Καθαρισμός του HOTEL

Ξεκίνησε από leonardo sunbird, 22 Σεπ 2009, 18:32:37 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ΘΑ δίνατε 3-5 ευρώ για τον καθαρισμό του πεδίου Ηotel??

Nαι
21 (60%)
Οχι (γιατι;)
14 (40%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 27

Η ψηφοφορία έληξε: 21 Νοε 2009, 17:32:37 ΜΜ

leonardo sunbird

Στο πεδίο του Hotel στο ισόγειο επίπεδο (στις ράμπες) το ρημαδιασμενο υλικο του Υαλοβαμβακα ειναι ΑΜΕΣΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ για την ΥΓΕΙΑ ολων που παιζουμε.
Θα δίνατε καποια χρηματα της ταξεως 3 με 5 ευρω το ατομο,  ωστε να μαζευτεί ένα ποσό για την ενοικιαση μηχανηματων (μπουλντοζακι / φορτηγό) για την αποκομοιδη σκουπιδιων μπαζων και ειδικα του υαλοβαμβακα που βρισκεται στο συγκεκριμενο χωρο για να μην παιζουμε με την Υγεια μας???

Περιμένω την απαντηση σας με ειλικρινεια και σοβαροτητα.

Ευχαριστω!!!

Leonardo  ;)


Θάνος

Εγώ τα δίνω κι ας μην παίζω εκεί.  ;D

Μόνο καί μόνο γιά να καθαρίσει ένας χώρος από τέτοια υλικά, μου φτάνει.  ;)
keep safe distance...

Goodspeed

ΝΑΙ και δεν χρειάζεται να εξηγήσω τους λόγους  8)
No flag, no uniform, ever stopped the bbs from my gun...




jumbo

ναι, ουτος ή αλλος χαλαω περισσοτερα απο πεντε ευρω ημερισιως για τσιγαρα, οποτε τουλαχιστον ας γινει ενα πεντεευρω μου χρησιμο , για να καθαριστει το πεδιο
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

Gimli

ναι θα εδινα λεφτα αλλοστε το χριματικο ποσο ειναι μικρο δεν θα ηθελα σε καμια περιπτοση καποιος σινχομπιστης να παθει κατι
αλλα μια ερωτιση σε ποιον ανικει το κτισμα και το οικοπεδο γιατι αν πλιροσουμε και μετα φαμε πορτα γιατι δεν ειναι δικο μας? ;)
(Η τυχη ευνοει τους Τολμηρους) Μεγας Αλεξανδρος
(Ευχαριστω τους Θεους που γενιθικα ελλινας)Μεγας Αλεξανδρος

SAPPER

Σε κανένα μας δεν ανήκει, όποιος θέλει πάει και παίζει, το πεδίο της Καισαριανής αν και έγινε παρόμοια πρόταση χωρίς χρήματα δεν απέδωσε που το έχει περισσότερο ανάγκη, μετά υπάρχει και η ελευσίνια....και και και... αν είναι να κάνουμε αυτήν την δουλειά πριν από κάθε μεγάλο σενάριο όλοι θα λένε μα μου και στο τέλος θα έρχονται η μισοί.
Εκτός αυτού απαγορεύετε να μισθώσουμε η μη για οποιονδήποτε λόγο εργασίες σε ξένο οικόπεδο η κτίσμα, μάλλον λογαριάζουμε χωρίς τον ξενοδόχο...

Και στο URBAN πεδίο του Σουνίου το Μπελβεντέρε τα παιχνίδια έχουν κοπεί εκεί γιατί θα το εκμεταλλευτούν το μέρος και ότι έγινε πήγε χαμένο.  ;)

BEAST

Δεν είναι το χρηματικό ποσό αλλά ότι παει να γίνει συνήθεια...
Οταν μαζευόμαστε πλέον σε κάθε παιχνίδι 80 και 100 άτομα τα 5 ευρώ είναι 400 και 500 ευρώ, μια για καθαρισμό μια για κύπελλα και θα ακούσουμε και άλλα.
Υπάρχει και ο εθελοντισμός σε αυτές τις περιπτώσεις και δεν χρειάζονται μηχανήματα, μην τρελαθούμε τελείως.

VasiliaS

Συμφωνώ με τους από πάνω και ψηφίζω ΟΧΙ.

MARKSMAN


leonardo sunbird

Ευχάριστο να λεγονται οι απόψεις σας .
Ομως διακρινω μια ελαφραν καχυποψιαν και ολα τα -ψια που λεει και ο ζηκος  ;D
και ενα υψηλό "Ego"
Aλλα μάλλον δε εχετε καταλαβει το υψος της επικινδυνότητας του υλικου αυτού.
Και η απαντηση "οποιος θέλει παει και παιζει" ειναι μια ανουσια τοποθετηση οταν επροκειτο για θεματα υγειας.
Να ρισκαρουμε εναν εθελοντισμο με σκουπες και με φτυαρια να καθαριστει ενα μερος απο το υλικο αυτό
οι ωρες που θα πάρει για να καθαριστει , πιστευω οτι ειναι καθαρη αυτοκτονια.

Ποιες οικοδομικές εργασιες? τι αποψεις ειναι αυτες? Δε παμε να ανακαινησουμε το Hilton.
Παμε να καθαρισουμε ενα μικρο μερος απο τα safe house εως τις ραμπες... μεχρι να ερθει ο ξενοδοχος  ;D θα εχουμε
το κεφαλακι μας , τα πνευμονια μας και τα ματακια μας υγειή.

Οι 5 -6 ωρες που θα κανουμε με σκουπες, σε 1 ωρα ενα μπουλντοζακι εχει κανει ολη τη δουλεια.

Χαιρομαι παντως που η Ghost Recon θα ειναι απο τους 1ους εθελοντες που θα αναλαβουν τον καθαρισμο του σημειου που προανεφερα.
Δυστυχως ομως για μενα δε θα μπορεσω να ειμαι ενας απο τους εθελοντες καθως ειμαι υπο την επιβλεψη αντισταμινικων
φαρμακων.

Θα ανακοινωθεί συντομα ημερα εθελοντισμου για τον καθαρισμο και πιστευω οτι και αλλοι θα ακολουθησουν το παραδειγμα σας.
Ελπιζω οι σκουπες και τα φτυαρια να μην θεωρηθουν εργαλεια οικοδομικων εργασιων.

***τωρα αυτο για τα κυπελλα, δε μπορω να απαντησω γιατι δε γνωρίζω το υφος της τοποθετησης και δεν εχω ακουσει κανεναν να αναφερετε σε κατι τετοιο.

***ας αφησουμε κατα μερους την ελαφραν ψυχρασιαν και καχυποψίαν και ολα τα -ψια (ζηκος)-
Δε τιμά κανεναν και ειδικά οταν προκειτο για θεματα υγειας.
και αν μαζευτουν 400-500 ευρω στα 100 ατομα
και αν ενα μπουλντοζακι κοστιζει πχ 100-200 ευρω το υπόλοιπο ποσο
με ευχαριστηση να το δωριζαν σε ενα "Χαμογελο του Παιδιου" πχ.
οι πιθανόν καχυποπτοι ;)

Φιλικά και με εκτίμηση
Leonardo.







MitsoS_O_Yakuza

θα τα εδινα φυσικα και αν και ομως αν ασχολουμασταν και με τα αλλα πεδια αν και δεν μας ανηκει τιποτα. Σαυτην την περιπτωση οι παραπανω αποψεις σας εχουν δικιο σε ολες τις περιπτωσεις αλλα πρεπει να καταλαβετε και οι δυο πλευρες οτι το βλεπετε απο δυο τελειος διαφοτερικες γωνιες και ειναι λαθος αυτο. Θα μπω αναμεσα γιαυτο  ;D . Πρεπει να κανουμε πολλα πραματακια πριν για να ασχοληθουμε και με τον καθαρισμο αφου πριν δεν υπαρχει κοινοτητα!! Μην προτρεχουμε παρακαλω πολυ και γιαυτο ψηφιζω ΟΧΙ. Φυσικα και συμφωνω με τον συνχομπιστα BEAST με το αφιλοκερδος και φυσικα θα βοηθαγα εγω ο ιδιος σε μια τετοια διαδικασια
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

Gimli

ειδατε παντα καταλιγουμε τη σιζητιση εκει οτι δεν εχουμε σιλλογο ΕΛΕΟΣ ας παρει τη προτουβουλια το  και να ξεκινισει τις διαδικασιες αν ειναι χριματικο το προβλιμα ας δοσυμε 50 ευρο ο καθενας να λιθει το προβλιμα και δεν εννοω μονο αφτους που στο forum αλλα και οσους ειναι εκτος ας γινει κατι πια ας ξεκινισουν οι διαδικασιες σαν τον γεωργακι ειστε και εσεις με το εχουμε σχεδιο ΕΛΕΟΣ  >:( >:(
(Η τυχη ευνοει τους Τολμηρους) Μεγας Αλεξανδρος
(Ευχαριστω τους Θεους που γενιθικα ελλινας)Μεγας Αλεξανδρος

Dadias

το AC δεν έχει καμία δουλειά με τον καθαρισμό του ΗΟΤΕL ούτε κανενός άλλου πεδίου επειχήρηση που μας πουλάει τα καλούδια μας όχι επιχήρηση καθαρισμών πεδίων Airsoft..

jumbo

Παράθεση από: Gimli στις  23 Σεπ 2009, 18:49:38 ΜΜ
ειδατε παντα καταλιγουμε τη σιζητιση εκει οτι δεν εχουμε σιλλογο ΕΛΕΟΣ ας παρει τη προτουβουλια το  και να ξεκινισει τις διαδικασιες αν ειναι χριματικο το προβλιμα ας δοσυμε 50 ευρο ο καθενας να λιθει το προβλιμα και δεν εννοω μονο αφτους που στο forum αλλα και οσους ειναι εκτος ας γινει κατι πια ας ξεκινισουν οι διαδικασιες σαν τον γεωργακι ειστε και εσεις με το εχουμε σχεδιο ΕΛΕΟΣ  >:( >:(

λοιπον.......αρχεις γενομενεις......το  δεν ειναι αρμοδιο για την διμιουργια συλλογου ουτε για τον καθαρισμο των πεδιων φιλε μου... και προς ενημερωση σου ο συλλογος εινα στα σκαρια ηδη απο καποια παιδια απο οτι ξερω... οποτε σχολια σαν το παραπανω πιστευω οτι δεν ειναι σωστα φιλε μου..
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

SAPPER

Σύλλογοι υπάρχουν και έρχονται και άλλοι είτε αυτό αρέσει η όχι είναι φυσικό κεκτημένο.

@ Leonardo όταν κάνεις μια ψηφοφορία θα πρέπει να δέχεσαι το αποτέλεσμα, αυτό σημαίνει Δημοκρατία.  ;)

Για τα ειρωνικά σχόλια δεν θα σχολιάσω ούτε περί Ζήκου ούτε περί φιλανθρωπίας με τα ρέστα... και τους εθελοντές τους κάναμε καθαρίζοντας για δυο Κυριακές την Ελευσίνα και κλίνοντας τρύπες που και εκεί έχει αμίαντο από μονώσεις και δεν το κάναμε θέμα ;)

Φιλικά Βασίλης.

leonardo sunbird

Παράθεση από: SAPPER στις  24 Σεπ 2009, 11:16:54 ΠΜ


@ Leonardo όταν κάνεις μια ψηφοφορία θα πρέπει να δέχεσαι το αποτέλεσμα, αυτό σημαίνει Δημοκρατία.  ;)

Για τα ειρωνικά σχόλια δεν θα σχολιάσω
Φιλικά Βασίλης.

Φίλε Βασίλη την ψηφοφορία την δέχομαι.....Την Καχυποψία ΔΕΝ δέχομαι.
Και δεν υπάρχει καμμία ειρωνία στο ποστ μου
Η διαφορά της ειρωνίας του χιουμορ και της σοβαροτητας που διαφαινονται στο γραπτο λογο
είναι στην ελαφρα διακριτικη καχυποψια (και ολα τα -ψια - Ζηκος)  ;D του καθενός.
..... εκ βαθος καρδίας εκφραζω την αποψη μου.....
Ισως και να εχεις δίκιο...τι καθομαι και κανω την μητερα Τερεζα.....
να παω να ριξω τα ββ'ς μου να περασω καλα.....και ας πανε να ψοφήσουν όλοι οι αλλοι.....
Εκ διαμετρου αντιθετοι οψεως χαρακτήρων.
Αλλαζω την ψηφο μου λοιπον και ψηφίζω ΟΧΙ !!!

Μετα τιμής
Λεωνίδας ;)


mirrage

Σαν σκέψη ιναι καλή αλλά εφόσον το κτίσμα δεν μας ανήκει δεν νομίζω οτι μπορούμε να κάνουμε τέτοια κίνηση.
Όσο για τα 3-5 ευρώ πράγματι είναι χαμηλό ποσό και η φιλανθρωπία είναι επίσης πολύ καλή λύση στην περίπτωση
πλεονάσματος.Είμαι μέσα αρκεί να μαζευτούν πολλά άτομα ώστε να είναι χαμηλό το ποσό.
GIMLI τα 50 ευρώ είναι πόσο που δεν το έχουν όλοι διαθέσιμο ανα πάσα στιγμή...

hargyr

Εγώ ψηφίζω ναι, αλλα για να μην τρώτε τα μουστάκια σας θα ήταν καλύτερα να πάρετε πρώτα προσφορές από 3-4 που αναλαμβάνουν την δουλειά και ανάλογα το κόστος αποφασίζουμε  ;)
PLAY FAIR

Gimli

#18
βεβεος και δεν λεω να παρει το airsoftcenter το φορτιο στην πλατη του αλλα το καταστιμα αφτο ειναι ο κιριος εκπροσοπος του αθλιματος στην ελλαδα αν δεν κανω λαθος αν μιτι αλλο μονο αφτο μπορει να μας ενωσει ολους τους airsofters αν μιτι αλλο πρεπει σιγουρα να ειναι ενας βασικος σιντελεστης στη διμιουργεια του σιλλογου το αθλιμα θα εξελιχτη μονο με σοστη διαχειριση και με θυσιες ολων πιστευω σιμφονειται.
Και ναι ολοι μας  αν θελουμε το αθλιμα να πεζεται ωρεα σωστα οργανομενα με οραια σεναρια αν θελουμε να εχουμε μια πλιροφοριση για το τι σιμβαινει στη χωρα μας σχετικα με το αθλιμα σε σχεσι με τη διαδοσι του τι ερχεται στην ελλαδα (απο αποψη aeg) τοτε ναι ολοι θα βρουμε 50 euro εδω θα βρω εγω εσεις δεν θα βρειται και επαναλαμβανω με τις θισιες ολων μας θα παμε μπροστα .
Και οσο αναφορα την διμοκρατια ο ιδιος ο πλατωνας αλλα και ο περικλης ειπαν οτι ειναι μια ζουγκλα με που κιβερνα ο οχλος.

και για να μην φευγο out off topic  βρισκω πολυ καλη την ιδεα για καθαρισμο αν μιτι αλλο εκει πεζουμε αλλα επαναλαμβανω να σιγουρεφτουμε οτι αφτα που αγορασαμε τελικα θα κανουν την δουλεια και δεν θα πεταχτει κανεις ιδιοκτιτης να πει φιγετε  Κλείσιμο ματιού
(Η τυχη ευνοει τους Τολμηρους) Μεγας Αλεξανδρος
(Ευχαριστω τους Θεους που γενιθικα ελλινας)Μεγας Αλεξανδρος

filakio 8

Παράθεση από: SAPPER στις  23 Σεπ 2009, 10:37:25 ΠΜ
Σε κανένα μας δεν ανήκει, όποιος θέλει πάει και παίζει, το πεδίο της Καισαριανής αν και έγινε παρόμοια πρόταση χωρίς χρήματα δεν απέδωσε που το έχει περισσότερο ανάγκη, μετά υπάρχει και η ελευσίνια....και και και... αν είναι να κάνουμε αυτήν την δουλειά πριν από κάθε μεγάλο σενάριο όλοι θα λένε μα μου και στο τέλος θα έρχονται η μισοί.
Εκτός αυτού απαγορεύετε να μισθώσουμε η μη για οποιονδήποτε λόγο εργασίες σε ξένο οικόπεδο η κτίσμα, μάλλον λογαριάζουμε χωρίς τον ξενοδόχο...

Και στο URBAN πεδίο του Σουνίου το Μπελβεντέρε τα παιχνίδια έχουν κοπεί εκεί γιατί θα το εκμεταλλευτούν το μέρος και ότι έγινε πήγε χαμένο.  ;)


gia ton kaBarismo stin kaisariani apo tis epafes pou ekana me ton dimo mas dinane ta mixanimata kai ena fortigo.
omos dilosan 5 atoma mono gia na voiBisoun kai den itan arketa! kai to anavalame.pigan omos meta apo 2 vdomades moni tous ap ton dimo kai to kaBarisan afti kanane apoksilosi se olo to pedio  kai kaBarisan tis tsouknides kati itan kai afto.
gia to Bema toy hotel eimai mesa gia ta lefta.omos i gnomimou einai na min pane mixanimata giati mporei na gini kamia stravi.allo na pigenoume na pezoume kai allo na pigenoun mixanimata esto kai an kanoume kalo pou petame tin savoura