ΠΟΙΟ AEG WW2 ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ?

Ξεκίνησε από Ιστιμπεη, 04 Νοε 2009, 14:28:27 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ΠΟΙΟ AEG WW2 ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ? EAN TO AIRSOFT CLUB  EIXE ΕΠΙΠΛΕΟΝ WW2 ΑΕGS ΠΟΙΟ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΜΙΑ ΨΗΦΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΗΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ 1-5 ΚΑΙ

THOMSON
27 (28.1%)
STEN
3 (3.1%)
MP38/40
12 (12.5%)
MP/STG 44
16 (16.7%)
KAR 98
18 (18.8%)
FG42
3 (3.1%)
MG34
0 (0%)
MG42
7 (7.3%)
TYPE 100
0 (0%)
BAR
11 (11.5%)
TYPE 99
0 (0%)
SPRINGFIELD
6 (6.3%)
LIE ENFIELD NO 4
4 (4.2%)
S.M.L.E.
0 (0%)
PPSH 41
8 (8.3%)
PPSH 42
5 (5.2%)
M1 GARAND
30 (31.3%)
M1-M1A1-M2-M3 CARBINE
10 (10.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 96

Ιστιμπεη

Απαντηστε στην ερωτηση. Εγω προτιμω το ΚΑR 98 και το PPSH41. Το πρωτο το προτιμω γιατι ειναι ενα απο τα αγπημενα μου επαναληπτηκα τυφεκια και το δευτερο για λογους ταχυβολιας.

M1911

ψηφισα το thomson επειδη ειναι το αγαπημενο μ οπλο εκεινης της εποχης

Θάνος

BAR ...καί ξερό ψωμί, ένα πολυαγαπημένο όπλο από τα video games, είναι πάντα η πρώτη μου επιλογή καί κρυφός καημός να το αποκτήσω καί σε AEG, αν έρθει ποτέ Ελλάδα σε σχετικά λογική τιμή.  :)
keep safe distance...

EKAMenos

ψιφισα thomson kai BAR αλλα ειναι πολα που μου αρεσουν εξισου :)
ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ ΑΜΥΝΣΘΕ ΠΕΡΙ ΠΑΤΡΙΣ  ΓΙΑΤΙ    Ο  ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

http://www.rbgungraphics.com/thompson6in.jpg

Ιστιμπεη

Καλες επιλογες υπαρχει ομως κανενας αλλος φιλος των οπλων του αξονα?

Scharfschütze

Ολα τα γερμανικα εννοειται  :D ;) και φυσικα τον "νικητη του Stalingrad" PPSH-41 που ηταν υπερβολικα αξιοπιστο και με μεγαλο γεμηστηρα 71 σφαιρων.

Δεν ψηφισα ομως γιατι οι επιλογες ειναι πολυ λιγες για εμενα  ;D
Deutsche Wehrmacht Scharfschütze


Goodspeed

MP40 & Kar98 uber alles...

Το MP40 μου έχει γράψει αρκετά kill στο Hotel και μαζί με το Kar98 πολλά Headshots στο COD  ;D
No flag, no uniform, ever stopped the bbs from my gun...




RamboGR

Thompson και Bar γιατι ειναι απο τα πιο γνωστα (εμφανησιακα) οπλα του Β πακγοσμιου!  8)

Stathis

Airsoft is Life!

dash


Noob

Και εγω Μ1 παιδες...

Γνωμη μου το καλύτερο όπλο της εποχής... Ακομα και σημερα εχει αναμφισβητητη αξια
Αδύνατον τόν μηδέν πράττοντα πράττειν εύ

Αριστοτέλης

jumbo

οτιδηποτε γερμανικο.....αλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι πολλα μελοντικα μοντελα οπλων βασιστικαν πανω στον γερμανικο εξοπλισμο μετα το ΒΠΠ ;D ;D
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

Zaitsev

Έιναι απλά ντροπή να μην υπάρχη στη λίστα το M1 Garand . Εκτός βέβαια και δεν το βάλατε γιατί θέλατε να υπάρχει και λίγο ανταγωνισμός στην ψηφοφορία  :) :) :)

SAPPER

Παράθεση από: Zaitsev στις  05 Νοε 2009, 08:56:59 ΠΜ
Έιναι απλά ντροπή να μην υπάρχη στη λίστα το M1 Garand . Εκτός βέβαια και δεν το βάλατε γιατί θέλατε να υπάρχει και λίγο ανταγωνισμός στην ψηφοφορία  :) :) :)
Σωστ..οστ  ;)

Horus

ψήφισα το mp40 γιατι ειναι ισως το πιο αναγνωρισιμο οπλο του β'ππ!! κ το stg44 γιατι ηταν το πρωτο real τυφεκιο εφοδου ever  ;)

παντως θα συμφωνησω με τον φιλο zaitsev, το Μ1 επρεπε σιγουρα να ειναι στη λιστα!
enemies..we need more enemies!!

cgwolf

#15
 Kar98 και Enfield...και τα 2 πολύ καλές βάσεις για snipers που χρησιμοποιήθηκαν αρκετά σε αυτό το ρόλο.

(Το Μ1 Garand μπορεί να παίζει και στην ψήφο Springfield αφού κατασκευαζόταν απο την Springfield Armory)

EDIT: Κάτι που μόλις παρατήρησα...Μήπως να άλλαζε ο τίτλος σε "ποιά airsoft replica WWII προτιμάτε" γιατί αρκετές απο τις επιλογές είναι bolt action....
Wolf-X...Wolf is the sniper,X marks tha spot!

Ιστιμπεη

#16
SORRY για τη σημαντικη παραλειψη του M1 GARAND και των M1 M1A1 Μ2 Μ3 CARBINE δεν ηταν στη λιστα την  εκανα την ψηφοφορια πολυ βιαστικα. προσθηκαν.

Zaitsev

M1 GARAND
Ισως το καλύτερο όπλο που έχει υπάρξει. Στην κατηγορία του πάντα.


Dharry

M1 Garand  & M1A1 Carbine ....Βεβαια τιθεται ενα θεμα με τα ΒΒ'ς των 8χιλ που χρησιμοποιουν...Τωρα αν καποιος κατεβασει ενα Μ1 σε πεδιο, θα παιξει;...

ted


M1A1 THOMPSON     MP40     STG44     B.A.R.     M1903 SPRINGFIELD     M1 GARAND     M2 CARBINE      :)