Αγορα του πρωτου μου sniper rifle

Ξεκίνησε από Samuru, 10 Δεκ 2016, 15:36:24 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Samuru

Γεια σας ! δεν ξερω πολλα για το airsoft αλλα εχω δει καποια video στο Youtube και πραγματικα φαινεται να εχει πολυ ενδιαφερον σαν παιχνιδι ! το συζητησα με εναν φιλο μου και θα ηθελε και ο ιδιος να ξεκινησει ....το προβλημα μας ειναι οτι δεν ξερουμαι ακριβως τι να παρουμε και απο ποιο καταστημα ...ξερω οτι το airsoft σαν αθλημα ειναι αρκετα ακριβω ως προς τον εξοπλισμο.Εχω δει αρκετα site στην ελλαδα αλλα δεν εχουν ποικιλια και καλες τημες ..βρηκα κατι site στο εξωτερικο με αρκετα καλητερες τημες αλλα ειμαι σε δηλιμα αν παραγγειλω απο το εξωτερικο το πακετο θα το παραλαβω ?. Να και το οπλο που σκεφτομουνα να παρω http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-eng-1152195985-Warrior-I-sniper-rifle-replica-with-scope-and-bipod-tan.html

Δεν ξερω ,ειναι καλο ? και πανω απο ολα εχει αγορασει κανεις απο αυτο το site, το ξερω οτι ειμαι καπως υπερβολικος αλλα δεν εργαζομαι και αυτα τα χρηματα αν ειναι και τα δωσω δεν θελω να χαθουνε τσαμπα ! συγνωμη για οποια ορθογραφηκα εχω κανει :P

spyros_pap

Αν είναι για πρώτο όπλο, ξεκίνα με ένα ηλεκτρικό (A.E.G) γιατί το sniper είναι επιστήμη kai στο airsoft.

Tώρα για τιμές ότι αντέχει η τσέπη σου, αλλά καλό είναι να πας να δεις απο κοντά το πρώτο σου όπλο.. ή ακόμα και αν δεν το πάρεις να πας σε ένα κατάστημα της επιλογής σου ώστε να δει απο κοντά τι παίζει και να μιλήσεις με τα άτομα εκεί.
Αυτή είναι η άποψη μου και αυτό που έκανα εγώ τότε το 2012 , αν σου κάνει την κρατάς αν όχι κάνεις ότι αγαπάς !
Always Faithful, Always Forward
Napalm son nothing else in the world smells like that.

Samuru

Ευχαριστω για το reply, μενω κερκυρα και δυστυχως δεν υπαρχει airsoft καταστημα αρα ο μοναδικος τροπος να αγορασω ειναι απο το internet.. αυτο που ειπες το εχω δει και σε αλλα forum οτι το sniper και γενικοτερα το sniping ειναι οτι ποιο δισκολο αυτο εχει να κανει με το τροπο παιχνιδιου του sniper ? η γενικοτερα με τον χειρισμο του οπλου (στοχος) ?

GRaffitas

#3
λοιπον φιλε μου.μιας και μας λες πως τα οικονομικα σου ειναι περιορισμενα αποψη μου και πιστευω ολων ειναι να πας σε καποιο ηλεκτικο (aeg) οπως ειπε και ο φιλος προυγουμενως.γιατι αν παρεις καποιο sniper και δεν του ριξεις λεφτα δε βλεπω να ευχαριστιεσαι παιχνιδι και να παιρνεις απο το παιχνιδι οσα εχεις φανταστει...δεν ξερω αν με καταλαβαινεις.
τα βιντεακια που βλεπεις στο διαδικτυο με τους sniperαδες που πετυχαινουν και χνουδι εν κινηση δεν ειναι με μαμα ρεπλικες οποτε μην παρασυρεσαι.

συμβουλη μου ειναι να κοιταξεις για καποιο aeg μεχρι 200ευρω για αρχη

και επειδη παντα προεχει η ασφαλεια για γυαλια μην τσιγκουνευτεις τα λεφτα.20 ευρω περισσοτερα κανεναν δεν εκανα πλουσιο...για γυαλια ριξε μια ματια στα remington ή τα saber advanced της wileyX...παρεχουν ασφαλεια στο μεγιστο και δεν θα χρειαστει να τα αλλαξεις ποτε.
One shoot - one kill!!!