CYMA CM.030 GLOCK 18C

Ξεκίνησε από geo1, 09 Σεπ 2009, 17:50:13 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

geo1

Καλησπερα.Γνωριζει καποιος αν μπορω να βρω το εν λογω ηλεκτρικο πιστολακι στην ελληνικη αγορα??Απο μια αναζητηση που εκανα στο google δεν το βρηκα πουθενα σε καταστημα αθηνας ή επαρχιας.Τα 170+ ευρω για το αντιστοιχο της tokyo marui μου φαινονται υπερβολικα ακριβα  :o

Stathis

Παρε το Marui γιατί θα τα κλαις τα λεφτουδακια σου με το Cyma  :'( :'( :'(
Airsoft is Life!

geo1

Εχουν διαφορετικο κινητηρα?Σιγουρα??

Stathis

Μπα τον ιδιο κινητηρα εχουν, η Marui το αγοραζει απo την cyma και μετα στο πουλαει εσενα 100 euro παραπανω... ;D ;D ;D

Πλακα μας κανεις μου φαινεται  ???
Airsoft is Life!

geo1

Δεν αποκλειεται να προμηθευει η cyma την marui  :P
Το σιγουρο παντως ειναι οτι στην marui πληρωνεις τα επισημα σηματα της GLOCK πανω στο οπλο και στη συσκευασια.

Stathis

#5
Την Marui την φτιαχνουν κινεζοι ?? :o :o χα χα χα χα !!!!! ποναει το στομαχι μου απ το γελιο

Αστο καλυτερα φιλαρακι γιατι εκτιθεσαι
Airsoft is Life!

geo1

Τελως παντων,δε θα μαλωσουμε για το ποιος ειναι καλυτερος.Παντως και σε διεθνη forum σχετικα με airsoft την cyma δεν την εχουν για πεταμα,παρολο που ειναι κινεζικη.

Goodspeed

Στην τιμή των  €170+ που λέτε ότι έχει το Tokyo-Marui,  αγοράζεις 4 (!!) της Cyma  ;)

Άρα δεν θα κλάψεις τα χρήματά σου τόσο εύκολα.  ;)

Για κάτι καλύτερο ( πάντα μιλάμε για Cyma, και να είναι AEP ) μπορείς να δείς και το P226 (CM122) που είναι το εξελιγμένο μοντέλο του 18C που έχει metal slide.  8)
No flag, no uniform, ever stopped the bbs from my gun...




Stathis

Παράθεση από: geo1 στις  09 Σεπ 2009, 22:50:17 ΜΜ
Τελως παντων,δε θα μαλωσουμε για το ποιος ειναι καλυτερος.Παντως και σε διεθνη forum σχετικα με airsoft την cyma δεν την εχουν για πεταμα,παρολο που ειναι κινεζικη.


Το θεμα μας εδω δεν ειναι πια ειναι καλυτερη, αυτο το γνωριζουμε ολοι, αλλα την ατακα σου περι κινεζων που προμηθευουν την Μarui
Παράθεση από: Goodspeed στις  09 Σεπ 2009, 23:20:33 ΜΜ
Στην τιμή των  €170+ που λέτε ότι έχει το Tokyo-Marui,  αγοράζεις 4 (!!) της Cyma  ;)

Άρα δεν θα κλάψεις τα χρήματά σου τόσο εύκολα.  ;)

Για κάτι καλύτερο ( πάντα μιλάμε για Cyma, και να είναι AEP ) μπορείς να δείς και το P226 (CM122) που είναι το εξελιγμένο μοντέλο του 18C που έχει metal slide.  8)

Και μολις σταματησουν να λειτουργουν τα χρησιμοποιεις ως bomerang  :)
Airsoft is Life!

geo1

Κολλημα που εχεις φαει με την ατακα...εχω βαλει emoticon οπως βλεπεις διπλα..

Stathis

Παράθεση από: Atsalakotos στις  10 Σεπ 2009, 00:05:31 ΠΜ
Γιατί είναι απίθανο να προμηθεύουν τη Marui οι Κινέζοι? Όλα εκεί φτιάχνονται...

Το "ολα" αγαπητε Atsalakote είναι ΜΕΓΑΛΗ λεξη και ας εχει τρια γραμματα, για καντο μας λιγο λιανα... και μην μας το πεις αποτομα να κατσω πρωτα
Airsoft is Life!

Nikolai

Πρωτον οτι πληρωνεις περνεις δειλαδει δεν μπορεις να σιγγρεινεις την Tokyo Marui σε πιοτιτα με την CYMA .
Δευτερον εχω δει και εχω πιασει ενα GLOCK 18C της CYMA και νομιζα οτι κραταο μονο τον μισο γεμιστιρα  ;D τοσο ελαφρε .
Τριτον δεν ερειχνε μονο αυτοματα δεν μπορουσες να γιρεισεις το κουμπι που εχει πανο για να ρειχνει και μιαμια



Υστερογραφο. Δεν ξερω τωρα αν βγαζει καπιο καλιτερο μοντελο

pakatsao

#12
Αγαπητοί άς μη το συζητάμε θεωρητικά...Εχω ένα CYMA G18C AEP. Μου βγήκε γύρω στα 35 ευρουλάκια μαζί με τα μεταφορικά (με αναγωγή γιατί είχα αγοράσει και άλλα). δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αλλά φυσικά δεν είναι όπως του αερίου (KWC, φυσικά Glock 17). Το AEP έχει βαριά σκανδάλη (άρα πρέπει να εισαι δυνατό αγόρι για να μή χαλάσει την σκόπευση - εγώ δεν είμαι), ρίχνει μια χαρά βολή κατά βολή και αυτόματη βολή (και μετάνιωσα που πηρα του αερίου στο Hotel αντί του ηλεκτρικού να ρίχνω ριπές), αλλά έχει πολύ χαμηλά fps, όπως ήταν αναμενόμενο (λίγο κάτω απο τα 200fps). Η γνώμη μου είναι άν θέλεις AEP και όχι αερίου πάρε ένα φτηνιάρικό όπως το CYMA και κάψε του το μοτέρ απο τα πολλά BBs... Αυτή είναι η δουλειά του.  ;D και μετά κάντο μπούμερανκ ή καλύτερα δώρο σε κανένα ανηψιο να πάιζει. Πάντως Αν είναι να το παρεις παρε και δύο γεμιστήρες για σένα και μιά για μένα ... γιατί με τις ριπές δεν προλαβαίνεις να γεμίζεις...

pakatsao

Βεληνεκές...? Διηπειρωτικό τύπου S500 8) (και όχι S300). Εντάξει χωρίς πλάκα τώρα Δεν το έχω μετρήσει το βεληνεκές με ακρίβεια. Πχ για τις σκάλες του Hotel καλό είναι. Για τον διάδρομο μάλλον όχι. Από δωμάτιο σε δωμάτιο επίσης καλό μου φαίνεται. (και δεν αφήνει σημάδια και λεκέδες στους συμπαίκτες μας!)  Ενεργό βεληνεκές νομίζω στα 20 μέτρα (δηλαδή φθάνει με σχετικά ευθεία τροχιά. Μετά αρχίζει να καμπυλώνει.

Kallistos

Εχω και τα 2 οπλα και μπορω να συγκρίνω.
Το Cyma πιο δυνατο απο το TM αλλά χάνει λίγο σε ευστοχία. 
Το ΤΜ ειναι 200 fps αλλά μέσα στο βελικεκές του το μπιλακι παει καρφί.
Το ΤΜ μου έχει φάει αρκετές τουμπες και συνεχίζει ακαθεκτο, κάτι που δεν θα ημουν σίγουρος για το Cyma γιατι η ποιοτητα του πλαστικου ειναι σαφώς χειροτερη.
Τα γεμιστιράκια του ΤΜ (30 και 100) είναι πολύ καλά γεμίζουν και ρίχνουν τα μπιλάκια (μονο ο 100 αν το παραγεμίσεις τις 2-3 πρωτες τις φτύνει),  του Cyma το 30ρη γεμιζει καλά αλλά το 100άρη έχει πολλά προβλήματα το ελατήριο.

Διαλέγεις και πέρνεις.
Ready... Steady... Fire...!!!