Αποβολη παιχτων (ποτε και γιατι) παρακαλω οσοι ψηφιζετε να τεκμηριωνεται κιολας

Ξεκίνησε από MitsoS_O_Yakuza, 15 Σεπ 2009, 19:37:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Θελετε να αποβαλουμε καποιον παιχτη απο game?

Ναι και γιατι
32 (78%)
Οχι και γιατι
3 (7.3%)
Οχι δεν σηκωνω κουβεντα
6 (14.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 35

goseu

Παράθεση από: skotostras στις  17 Σεπ 2009, 13:34:02 ΜΜ
Παιδια πιστεψε με αυτο ηταν ενα θεμα που παντα με απασχολουσε,
στην περιπτωση που καπιος ενοχλει ολουσ τους παιχτες και εχει παρει αποφαση η κοινοτητα airsoft να τον αποβαλει απο τα παιχνιδια, τοτε πως θα το κανετε? αυτος εαν θελει ξαναερχετε οποτε εχει game και απλα ριχνει BBs οπου νανε, βεβαια ειναι πολυ ακραια περιπτωση αυτη που αναφερω, ΑΛΛΑ, αυτο το λεω γιατι δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ αυστηρο και σοβαρο που μπορει να σταματησει εναν "xazo airsofter" απο το να συνεχιζει να ενοχλει τους αλλους εστω και μετα την αποβολη του
οι μονοι τροποι θα ηταν:
1. να τον σερνετε πισω σπιτι του
2. Να τον ξηλωσετε να μινει αναισθητος ωστε να μην ενοχλει....
τα οποια βεβαια ειναι παρανομα....


δεν νομιζω να υπαρχουν 5χρονα .. για να κανουν αυτες τις καραγκιοζιες..

Dharry

Ψηφιζω και εγω ναι,οταν ενας παιχτης παρα τις προειδοποιησεις που θα λαβει,εξακολουθει να κατεχει το χαρισμα της 'αθανασιας'... Αυτη η ενεργεια ειναι επιβεβλημενη.Εφ'οσον ο 'αθανατος'με την συμπεριφορα του δειχνει ελλειψη σεβασμου για τον εαυτο του (αφου επιτρεπει με τη συμπεριφορα του να του 'βγαζουν' τ'ονομα...),πολυ λιγοτερο θα σεβαστει τους συμπαιχτες του και τους κανονισμους γενικοτερα...

jumbo

Παράθεση από: skotostras στις  17 Σεπ 2009, 13:34:02 ΜΜ
Παιδια πιστεψε με αυτο ηταν ενα θεμα που παντα με απασχολουσε,
στην περιπτωση που καπιος ενοχλει ολουσ τους παιχτες και εχει παρει αποφαση η κοινοτητα airsoft να τον αποβαλει απο τα παιχνιδια, τοτε πως θα το κανετε? αυτος εαν θελει ξαναερχετε οποτε εχει game και απλα ριχνει BBs οπου νανε, βεβαια ειναι πολυ ακραια περιπτωση αυτη που αναφερω, ΑΛΛΑ, αυτο το λεω γιατι δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ αυστηρο και σοβαρο που μπορει να σταματησει εναν "xazo airsofter" απο το να συνεχιζει να ενοχλει τους αλλους εστω και μετα την αποβολη του
οι μονοι τροποι θα ηταν:
1. να τον σερνετε πισω σπιτι του
2. Να τον ξηλωσετε να μινει αναισθητος ωστε να μην ενοχλει....
τα οποια βεβαια ειναι παρανομα....

Εκτος αυτου δεν το σηζηταμε, αποβολες ΠΡΕΠΕΙ να γινονται.


αμα δεν εχει τσιπα πανω του, δεν θα κατσω να τον στησω και στο εκτελεστικο αποσπασμα, απλως πριν αρχισει το παιχνιδι θα φροντιζουμε να καταλαβαινει οτι δεν ειναι αποδεκτος , και να φευγει ησυχα και ομωρφα απο το παιχνιδι.
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

Jocker

Ψηφίζω και εγώ ναι γιατί οι κανόνες είναι κανόνες!

αλλιώς βαράτε βιολιτζήδες!
και όποιον πάρει ο χάρος...!!

νομίζω πως και αυτοί που θα αποβληθούν θα γίνουν καλύτεροι προσπαθώντας να μην το ξανακάνουν ! ;)
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

grenadier

Κι εγώ ψηφίζω ναι. Γιατί οι κανόνες είναι κανόνες και πρέπει να τηρούνται, αλλιώς περιθωριοποιείσαι.
Φανταστείτε το απλά. Μπαίνει κάποιος παίκτης μιας ομάδας στο γήπεδο (σε οποιοδήποτε άθλημα) και κάνει ότι του γουστάρει ... 

Gimli

Eγω θα επικαλεστο τους αρχαιους ελλινες οι οποιοι ειχαν αναπτιξει μια θεωρια στις τεχνες και στα διαφορα διαιδαγματα ΛΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΛΕΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΛΕΣ ΤΡΙΤΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑ ΛΕΣ αρα αποβολη στην περιπτοση μας αλλα αφου του το εχεις επισημανει πολλεσ φορες και αυτος δεν σιμορφονεται πιστευω σιμφωνειται?
(Η τυχη ευνοει τους Τολμηρους) Μεγας Αλεξανδρος
(Ευχαριστω τους Θεους που γενιθικα ελλινας)Μεγας Αλεξανδρος

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

To airsoft ειναι παιχνιδι η' αθλημα αν θελετε..ετσι οπως εγω δεν μπορω να βρισω τον συναθλητη μου η'να παραβω τους κανονες του αθληματος το ιδιο πιστευω πρεπει να ισχυει παντου...discalifie στην πυγμαχια?αποβολη στο airsoft...δεν ερχομαστε για να στεναχωρουμε ο ενας τον αλλο αλλα για να διασκεδαζουμε..ας το καταλαβουμε ολοι και πρωτος εγω... :)
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

JAMES


BEAST

Παιδιά πριν μπουν οι τούρκοι στην Ελλάδα να τους πούμε όλα τα παραπάνω ;D
Αχχχχχχχ έχουμε μπερδέψει πολλά πράγματα παιδιά......!!!!

Ο καθένας από εμάς παίζει για τον δικό του λόγο.. άλλος γιατί θέλει να πονέσει για να μάθει, και άλλος για να την κάνει από την γυναίκα του την Κυριακή...!!! που δυστυχώς είναι πολλοί.!!!

MitsoS_O_Yakuza

JapaN-PoweR-FroM-GreecE

ΕΚΔΡΟΜΟΣ

συμφωνο με τον jumbo γιατι ειδα καπια πραγματα που τα κανουν τα παιδακια της γειτωνιας

Noob

ψηφισα ναι φυσικα γιατι οι κανονες ειναι κανονες.. Δε συμφωνω με οριστικο αποκλεισμο ομως.. αυτο δε γινεται πουθενα....

Καλα θα ηταν να δημηουργησουμε ενα ποινολογιο και να καταγραφουμε τα λάθη του καθε παιχτη και για το φαιρ πλεϊ αλλα και για την τηρηση των κανονων.. οποιος δε συμορφωνεται στις 3 φορες να αποβαλλεται απο ολα τα παιχνιδι για 1 μηνα... και πριν την ενερξη των παιχνιδιων καλο θα ηταν να καταγραφουμε και τους συμμετεχοντες
Αδύνατον τόν μηδέν πράττοντα πράττειν εύ

Αριστοτέλης


Laetius

Εγώ αν και νέος πιστεύω στην ίδρυση κανόνων και  τιμώριών π αναφέρατε πίο πάνω αλλά σε ισχύ από όλους . σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ξαναζητήσω συγνώμη από το παιδί π είχε χτυπήσει  team member m  στο  hotel (2 παιχνίδι μας  από τα 4 μετρα στο σαγόνι και μάτωσε με 300 fps θέλοντας να τονίσω την σημασία χρήσης των ορίων στα fps και full face   προστασιας(φανταστητε αμα είχε χτυπηθεί με 400+ τι θα είχε πάθει )   χίλια συγνωμη και πάλι .το ξέρει και ο ίδιος π μιλίσαμε οτι δεν το θέλε το παιδί αλλά το θεωρώ χρέος να ζητήσω συγνώμη και από εσάς γιατή μπορέι να είσασταν εσείς στη θέση του(ευχαριστώ για το χρόνο σας )
Ο πόνος είναι  εφήμερος η δόξα είναι αιώνια

baldcoyote

ειμαι καινουριος στο χομπυ αυτο αλλα απο οτι φαινεται γουσταρω με χιλια.εχω την εξης αποψη την οποια σας παραθετω για σχολιασμο.
σε αλλα σπορ που αναφερθηκαν ως παραδειγμα παντα υπαρχουν διατητες-κριτες-αγωνοδικες κτλ.
τετοιο ρολο εχω δει και σε βιντεο απο παιχνιδια του εξωτερικου δεν μπορω ομως να κρινω κατα ποσο ειναι ουσιαστικος ή εφικτος(ποιος ταλαιπωρος αιρσοφτερ θα σηκωθει κυριακη για να παει σε ενα πεδιο και αντι να συμμετεχει ενεργα θα κανει το διαιτητη και κατα ποσο θα ειναι σεβαστη η γνωμη του??)
οντας ενηλικες νομιζω οτι μπορουμε να διεξαγουμε ενα παιχνιδι-χομπυ στο οποιο ολοι λιγο πολυ εχουν "επενδυσει" ενα ποσο ωστε να πατε στη δουλεια την δευτερα με καθαρο μυαλο και χωρις το αγχος της προηγουμενης εβδομαδας
τωρα γι αυτους που εχουν αχυρα στο κεφαλι τους,με αχυρο θα σκεφτονται στο παιχνιδι ,με αχυρο θα σκεφτονται και στη ζωη τους οποτε η τιμωρια τους ειναι δεδομενη και δε χρειαζεται η συνδρομη κανενος ωστε να αισθανονται αποκλεισμενοι..
οσον αφορα τους κανονες ασφαλειας προσωπικα πιστευω οτι οσους κανονες και να βαλει καποιος ποτε δεν θα ειναι αρκετοι αν δεν υπαρχει η απαραιτητη υπευθυνοτητα που χρειαζεται ωστε να σκεφτει καποιος εκ των προτερων πως οι πραξεις του θα μπορουσαν να εχουν αντικτυπο στον ιδιο και στους γυρω του.
οι κανονες ειναι για τους ανθρωπους και οχι οι ανθρωποι για τους κανονες και στο σπορ-χομπυ που επιλεξαμε θα πρεπει πανω απο ολα να υπαρχει αλληλοσεβασμος κι εμπιστοσυνη τα οποια ο καθενας μας πρεπει να κερδιζει κυριακη την κυριακη.
δεν συμφωνω να αποβαλλονται παικτες απο συμπαικτες τους αλλα να υποχρεωνονται να διατητευσουν ενα ολοκληρο παιχνιδι(κραξτε με ελευθερα δε παρεξηγουμε ευκολα!!)
Οταν μιλαμε δεν μπορουμε να ακουσουμε...

kaliostro

#35
Ψήφισα ναι και παραθέτο με σειρά προτερεότητας τους εξείς:
1)ΑΘΑΝΑΤΟΣ
2)ΚΑΥΓΑΣ
3)Επικύνδινο παιχνίδι (πυροβολισμός απο πολύ κοντά,σημάδεμα στο κεφάλι(εκτός αν δεν φαίνετε άλλο σημείο του σώματος))Υπάρχουν κανόνες που τα απαγορεύουν ρητά κ αμετάκλητα αλλα ποιός τους διαβάζει άραγε?
4)FPS
5)ΠΟΖΕΡΙΕΣ-ΜΑΓΚΙΕΣ (Σεβασμός στον αντίπαλο είτε σε έβγαλε είτε τον έβγαλες)
Καλό θα ήταν να διαβάσουμε προσεχτικά τους κανόνες όλοι μας.Υπάρχει το PARLEY (ή όπως αλλιώς γράφετε) που δυστηχώς δεν έχω δει κανένα να τον χρησιμοποιεί κ πιστεύω οτι είναι απο ΑΓΝΟΙΑ του κανονισμού αυτού.
Φίλοι είναι...τα αδέρφια που επιλέγεις!!!

Έρχονται όσοι θέλουν.... Μένουν όσοι μπορούν!!!

Haroth

Με έχουν καλύψει πλήρως οι προλαλήσαντες  :D

απλά να αρχίσουμε να τα εφαρμόζουμε κάποτε.

Maleficus

Παράθεση από: baldcoyote στις  28 Νοε 2009, 13:41:06 ΜΜ
ειμαι καινουριος στο χομπυ αυτο αλλα απο οτι φαινεται γουσταρω με χιλια.εχω την εξης αποψη την οποια σας παραθετω για σχολιασμο.
σε αλλα σπορ που αναφερθηκαν ως παραδειγμα παντα υπαρχουν διατητες-κριτες-αγωνοδικες κτλ.
τετοιο ρολο εχω δει και σε βιντεο απο παιχνιδια του εξωτερικου δεν μπορω ομως να κρινω κατα ποσο ειναι ουσιαστικος ή εφικτος(ποιος ταλαιπωρος αιρσοφτερ θα σηκωθει κυριακη για να παει σε ενα πεδιο και αντι να συμμετεχει ενεργα θα κανει το διαιτητη και κατα ποσο θα ειναι σεβαστη η γνωμη του??)
οντας ενηλικες νομιζω οτι μπορουμε να διεξαγουμε ενα παιχνιδι-χομπυ στο οποιο ολοι λιγο πολυ εχουν "επενδυσει" ενα ποσο ωστε να πατε στη δουλεια την δευτερα με καθαρο μυαλο και χωρις το αγχος της προηγουμενης εβδομαδας
τωρα γι αυτους που εχουν αχυρα στο κεφαλι τους,με αχυρο θα σκεφτονται στο παιχνιδι ,με αχυρο θα σκεφτονται και στη ζωη τους οποτε η τιμωρια τους ειναι δεδομενη και δε χρειαζεται η συνδρομη κανενος ωστε να αισθανονται αποκλεισμενοι..
οσον αφορα τους κανονες ασφαλειας προσωπικα πιστευω οτι οσους κανονες και να βαλει καποιος ποτε δεν θα ειναι αρκετοι αν δεν υπαρχει η απαραιτητη υπευθυνοτητα που χρειαζεται ωστε να σκεφτει καποιος εκ των προτερων πως οι πραξεις του θα μπορουσαν να εχουν αντικτυπο στον ιδιο και στους γυρω του.
οι κανονες ειναι για τους ανθρωπους και οχι οι ανθρωποι για τους κανονες και στο σπορ-χομπυ που επιλεξαμε θα πρεπει πανω απο ολα να υπαρχει αλληλοσεβασμος κι εμπιστοσυνη τα οποια ο καθενας μας πρεπει να κερδιζει κυριακη την κυριακη.
δεν συμφωνω να αποβαλλονται παικτες απο συμπαικτες τους αλλα να υποχρεωνονται να διατητευσουν ενα ολοκληρο παιχνιδι(κραξτε με ελευθερα δε παρεξηγουμε ευκολα!!)

Αν δηλαδη βρουμε εναν αθανατο να του πουμε "σασ παρακαλο πολυ κυριε αν εχετε την ευγενη καλοσυνη μπορειτε να ερθετε να μασ υποδειξετε τους συναδελφους σας την επομενι κυριακη?"
και σιγα μην ερθει ....
δεν λεο εχει τυχει φορa π με εχουν πετυχει στι πλατι ενο ετρεχα (συγκεκριμενα στο τελευταιο μ παιχνιδι ) και να μην παρω χαμπαρι τπτ απολυτος και ετσι να σινεχιζο να πυροβολο για λιγο μεχρι π βρεθικε ενας παικτης (δε λεω ποιoς αν θελει ας πει εκεινος) και μ ειπε οτι με ειχαν πετυχει και εγω χωρις καμμια αντιρριση πηγα στο  "designated spawning point" για το σημειο π με βγαλαν εξω συμφωνα με τα λεγομενα του συναθλητη μου και μπηκα μεσα συμφωνα με τουσ κανονες π διεπανε την διεξαγωγη του παιχνιδιου ....Ειμαι Αθανατος λοιπον? πρεπει να ερθω να κανο τον ref? δυστυχως δεν προκειται να μεινει ποτε μοναχα ενας .... και μιας και ειμαστε "ενηλικες" δε σταματαμε να κανουμε τους μακακες με την αθανασια?θα βγαλεις λεφτα ρε βλακα αθανατε π δεν βγαινεις?στην προκειμενη περιπτοση να παει να παιξει κανα videogame οπως το CALL 4 και να παει να βαλει και aimbot διοτι το να τρεχεις ειναι πραγματι κουραστικο ρε γαμωτο...ολοι θελουμε να παιξουμε ωραια και ομορφα και ασ βγουμε και εξω και δε πιστευω να εχει κανεις αντιρριση με το που λεω πως κανεις δεν θελει να ειναι διαιτητης ...αρα αφου ειμαστε ενηλικες τι τον θελουμε τον ρεφ? εφοσον "ξερουμε και τουσ κανονες?
οπως και να εχει  διαβασα και σε προηγουμενα ποστ "η κοινοτητα τους απορριπτει με το χρονο" αλλα σαφως αν πιασουμε καποιον να το κανει επιτιδες
τωρα να θεσω και ενα αλλο ζητημα το οποιο το προσεξα τισ προαλλες και δεν με εντυποσιασε ουτε εμενα ουτε και το παλικαρι που ηταν μαζι μου και μαλιστα ηταν το μονο π τον ενοχλησε στο ολο θεμα με την ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ AIRSOFT...
το παλικαρι π ειχε αναρτησει το announcement για την ημερα διεξαγωγης του game ΕΒΡΙΖΕ δεξια και αριστερα αοριστα και συγκεκριμενα
ομος με κατι τετοιυς τι γινεται?τουσ απογορευεις να παιξουν στο ιδια τουσ τι διεξαγογη?

Υ.Γ οτι ειναι με κεφαλαια δεν ειναι shout ειναι απλος για εμφατικουσ λογους

queef

Ναι αλλά μόνο για θέματα συμπεριφοράς ή πρόκληση επικίνδυνης κατάστασης.

baldcoyote

σχετικα με το σχολιασμο του maleficus:
νομιζω οτι συμφωνουμε 99% και το αιτιολογω ως εξης:
στο ποστ μου εκφερω την αποψη οτι δε πιστευω πως καποιος θα ερχοταν κυριακη κι αντι να παιξει θα κανει το ρεφ,ουτε νομιζω πως ειναι απαραιτητος σε ενα παιχνιδι ως ανεπαρκης(τι να πρωτοδει) κι ανουσιος.
το γεγονος οτι στο τελευταιο σου παιχνιδι βγηκες χωρις να καταλαβεις εσυ το hit αλλα ο συμπαικτης σου ,σε τιμα ιδιαιτερα και θα ηθελα πολυ να παιξω μαζι σου anytime-anyplace φιλε μου και οχι δε εισαι αθανατος.οπως δε καταλαβες εσυ οτι καποιος σε πετυχε,το πιο πιθανο ειναι να μη το καταλαβε κι αυτος που σε πετυχε.
για να κανω ομως το δικηγορο του διαβολου ας υποθεσουμε οτι γινονταν τα εξης στο παραδειγμα που εθεσες:

1)δεν ειχες συμπαικτη διπλα σου να σου πει οτι σε πετυχαν και αυτος που σε πετυχε το ειδε.τι θα εκανες εσυ στη θεση του?
2)ο συμπαικτης σου στη προκειμενη περιπτωση σου την ειχε φυλαγμενη ,δε σου ελεγε τιποτε επι τοπου αλλα σε "εδινε" μετα ως αθανατο στους υπολοιπους?
3)αν τελως παντων για τον οποιοδηποτε λογο το συμβαν αυτο που δεν ηταν απο δικη σου μακακια,κατεληγε στο να σου πει καποιος-οι "ξερεις φιλε,εισαι αθανατος αρα τιμωρησε με αποβολη" εσυ τι θα εκανες?

σιγουρα ειναι καποιοι που παιζουν με aimbot,extra health κτλ αλλα πως μπορεις να εισαι τοσο σιγουρος για τις προθεσεις του αλλου και να μπεις σε θεση κριτη-δικαστη?
και να βαλω κι αλλο ενα σεναριο να παιζει:
αντε και εχουμε μια "ομαδα" αιρσοφτερ που εχει αποβληθει.κανονιζεται λοιπον ενα ωραιοτατο σεναριο λοιπον απο τους μη αποβλημενους στο χ πεδιο,ραντεβου 10 το πρωι και τα συναφη.πανε λοιπον οι "αποβλημενοι" 9 ωρα και πιανουν το πεδιο πρωτοι,τι θα γινει τοτε?της κορεας?ή ακομα χειροτερα ενας "αποβλημενος" βαζει πωλητηριο στα aeg του και οπου διωργανονεται σεναριο-παιχνιδι φωναζει την αστυνομια για παρενοχληση κτλ με σκοπο να χαλαει το παιχνιδι των υπολοιπων(ετσι γιατι του τη βαρεσε).πως θα σου φαινοταν αυτο?

να διευκρινησω οτι ουτε ειμαι ο "περιεργος" ουτε ο "ξερολας" ουτε ο "αναμαρτητος" ποσο μαλλον ο "θελω να σας τη χαλασω" και τα γραφω αυτα.σκεψεις κανω και τις παραθετω χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν μα κανεναν απολυτως και συγνωμη εκ των προτερων αν το υφος μου ισως "προκαλεσει" ή "προσβαλλει" καποιον-ους,σας διαβεβαιωνω οτι δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου ουτε καποιος αλλος υποχθονιος.bb`s θελω να ριχνω και να μου ριχνουν!

κι οπως λεει κι ενα σχετικο σοφικο:
ο εξυπνος υποχωρει
ο πονηρος δικαιολογειται
ο βλακας επιμενει
ΠΡΟΣΟΧΗ:ο βλακας ειναι ανικητος!


Οταν μιλαμε δεν μπορουμε να ακουσουμε...