ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ AIRSOFT ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ

Ξεκίνησε από Ιστιμπεη, 14 Σεπ 2009, 22:46:45 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ιστιμπεη

 Ποιο ειναι το καλυτερο σκοπευτικο; (παντα μιλαμε για ARSOFT σκοπευτικα). Κατα την γνωμη μου πρεπει να ειναι η replica της Eotech αλλα επειδη ειμαι καινουρριοσ θελω την γνω μη πιο εμπειρων

SAPPER

Όποιο σε βολεύει στην σκόπευση είναι και το καλύτερο για σένα  ;)

MitsoS_O_Yakuza

φυσικα και θα συμφωνισω με τoν φιλο και συνχομπιστα Sapper. Καθε σκοπευτικο εχει την διαφορα του και φυσικα εχουν πολλες διαφορες μεταξυ τους. Αρα πρεπει να αποφασισεις πρωτα το οπλο και μετα να δεις τι και ποιο ταιριαζει πανω  8)
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

Ιστιμπεη

Εσας τι σας βολευει, γιατι εγω ειμαι brand new
και θα ηθελα τις γνωμες πολλων. ;D

Falcon

Παράθεση από: Gunman34 στις  14 Σεπ 2009, 22:46:45 ΜΜ
Ποιο ειναι το καλυτερο σκοπευτικο; (παντα μιλαμε για ARSOFT σκοπευτικα). Κατα την γνωμη μου πρεπει να ειναι η replica της Eotech αλλα επειδη ειμαι καινουρριοσ θελω την γνω μη πιο εμπειρων


Παράθεση από: Gunman34 στις  16 Σεπ 2009, 15:51:20 ΜΜ
Εσας τι σας βολευει, γιατι εγω ειμαι brand new
και θα ηθελα τις γνωμες πολλων. ;D

Λοιπόν, "brand new", δεν υπάρχει. Το κάθε σκοπευτικό είναι κατάλληλο και για διαφορετική περίσταση...


Falcon

#6
Παράθεση από: queef στις  04 Νοε 2009, 15:16:52 ΜΜ
iron sights

Σε αυτο θα συμφωνησω, καθοτι κι εγω δε χρησιμοποιω συχνα σκοπευτικα, αλλά κι επειδη σε airsoft παιχνιδια, δε σε βοηθουν ιδιαιτερα ....

Dharry


Ozymandias

Ιron sights για την ουσια

Red Dot για την παπατζα (Για αυτην ζουμε.....)

Διοπτρα X3 το πολυ, για λιγες, πολυ λιγες περιπτωσεις....

MAYIOL

Μαγκες οταν το οπλο ειναι δυνατο και ευθιβολο και το red dot σωστα ριθμισμενο τοτε το red dot γινετε πραγματικα εργαλειο και κανει το θεμα της σκοπευσης σαφως ευκολοτερο. Τωρα για το ποιο ειναι το καλητερο δεν ξερω μπορω να πω ομως για το EOTech το οποιο κατεχω οτι ειναι φοβερο .Γινετε κοκκινο και πρασινο με ρυθμιση της φωτεινοτιτας και αντι για σκετη  κουκιδα που εχουν τα αλλα εχει κυκλακι με σταυρο.Και φυσικα βιδες ευθιγραμμισης με την βολη του οπλου.τελος απο οσα red dot εχω δει απο κοντα ηταν το καλητερο. Οχι οτι με τα αλλα δεν κανεις δουλεια ετσι. Απο κι και περα ομως μετραει το τη σου κανει κλικ στο ματι.

Noob

Παράθεση από: Falcon στις  05 Νοε 2009, 00:51:56 ΠΜ
Σε αυτο θα συμφωνησω, καθοτι κι εγω δε χρησιμοποιω συχνα σκοπευτικα, αλλά κι επειδη σε airsoft παιχνιδια, δε σε βοηθουν ιδιαιτερα ....

Αν θες πυρ και κίνηση φίλε φάλκον νομιζω το Red dot είναι μανα...

Απο εκει και περα για οποιον εχει παιξει πολλα παιχνιδια κ ελεγχει τν αδρεναλινη του το iron sight ειναι το καλύτερο
Αδύνατον τόν μηδέν πράττοντα πράττειν εύ

Αριστοτέλης

kukuras7


misericord

Το καλύτερο airsoft σκοπευτικό που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στην αγορά είναι το eotech της HurricanE.

Ταυτόχρονα είναι και το πιο ακριβό γιατί τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις.

Τώρα όπως καταλαβαίνεις το καλύτερο "σκοπευτικό" στο airsoft είναι χαμηλά μποφόρια αλλιώς ότι και να έχεις πάνω δεν βγαίνει τίποτα.

Σε κάθε περίπτωση αν το budget σου σηκώνει μια γερή σπατάλη ρίξε μια ματιά στο παραπάνω eotech, αξίζει τα λεφτά του στο μέγιστο.

Τώρα αν τo eotech δεν σε βολεύει και ψάχνεις κάτι σε red dot, το καλύτερο που έχει περάσει από τα χέρια μου είναι αυτό της Norconia, τσέκαρέ το και αυτό.

mirrage

Παράθεση από: queef στις  04 Νοε 2009, 15:16:52 ΜΜ
iron sights

Και δεν μένεις και από μπαταρίες, δεν σου κρύβει την κουκίδα ο ήλιος κτλ...
Μόνο το real steel θα δουλέψει παντού και πάντα αλλά κοστίζει  περί τα 350
ευρώ και δεν περνά εύκολα από τελωνείο.

u5064247

Καλησπέρα κύριοι εγώ ψάχνω red dot με μεγέθυνση X3 .

Ozymandias


Airetikos

Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο MAYIOL
Από εκεί και πέρα χώνεις από πίσω ένα πτυσσόμενο σκοπευτικό σαν το  mbus της magpul και καθάρισες σε ότι συνθήκες και αν βρεθείς !