Boyi/DBoys Mauser 98W

Ξεκίνησε από Nikolai, 02 Σεπ 2009, 11:30:36 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Nikolai

Εχει παρει κανεις το οπλο και δεν ειναι λιγο προβλιμα αυτο με τους καλικες και μπορεις να βρεις και αλλους καλικες αν χασεις τους προτους ή αν θελεις να εχεις και αλλους




Ευχαριστο προκαταβολικα

ROOKIEJO

αν και δεν καταλαβα ακριβως τι θελεις το εχω και ειναι το τελειο για πανω απο το τζακι φοβερο σε αισθηση και λειτουργια με λιγο λαδωμα.320 φπς λιγο για sniper αλλα με δυνατοτητα αναβαθμησης.θα φερει καλυκες το center οποτε λυνετε το θεμα αν χασεις καποιον.στο δικτυο υπαρχουν καλυκες και κλιπ συνγκρατησης και κλειστρο αναβαθμησης.ελπιζω να βοηθεισα αν θελεις κατι πες μου

jumbo

#2
κοιτα...σαν οπλο ειναι πολυ ομωρφο, και οταν το χρησιμοποιεις σου δινει μια φοβερη αισθηση του να βλεπεις τους καλυκες να πεταγονται απο την θαλαμη καθε φορα που ριχνεις και ξαναγεμιζεις... ;)ωστοσω το KAR θελει ορισμενες βελτιωσεις, οπως:
α. θα πρεπει να λυσεις την θαλαμη οπου τοποθετεις τους καλυκες και να ισιωσεις το ελασμα που κραταει την βαση, ωστε η καλυκες να πατανε ισια και να μπαινουν σωστα στην θαλαμη και να μην εχεις εμπλοκες, και
β. αν θες να αυξησεις τα fps να αλλαξεις  το ελατηριο του που βρισκεται στο κλειστρο του οπλου. Το μονο που θα χρειαστεις απο εργαλεια, ειναι μια σειρα αλλεν, ενα ισιο μικρο κατσαβιδι και μια πενσα.
ΠΡΟΣΟΧΗ: οταν λυσεις την ασφαλεια του οπλου, που και εκεινη βρισκεται πανω στο κλειστρο και κατα βαση κραταει και το ελατηριο στην θεση του, θα προσεξεις γιατι πεταγεται με αρκετη δυναμη (το ελατηριο εννοω) με κυνδινο να το φας κατακεφαλα... αυτα τα ολιγα ελπιζω να σε κατατοπισα αρκετα.
α... και κατι ακομα καλυκες υπαρχουν, αγοραζεις και ηρεμει το κεφαλι σου.... ;)
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

charisteas3

το K98 αυτο ειναι πιο πολυ collectors item, βεβαια μπορεις να παιξεις airsoft αλλα οπως ειπες πρεπει να μαζεψεις τα shells.

staka21

Μελλοντική αγορά. Μία ερώτηση έχω: σαν κατασκευή, είναι σταθερό;
Επειδή ακούγονται φήμες για τα κινέζικα...

ROOKIEJO


staka21