Ενοικίαση πούλμαν

Ξεκίνησε από filakio 8, 25 Οκτ 2009, 19:10:38 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Θα έδινες λεφτά για μεταφορά με πούλμαν

ΝΑΙ
29 (65.9%)
ΟΧΙ
2 (4.5%)
Προτιμώ το ιx μου
9 (20.5%)
Δεν με ενδιαφέρει
4 (9.1%)
Είναι πολλά τα λεφτά
0 (0%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 40

filakio 8

Σε επαφή που ήρθα με τουριστικό γραφείο για πούλμαν 50 θέσεων τιμή 200ευρ δηλαδή 4 ευρ το άτομο.
Και για 28 θέσεων 150ευρ 5,40 το άτομο.Σημείο μετάβασης το νέο πεδίο στη μαλακάσα Χιλιομετρική απόσταση 70χιλ πήγαινε ελα.
Αν μπορεί να βρει κάποιος καλύτερη τιμή δεκτη.
Προσωπικά πιστεύω πως κερδίζουμε βενζίνη απ τα ix μας τα διόδια 1,7*2 την κούραση τις επιστροφής και για κάποιους που έρχονται με μηχανάκι η δεν έχου μεταφορικό μέσο.  Και έχουμε μπροστά μας τον δρόμο ώστε να κάνουμε ενημέρωση του σεναρίου και να ετοιμάσουμε τις ομάδες (πολύτιμος χρόνος) για περισσότερα παιχνίδια στο πεδίο.Και φυσικά τον χαβαλέ στην γαλαρία και όχι μονο.  ;D ;D ;D ;D
Παρακαλώ πολύ θα ήθελα και την γνώμη σας

MitsoS_O_Yakuza

ψηφισα δεν με ενδιαφερει με τη λογικη οτι ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ αν νοικιασετε οτι θα συνησφερω αλλα και να μην νοικιασετε εγω παλι με το Ι.Χ θα ερθω
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

tag21

1ον  γουσταρω πουλμανακι
2ον  χαβαλες με συνχομπιστες
3ον δεν εχω αυτοκινητο καρδια μου!!!!
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

WAR ANGEL

θα συμφωνησω με τον TAG21 και θα προσθεσω...
4)Μου την σπαει η οδηγηση

Predator

Ψηφισα το πρωτο,ειμαι μεσα για μαλακασα με πουλμανακι

jumbo

μεσα......και να τραγουδαμε κιολας στον οδηγο << τρεξε,τρεξε οδηγε για να τους περασουμε και θα σε κερασουμε ενα σακουλι bbs>> ;D ;D
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

alexkarpen

παιδια αν υλοποιηθει αυτο με το πουλμαν δεν με σωζετε απλα,θα σας αναψω λαμπαδα!
(επειδη δεν εχω μεταφορικο αυτη  τη στιγμη!!!)
και εννοειτε πως θα συνεισφερω!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Horus

ψήφησα ναι, γιατι μονο οι βενζινες μου θα ειναι 8 ευρω. χωρια που μετα απο ενα παιχνιδι δεν ειναι γαματο να οδηγαει αλλος τα 35χλμ??  ;D ;D

βεβαια υπαρχει κ το πρακτικο προβλημα του σημειου εκκινησης...
λογικα ειμαστε απλωμενοι σε ολη την Αθηνα κ καποιο σημειο συγκεντρωσης στο κεντρο π.χ δεν θα βολευε ιδιαιτερα..  :-\
να παρουμε τα ιχ να παρκαρουμε στο κεντρο κυριακατικα ή να μπουμε στο μετρο με τα οπλα..
νομιζω ειναι λιγο μπερδεμα.  :-\   Παντως ειναι μια αρχη!!  ;)
enemies..we need more enemies!!

filakio 8

Μια ιδέα είναι να αφήναμε τα αμάξια στο parkin του νεκροταφείου τις καισαριανής και από εκεί να φεύγαμε με το πούλμαν

Powerplant

Εγώ ψήφισα "ναι" γιατί βολεύει και μειώνει και το κόστος. Τώρα για το θέμα που θα αφήνουμε τα αυτοκίνητα είναι υπό συζήτηση αφού είμαστε από διάφορες περιοχές και ίσως να ήταν καλύτερα να κάνει 2 στάσεις (παράδειγμα εγω και 4 άτομα που παίζουμε είμαστε Περιστέρι - Αιγάλεω - Χαιδάρι και δεν είμαστε οι μόνοι, θα ήταν ποντιακό να έρθω στην Καισαριανή για να πάω Μαλακάσσα). Βέβαια όλα λύνονται με καλή διάθεση. Και επαναλαμβάνω με το λεοφωρείο τα πράγματα θα σφίξουν από θέμα τήρησης ωραρίου και χαίρομαι πολύ για αυτό.

alexkarpen

εγω προτεινω να ξεκιναμε απο μια σταση μετρο/ΗΣΑΠ γιατι ετσι δεν θα χρειαζεται να παιρνει κανεις καθολου αυτοκινητο, αλλα το θεμα ειναι τι θα κανεις με το AEG μεσα στο μετρο....  :P :P

Bb1

Ένα είναι σίγουρο. Αυτοί που έχουν εισητήρια θα τα κρατάνε στο χέρι και αυτοί που δεν έχουν απλά δεν μπούν καν στο συρμό  :). Και εγώ ναι ψήφισα για όλους τους προαναφερθέντες λόγους.

Hornet

Πολυ καλη ιδεα σας.Αν και δεν μπορω ακομα να παιζω σε παιχνιδια,οταν με το καλο θα μπορω να ερχομαι θα με βοθησει πολυ αυτος ο τροπος μεταβασης. :) :) :) ;)
you'll fire your musket but l'll run you through...

filakio 8

Παράθεση από: alexkarpen στις  29 Οκτ 2009, 05:00:29 ΠΜ
εγω προτεινω να ξεκιναμε απο μια σταση μετρο/ΗΣΑΠ γιατι ετσι δεν θα χρειαζεται να παιρνει κανεις καθολου αυτοκινητο, αλλα το θεμα ειναι τι θα κανεις με το AEG μεσα στο μετρο....  :P :P

δεν θα προλάβεις να μπεις καν στο metro φιλε μου με παραλλαγή και τσάντα φουσκωμένη  :P :P :P :P


Siegfried

Συμφωνώ και εγώ με την ιδέα του λεωφορείου. Η ιδέα επίσης του ΜΕΤΡΟ/ΗΣΑΠ  μου αρέσει περισσότερο από το να πηγαινουμε μετα αυτοκίνητά μας σε προκαθορισμένο σημείο και απο εκεί να παίρνουμε το πουλμαν αλλά θα πρέπει να έχουμε τις στολές μαζί με τα AEG στο σακο και να ντυνόμαστε στο πεδίο. Επίσης θα ήταν καλό να μπει μια ψηφοφορία "που μένουμε" ωστε το σημείο αναχώρησης να μας εξυπηρετεί όσο το δυνατό περσσότερο.

mirrage

Πάντως εγώ και τώρα αυτό κάνω.
Όλα στον σάκο και λεωφορείο, η μετρο, η συνδιασμός των 2.
Αν και τα παντελόνια παραλλαγής πλέον δεν κάνουν εντύπωση
σε κανέναν οποτε δεν είναι μεγάλο το πρόβλημα.

transporter

ψήφισα ΝΑΙ γιατί συνεχώς ψάχνω για μεταφορικό μέσο βέβαια χρειάζεται να μαζευτεί ένας ικανοποιητικός αριθμος ατόμων για να πληρώσουμε και μια λογική τιμή...πάντος δεν είναι καθόλου κακή ιδέα

kaliostro

Φιλαράκο μου Φυλάκιο πρέπει να έχεις καιρό να μπεις στο μετρό :):):):).Με την παραλαγή κ τον σάκο με το όπλο στην πλάτη κ πάω όπου θέλω.Δεν με σταματάει κανείς δεν με ενοχλεί κανείς.Η αστυνομία όταν δεν πινει καφέ τότε ίσως να παρενοχλεί κάποιον μετανάστη ή κάποιο τέρμα τελειωμένο πρεζάκι, που δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του, για να δειξει οτι κάτι κανει.
Φίλοι είναι...τα αδέρφια που επιλέγεις!!!

Έρχονται όσοι θέλουν.... Μένουν όσοι μπορούν!!!

Falcon

Παράθεση από: filakio 8 στις  26 Οκτ 2009, 22:09:55 ΜΜ
Μια ιδέα είναι να αφήναμε τα αμάξια στο parkin του νεκροταφείου τις καισαριανής και από εκεί να φεύγαμε με το πούλμαν

αα, απο το αρχικο ποστ και με αυτο τωρα ναι! μεσα κι εγω αλλα πλεον ειμαστε πολλοι airsofters για να χωρεσει το παρκιν ολα τα αμαξια.. Θα συνησφερω κι εγω παντως.. Ψηφιζω ναι...

Noob

Καλο θα ήταν και για τα παιχνίδια του Χοτελ να το κανουμε... αλλα και για Σουνιο.. Εμενα πχ απο το χοτελ πηγαινε έλα πρέπει να οδηγησω 70χλμ και να περάσω 2 φορεα απο Αττικη οδο.. αρα τα εξοδα μετακινησης ανεβαινουν στα 12-14 ε
Αδύνατον τόν μηδέν πράττοντα πράττειν εύ

Αριστοτέλης