νέος στο airsoft!

Ξεκίνησε από atrotos, 29 Δεκ 2016, 00:58:19 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

atrotos

1ον ποίος είναι  ο απαραίτητος εξοπλισμός για να συμμετέχεις σε αγώνα airsoft??2ον ελπίζω να μην σνομπάρετε τους χοντρούς ε ;D ;D

KRITIKOS

καλημερα,και χρονια σου πολλα.
Εγω θα σου προτεινα να αγορασεις ενα καλο ζευγαρι γυαλια ,για να παρακολουθησεις  παιχνιδια ,και μετα αποφασιζεις τη εξοπλισμο θα χρειαστεις

atrotos

χρονιά πολλά!! πριν  περίπου 5 χρονιά είχα πάρει μέρος σε αγώνα, απλός επειδή τότε δεν είχα μεταφορικό μεσώ για να πηγαίνω τα παράτησα. τώρα έχω ένα cm16 G&G όπλο και  θέλω να πάρω σιγά σιγά τον εξοπλισμό τον  απαραίτητο αρχικά  ;D

orck

O απαραιτητος εξοπλισμος ειναι καταλληλα ρουχα και παπουτσια (δεν ειναι απαραιτητο να παρεις παραλλαγη, υπαρχουν παιχνιδια που παιζεις και με πολιτικα ρουχα, ενα τζην, παπουτσια μποτακια ψηλα και ενα φουτερ), το αεροβολο που εχεις ηδη οπως λες, ειδικα γυαλια προστασιας airsoft για τα ματια σου και φυσικα μπιλιες.
Κανεις δεν θα σου πει τιποτα για την σωματικη σου διαπλαση.
Με τις συμμετοχες σου στα παιχνιδια θα δεις τι εχουν και οι αλλοι, καποιοι ειναι πιο πορωμενοι, καποιοι πιο χαλαροι και αναλογα αγοραζεις οτι σου αρεσει η νομιζεις οτι θα χρειαστεις.

atrotos

#4
Σας ευχαριστώ παιδιά!! για της απαντήσεις . σήμερα αγόρασα γυαλιά, γιλέκο μάχης, αορτήρα, γεμιστήρα.Να αγοράσω  2 μπαταρίες? έχω lipo 7,4 1200mah  :o

Vangelis

Παράθεση από: atrotos στις  29 Δεκ 2016, 19:09:58 ΜΜ
Σας ευχαριστώ παιδιά!! για της απαντήσεις . σήμερα αγόρασα γυαλιά, γιλέκο μάχης, αορτήρα, γεμιστήρα.Να αγοράσω  2 μπαταρίες? έχω lipo 7,4 1200mah  :o

Αφού έχεις ήδη μια Lipo θα σου πρότεινα κάποια στιγμή αν μπορείς να προμηθευτείς και μια NiMH 9.6v 2000mah.

Για εμένα να δώσεις μεγάλη προσοχή στην επιλογή γιαλιού και άρβυλου.

Καλή συνέχεια,
Vangelis aka IronHawk



Τό νικάν σαυτόν πασών νικών πρώτη τε καί αρίστη.