Airsoft και διαιτητης

Ξεκίνησε από MitsoS_O_Yakuza, 01 Σεπ 2009, 22:25:47 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Θελετε στο εκαστοτε παιχνιδι που θα παιζουμε να υπαρχει διαιτητης? Με αιτιολογηση παρακαλω πολυ

Ναι και γιατι
10 (25%)
Οχι και γιατι
13 (32.5%)
Δε με πειραζει-Δεν εχω προβλημα-I dont care about it
10 (25%)
Δε θελω κανεναν πανω απο το κεφαλι μου
7 (17.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 37

MitsoS_O_Yakuza

Η ψηφοφορια αυτη μπαινει για να καταλαβουν μερικοι οτι επειδη μας χαλανε το παιχνιδι θα φτασουμε τελικα σε αυτο το επιπεδο οχι για αυτους αλλα για μας...δηλαδη για να μην μας σκανε τελικα και γυρναμε πισω σπιτι super εκνευρισμενοι.Φυσικα εγω ψηφισα επειδη εχω το ηθος και τη λογικη (ακομα) οτι Οχι δεν θελω γιατι βγαινω απο μονος μου και επειδη ειμαι ευγενικος ακομα!!
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

ΓΑΣΤΟΥ

Παράθεση από: MitsoS_O_Yakuza στις  01 Σεπ 2009, 22:25:47 ΜΜ
Η ψηφοφορια αυτη μπαινει για να καλαβουν μερικοι οτι επειδη μας χαλανε το παιχνιδι θα φτασουμε τελικα σε αυτο το επιπεδο οχι για αυτους αλλα για μας...δηλαδη για να μην μας σκανε τελικα και γυρναμε πισω σπιτι super εκνευρισμενοι.Φυσικα εγω ψηφισα επειδη εχω το ηθος και τη λογικη (ακομα) οτι Οχι δεν θελω γιατι βγαινω απο μονος μου και επειδη ειμαι ευγενικος ακομα!!
Συμφωνώ απόλυτα!!
Δν έχω καμμιά ανάγκη ν μ ελέγχουν γιατί το παιχνίδι αυτό είναι για τίμιους αλλά... >:(
έχει και λάθος σκεπτόμενους....
Ψήφησα όμως όχι γιατί 1 του κλέφτη 2 του κλέφτη 3 και  .... :-X

Θάνος

Όχι, γιατί η ελπίδα (να διορθωθούμε), πεθαίνει τελευταία.  :)
keep safe distance...

XARAMADAS

Κι εγώ όχι ψήφισα, γιατί και ο διαιτητής άνθρωπος είναι, δεν είναι Superman να τρέχει όλο το πεδίο ταυτόχρονα και να βγάζει τους αθάνατους. Άσε που με τις ταχύτητες που διακινούνται τα BBs μπορεί να γίνουν και λάθη και να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις, επειδή ο διαιτητής λόγω ιδιότητας θα λέει κάτι τελεσίδικα και δεν θα ανακαλεί εύκολα.

Και φανταστείτε να αδικήσει κάποιον και μετά το respond, να τύχει να περάσει πάλι μπροστά του, δε θα φάει 5-6 αδέσποτες κατά λάθος....; :D :D :D

;D ;D ;DΚαι σε τελική ανάλυση, επειδή φαντάζομαι τον διαιτητή θα κάνει εκ περιτροπής κάποιος από εμάς, ποιος μου λέει εμένα ότι δεν θα υποστηρίζει τόσο δα λιγάκι περισσότερο τα μέλη της ομάδας του; ;D ;D ;D  ......Καλά μη βαράτε ένα-δύο αστειάκια έκανα!!! ;D ;D ;D

Πιστεύω ότι με τον καιρό όλοι θα χορτάσουν δράση, θα πέσει η αδρεναλίνη σε νορμάλ επίπεδα και θα φύγει από ορισμένους η τάση να κάνουν τους αθάνατους συνειδητοποιώντας ότι έτσι μόνο κακό κάνουν στο άθλημα.
Ο Θεός συγχωρεί τα λάθη, ο Χαραμάδας ποτέ...

jumbo

εποπτες γραμμων με σημαιακια για το οφ σα ιντ θα εχουμε; ;D θελω και τεταρτο διαιτητη ;D
περαν ομως τις πλακας...Το χομπυ με το οποιο ασχολουμαστε και αγαπαμε, πιστευω οτι στηριζετε, στο φιλοτιμο, την εντιμοτητα και πανω απο ολα τεη ευγενη αμιλλα μεταξυ των παιχτων...για τους λογους λοιπον που προανεφερα ψιφιζω ΟΧΙ μεγαλο σαν της 28ης Οκτωμβριου...απο κει και περα στο χερι μας ειναι να ασφαλισουμε την κοινοτητα με την σωστη εφαρμογη των κανονων..
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

JIM-ETA

Παράθεση από: jumbo στις  02 Σεπ 2009, 01:52:54 ΠΜ
εποπτες γραμμων με σημαιακια για το οφ σα ιντ θα εχουμε; ;D θελω και τεταρτο διαιτητη ;D
περαν ομως τις πλακας...Το χομπυ με το οποιο ασχολουμαστε και αγαπαμε, πιστευω οτι στηριζετε, στο φιλοτιμο, την εντιμοτητα και πανω απο ολα τεη ευγενη αμιλλα μεταξυ των παιχτων...για τους λογους λοιπον που προανεφερα ψιφιζω ΟΧΙ μεγαλο σαν της 28ης Οκτωμβριου...απο κει και περα στο χερι μας ειναι να ασφαλισουμε την κοινοτητα με την σωστη εφαρμογη των κανονων..

Πολύ σωστός ο jumbo ,πρέπει να καταλάβουμε ότι είμαστε μεγάλα παιδιά και δεν πρέπει να συμπεριφερόμαστε σαν 5χρόνα.Ετσι και αλλιώς 5-10 λεπτά θα μείνουμε έξω ο καθένας μας και μια ανάσα θα θέλουμε να την πάρουμε να ξεκουραστούμε.

cgwolf

 Αν και ψήφισα "Δεν με πειράζει" θα αναλύσω την σκέψη ως προς το γιατί και να υπάρχει είναι σχεδόν άχρηστος...
Όταν στο Paintball που υπάρχουν ΚΑΙ εμφανή σημάδια ΚΑΙ διαιτητές υπάρχουν περιπτώσεις αθανάτων και "πονηρών"
πόσο χρήσιμος μπορεί να είναι ένας διαιτητής στο airsoft όπου δεν μπορεί να ελέγξει λόγο του οτι δεν υπάρχουν εμφανή σημάδια...
Θα πρέπει να τύχει να δεί κάποιον τη στιγμή που τον βρίσκει BB και ο συγκεκριμένος να μη βγεί...
Με το πλήθος των παικτών που υπάρχει ανα παιχνίδι για να παρακολουθεί όλες τις συμπλοκές ταυτόχρονα θα πρέπει να είναι μύγα (να έχει 1 μάτι για κάθε παίκτη)
Για να ελέγχονται ΟΛΟΙ λοιπόν σε ένα παιχνίδι θα πρέπει να υπάρχει 1 διαιτητής ανα παίκτη στην ουσία...
Το οποίο δεν είναι ουτε εφικτό....ούτε παιχνίδι airsoft...
Wolf-X...Wolf is the sniper,X marks tha spot!

fanioles

Ψήφισα ΟΧΙ για τους λόγους που λέει ο cgwolf.

Ενας διαιτητης θα μπορούσε να μπαίνει όπως ο zinja στο τελευταίο σας παιχνίδι για να μπορεί να τη λέει "με το γαντι" και την αδιαμφισβήτητη ιδιότητα του διαιτητή και να γίνεται ρόμπα ο αθανατος επι τόπου.

Αν είχαμε το σθένος να τη λέμε επι τοπου στους αθάνατους (για κραυγαλαίες περιπτώσεις) δε θα χρειαζόταν να το συζητάμε.

alexz

με διαιτητη αλλαζει τελειως ο χαρακτηρας και η φιλοσοφια του παιχνιδιου.....επιπλεον υπαρχουν και πρακτικοι λογοι που εξηγει ο cgwolf

αν ο αλλος εχει μυαλο μικρου παιδιου και θεωρει υποτιμητικο το να βγει, δεν βγαινει επειδη ειδε και καποιον αλλο να μην βγαινει ή ακόμη σηκωνει το χερι, κανει μια βολτα γυρω από το κτιριο και επανερχεται (δυστυχως υπαρχουν και τετοιοι κακομαθημενοι) τοτε οπως λεει και ενας ραδιοφωνικος παραγωγός ''δεν υπάρχει σωτηρία''........αμα φτανουμε να θελουμε ''χωροφύλακα'' για να παιξουμε σωστά, τοτε αστα......

φιλε χρηστο, δυστυχως δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξος οτι αν την πεις σε αθανατο, αυτός θα παραδεχθει το λαθος......σε πολλα παιχνιδια εχουν γινει κουβεντες αλλά ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα τους ενος χεριου αυτοι που παραδεχονται κατι......αντιθετως, οι ''αθανατοι'' ειναι αυτοι που διαμαρτυρονται και περισσότερο.....

Nikolai

Πιστευο οτι θα ειναι λιγο σπασιμο φανταστιτε να εισαι πανω στην φαση και ξαφνικα να σου φοναζει ο αλλος οτι εκανες το ενα ή το αλλο πολυ σποσιμο

WAR ANGEL

Οχι Ειμαι μεγαλος ανθρωπος και δεν ντρεπομαι να παραδεκτω την καλη δουλεια που εκανε ο ανθρωπος που με εβγαλε εξω.
Οχι γιατι στο safe house μου δινετε χρονος να σκεφτω τι πηγε λαθος , πως να βελτιωθω.
Οχι γιατι σεβομαι τον ανθρωπο που ιδρωνει μαζι μου και σεβετε εμενα και τους αλλους.
Οχι γιατι σιχαινομαι τον διαιτητη ,παιζω καλα , σωστα και ας χασω.

ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΘΥΜΑΤΕ ΑΝ ΕΒΓΑΛΑ 1...2....3....1000 ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΑΝ ΕΙΜΟΥΝ Μ@Λ@Κ@Σ

ZINJA

δε με πειραζει καθολου!να και γιατι!
οταν καποιοσ που σε 1,2,3,4,5 παιχνιδια δε βγενει με τιποτα,δηλαδη ειναι αθανατος,φροντιζω στο επομενο παιχνιδι να του ριξω μια ριπη <στη καρκαλα του>για να το θυματε και να μην το ξανακανει οεο! ;D ;D
ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΥΕ!!!!!!!!ΠΟΛΕΜΑ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΥΕ!!!!!!!!!
                                                                                                               
                                Ι-4

http://i-4team.blogspot.com/

Haroth

Είμαι υπέρ της επόπτευσης του παιχνιδιού αλλα λυπάμαι αυτόν που θα το κάνει και δεν θα παίξει  :'(

Επίσης 1 ιδέα που έχω είναι να υπάρχει 1 άτομο στο κάθε safehouse να εποπτεύει τα respawn γιατί σε πολλές περιτώσεις το ξεφτιλίζουμε   ;D

Δεν παίζει να βγάζεις κάποιον έξω και σε 20 sec να τον ξανατρώς στην μούρη.

leonardo sunbird

Ναι!!!etsi... Για τον φοβο των Ιουδαιων(Μc Loud) ;D

goseu

Όντως δεν χρειαζονταί διαιτητες .. απλα ευσυνείδητοι παίχτες  :P

Dharry

Συμφωνω με τον goseu...!!! (κανει και ριμα !!!)

ανθυπασπιστης

kai ego pisteuo diaitits den prepei na ifistate se paixnidi giati den 8a mporei na katalavei pios einai ekso h oxi giati ta bbs den vafoune opos sto paintball apla otan iparxei enas a8anatos gia polles fores kai to kanei eusinideita giati iparxoun periptosis pou einai oi perrisoteres pisteuo pou o allos den nio8ei to bb pano tou eite epeidi varasei se kapio simio tou sommato pu exei prostasia eite einai megali h apostasi opote to mpalaki ftanei kata tixi kai adinamo :P
BLACK HAWK :.: TEAM SPECIAL WARFARE OPERATOR

papaflesas

στην φθιωτιδα στην μαχη της κορεας ειχε διαιτητη και εκανε καλη δουλεια
ββ ς που χτυπαγανε στην πισω τσεπη του γιλεκου και δεν τα καταλαβαιναμε ο διαιτητης τα εβλεπε, και αν καποιος το παιζε αθανατος ο διαιτητης τον εβγαζε,  αρα ψηφιζω υπερ!
ποια  εχθρικη σφαιρα θα μου χαρισει εναν τελειο επιλογο μιας καλης ζωης?
μαχου και θνησκε υπερ πιστεως και πατριδος!!!   Μ.Α.Β.Η.
Rebels airsoft team