ΨΑΡΑΚΑΣ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

Ξεκίνησε από Achille88, 10 Οκτ 2016, 21:35:52 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Achille88

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, σπαροδικα  παρακολουθώ μέσο διαδικτύου (youtube) παιχνίδια και πληροφορίες περί αιρσοφτ και μου εκίνησε   το ενδιαφέρον να ασχοληθώ και εγώ με το άθλημα αν και στην πράξη ίσως να είναι διαφορετική η εμπειρία.-
Πόσο κόστος ( με άλλα λόγια πόσο θα μου κοστίσει για να ξεκινήσω , eye-protection NEEDED!!! ) 
Πότε παίζω  ( βρισκοντε παρέες - πως βρίσκω παιχνίδια ) (through forum duuuh)
Υπάρχουν ομάδες που κάνουν recruit ?
sorry για τυχών ορθογραφικά !

Palladin

καλημέρα, πάρε ένα ζευγάρι αντιβαλλιστικά γυαλιά και φωσφοριζέ γιλέκο πρώτα και πήγαινε κάποια Κυριακή σε κάποιο παιχνίδι σαν παρατηρητής, δες από κοντά το χόμπι μας και αφού αποφασίσεις ότι θες να ακολουθήσεις προχωράς μετά σε αγορές. Αν ακολουθήσεις θα χρειαστείς αεροβόλο (καινούργιο από το Airsoft club κατάστημα ή μεταχειρισμένο από τις αγγελίες) με την μπαταρία του, τον φορτιστή της μπαταρίας, μία γεμιστήρα και μπίλιες, άρβυλα οπωσδήποτε (του στρατού αν υπάρχουν μια χαρά είναι για αρχή), καλή προστασία για μάτια/κεφάλι/πρόσωπο, μιά φόρμα παραλλαγής ή κάτι ανάλογο (όχι αθλητικές φόρμες) και  την καλή σου διάθεση. Κάθε Κυριακή (και Σάββατα βράδυ) γίνονται παιχνίδια σε πολλά πεδία, βρίσκεις κάποιο και ξεκινάς... Τα υπόλοιπα που ρωτάς για ομάδες κλπ. θα τα βρεις μόνος σου στα πεδία.

Palladin