠΜ
Εξαρτάται και πάλι απο το τι έχεις σκοπό να κάνεις στο μέλλον. Πρόκειται να αγοράσεις ένα κύριο όπλο σε κάποια φάση σχετικά σύντομα ή όχι ? Αν δεν πρόκειται τότε νομίζω ότι η αγορά επιπλέον γεμιστήρων ή τουλάχιστον ενός ακόμα είναι μονόδρομος κάτι που θα το διαπιστώσεις παίζοντας αν δεν το έχεις ήδη κάνει. Να πω επίσης πως δεν είναι συνετό να κουβαλάμε αέριο μαζί μας κατά την διάρκεια του παιχνιδιού εκτός του "safe house" όπου έχουμε τα πράγματα μας, ξεκουραζόμαστε, αλλά και εξοπλιζόμαστε διότι είναι πολύ πιθανόν μια κοντινή βολή απο κάποιο δυνατό όπλο να τρυπήσει την φυάλη και να γίνεις "αεριωθούμενος"... ;D Άρα έχοντας υπόψη ότι θα μπαίνεις στο παιχνίδι με όσο αέριο χωράει η γεμιστήρα σου και αν τελειώσει θα πρέπει ή να πάς στο safe house να ξαναγεμίσεις ή σε κάποιο respawn point  τότε καταλαβαίνεις ότι επιβάλεται να έχεις επιπλέον γεμιστήρες επαναλαμβάνω αν θα το έχεις ως κύριο όπλο ;)


η είσοδος του οποιοδήποτε παίχτη στο σημείο τις "νεκρανάστασης" , δηλώνει αυτομάτως ότι ο παίχτης είναι νεκρός, άρα το μονο που σε σώζει είναι να εxής παραπάνω γεμιστήρες πάνω σου .
WARLORDS

Lyberodoggy

Μάλιστα... Επειδή δεν πιστεύω πως η μέρα που θα αποκτήσω ένα σοβαρό οπλάκι είναι κοντά, μάλλον θα παρω τον έξτρα γεμιστηρα... Κάτσε να δούμε τι θα γινει με τις κληρώσεις...
leave none behind

TOPGUN

Παράθεση από: Lyberodoggy στις  02 Δεκ 2008, 00:06:55 ΠΜ
Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου από Tokyo Marui και λόγω χαμηλού budget θέλω να το χρησιμοποιώ ως πρωτεύον όπλο.
Το θέμα είναι πως όσο βολικό κι αν είναι στην αυτονομία του αερίου (2 γεμιστήρες/γέμισμα), είναι αρκετά δύσκολο αλλά και απαραίτητο να το ξαναγεμίσεις στη διαρκεια του αγώνα. Γι αυτό σκεφτόμουν την αγορά ενός έξτρα γεμιστήρα. Αξίζει;

Καλησπέρα Φίλε, εχω το συγκεκριμένο πιστόλι σαν όπλο χειρός και απ' την αποδοσή του ειμαι πολύ ευχαριστημένος.... αρκετά fps, μεγάλης χωρητικότητας γεμεστήρας κτλ....

Σε καμία περίπτωση όμως δεν θα στο σύστηνα για κυρίος όπλο, λαμβανοντας υπ' οψιν τα όπλα(ΑΕG) των υπόλοιπον Παιχτών.....

Θα σου προτεινα να ξεκινήσεις με ενα AEG της σειράς Sportline το οποίο θα σου στοιχίσει λιγότερο απο 150 ευρώ και θα σε κάνει ένα υπολογόσιμο Παίχτει στα Παιχνίδια....

Για αρχή τα 300 περίπου Fps πιστεύω οτι είναι αρκετά, αλλα αν θες κάτι παραπάνω υπάρχει αρκετο περιθώριο βελτίωσης για όλα τα Βαλάντια....
''Η Πραγματική δύναμη του Μαχητή, είναι ο Μαχητής που βρίσκεται Δίπλα του''

http://www.heraklion-airsoft.gr/

Lyberodoggy

leave none behind

ανθυπασπιστης

hi i8ela na rotiso re paidia skeftomai na paro to mk 23 einai kalo oplo? peite mou pliofories sas parakalo piateuo pos to mono kata einai to aerio pou adeiazei grigora? parakalo apantiste :'(
BLACK HAWK :.: TEAM SPECIAL WARFARE OPERATOR