Sniper side arm...

Ξεκίνησε από Stefanos87, 03 Mar 2017, 13:35:37 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Stefanos87

Καλημερα παιδες!προχωροντας σιγα σιγα και αφου καταφερα να ρυθμισω σχετικα το μ40α3 μου ηρθε η ωρα να κπιταξω για side arm....εχω χαζεψει η αληθεια ειναι...σκεφτομαι mp5 της cyma αλλα βλεποντας τις αγγελιες των m4 πραγματικα δεν ξερψ αν θελω mp5 η ενα μεταχειρισμενο m4 ωστε να μπορω να παιζω σε ολα τα σεναρια..ξερω οτι το μ4 δεν το λες side arm...ξερω επισης οτι το μπ5 κανει και για main οπλο αφου εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα...θελω αν μπορειτε απο προσωπικη εμπειρια να με κατευθηνετε πρως καποιο συγκεκριμενο μοντελο mp5 καθως εχω δει οτι δεν ειναι ολα το ιδιο.θελω ενα αξιοπιστο σχερικα ευθυβολο mp5 κατω απο 300€.ουσιαστικα θελω μια καλη βαση ωστε να το στισω σιγα σιγα οπως θελω αλλα να μπορω να παιξω και "μαμα" γιατι η αλλαγη hobby δεν ειναι οτι πιο φτηνο και η γυναικα γκρινιαζει σαν γατα που πειναει.ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για το μεγαλο post,
Στεφανος

dimcossie

Μπορεις να εχεις σαν side arm ενα mp5k αν θες να εχεις ταχυβολια και ευελιξια,παρομια μπορεις να στισεις και ενα m4 (οχι τοσο μαζεμενο οσο το mp5k)Αμα επιλεξεις παντως mp5k κοιτα να ειναι και με σπαστο κοντακι(pdw) για να εχεις ταυτοχρονα και μια cqb επιλογη. Εχω το cyma αλλα καλο ειναι να τα αποφυγεις σαν side arm ,γιατι ειναι αρκετα βαρυ... Εγω θα σου προτεινα κατι διαφορετικο.. Ενα g18 aep ,ελαφρυ ευελικτο ταχυβολο οτι πρεπει ή ενα mp7-9 ! Βασικα αμα παιζεις σαν sniper solo καλυτερα ενα smg αμα παλι παιζεις με ζευγαρι ενα πιστολι σε καλυπτει....
AKA HELLMARINE

Stefanos87

Το προβλημα μου ειναι πως θελω να μπορω να παιζω και σε σεναρια αικαθαρισης κλπ.το pistol το εχω σκεφτει κ εγω αλλα το mp5 μου προσφερει και το close ranger και το mid range cover που θελω και οσο να ναι αλλο 30 ββς αλλο 250.μπορεις να μου προτηνεις καποιο συγκεκριμενο mp5?με λινκ εννοω.αν το εχεις χρησιμοποιησει και εχεις και προσωπιλη αποψη ακομα καλυτερα!

dimcossie

Εγω εχω το cm 041 pdw της cyma και οπως σου ειπα ειναι αρκετα βαρυ γυρω στα 3 κιλα με red dot κτλπ... Αρκετα καλο για τα λεφτα του .. Τα marui ειναι κορυφη σε mp5 παντως
AKA HELLMARINE

Stefanos87

Αυτο ζαχαρωνα κ εγω να σου πω την αληθεια :ρ τι αλλα του εχεις φορεσει  για πες!!

KOMANTO

Δεν πεθαίνει ο αετός ΠΟΤΕ του σαν ορνίθι.