Νέος παίχτης, νέο όπλο fps κλπ

Ξεκίνησε από Dimitrisag, 21 Οκτ 2017, 21:57:04 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Dimitrisag

Καλησπέρα σε όλους!
Θέλω να μπω κ εγώ στον κόσμο του airsoft μιας και μου κόλλησε το μικρόβιο ένας γνωστός και ψαχνωντας έχω πορωθει άσχημα. Έχοντας λοιπόν καταλήξει ότι θα ξεκινήσω έχω μια πρακτική ερώτηση.
Είμαι λάτρης των ΑΚ. Αυτό το όπλο θέλω να πάρω. Έχω δει κάποια της cyma, συγκεκριμένα το cm 050 a το ρουμανικό με το σπαστό κοντάκι. Όμως βλέπω ότι η εν λόγω εταιρία δίνει πολλά fps. 400 ίσως και κάτι παραπάνω.. αυτό αυτομάτως δεν με αποκλείει από πολλές διοργανώσεις; Μιας και απ ότι είδα πολλοί διοργανωτές βάζουν όριο τα 350.
Αλήθεια, μπορεί αυτό να αποτελέσει απαγορευτικό παράγοντα για να πάω σε αυτά τα μοντέλα;

Angreod

Καλησπέρα Δημήτρη και καλη αρχή σου εύχομαι. Από οποιαδήποτε μαγαζί αν αγοράσεις το όπλο μπορείς να ζητήσεις να σου αλλάξουν απλά ενα ελατήριο για να ρίξεις τα fps. Κάποια μαγαζιά το κάνουν δωρεάν εφόσον κατεβάσεις τα fps. Αλλιώς η επιβάρυνση είναι περίπου 5€ για την αγορά μικρότερου ελατηριου και ανάλογα πόσο θα σε χρεώνουν να σου το αλλάξουν από το κατάστημα αν δε θέλεις να το αλλάξεις ο ίδιος. Στα περισσότερα παιχνίδια το όριο για εξωτερικούς χώρους είναι 400 για το συγκεκριμένο όπλο και 350 για όλα τα όπλα σε κλειστούς χώρους. 
Ελπίζω να σε βοήθησα.
Καλά και ασφαλή παιχνίδια σου εύχομαι!

Dimitrisag

Και τώρα μια χαζή ερώτηση...

Μειώνοντας τα fps χάνει από εμβέλεια το όπλο;  και έστω ότι με τον τρόπο που ανέφερες τα μειώνω.  Μπορώ να ξαναγυρίσω στην αρχική κατάσταση;

Ελπίζω να μην ζαλίζω,  απλά ως άσχετος δεν θέλω να αγοράσω κάτι κα μετά να χτυπάω το κεφάλι μου...