Για ποιο λογο σπανιζουν οι γυναικες στο airsoft?

Ξεκίνησε από MitsoS_O_Yakuza, 29 Αυγ 2009, 04:17:35 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Τι ακριβως φταιει??Αιτιολογηση για λυση

Φοβουνται?
5 (13.9%)
Δεν ασχολουνται με τετοια?
32 (88.9%)
Δεν τις βοηθαμε αρκετα ωστε να εγκληματιστουνε?
10 (27.8%)
Δεν βρισκουν οπλο και τα σηναφη?
0 (0%)
Αλλο με αιτιολογηση
5 (13.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 36

MitsoS_O_Yakuza

Ανοιξα αυτο το θεμα καθαρα για λογαριασμο της δικιας μου γυναικας η οποια ακολουθαει (δωξα το Θεο) οποτε φυσικα μπορει λογο δουλειας και θελω φυσικα να βρεθει ο τροπος προσεγγισης για να εχουμε κιαλλες ωραιες υπαρξεις για μεγαλυτερη απολαυση για παιχνιδι (περα απο την πλακα τωρα) θελω ιδεες και γνωμες πανω σε αυτο το θεμα με ωραιες και αιτιολογημενες προτασεις.

Πιστευω οτι εμεις δεν τις βοηθαμε καταλληλα γτ ολοι μας φανταζομαι εχουμε υποψην μας κοπελες η τις ιδιες μας τις γυναικες οι οποιες ειναι δυναμικες και θα μπορουσανε να ξεφυγουνε για λιγο απο την καθημερινοτητα τους οπως εμεις.Απλα πρεπει να περασουμε παρα πολλες ωρες εμεις στον πινακα και αυτες στο θρανιο για να εξηγησουμε τα αυτονοητα σε εμας απλα πραματακια για το airsoft.Στο εξωτερικο ειναι τελειως διαφορετικα και ελπιζω καποτε...στο πολυ μακρινο μελλον...να γινει ετσι και εδω αλλα θα χρειαστουμε πολλα αποθεματα και φαρμακα μεχρι τοτε και ειναι προσωπικο το ζητημα το πως να το εξηγησεις σε ενα μικρο παιδακι το θεμα!!Αλλοστε αν δεν μπορεις να εξηγησεις τοτε δεν το κατεχεις,ευχαριστω (δεν παραδιδω μαθηματα απλα θελω να μεγαλοσω την οικογενεια του airsoft)
Ευχαριστω
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

mirrage

Οι γυναίκες ασχολούνται συνήθως με άλλα πράγματα.Λογικό είναι.
Η πλοιοψηφία τους δεν αρέσκεται στο να κυνηγάει τους άλλους με
σκοπό να τους χτυπήσει ενώ εμείς οι νεατερνταλ την βρίσκουμε.
Βέβαια αυτό συμβαίνει με τις περισσότερες.Οχι όλες...

pakatsao

Παράθεση από: mirrage στις  29 Αυγ 2009, 08:46:31 ΠΜ
Οι γυναίκες ασχολούνται συνήθως με άλλα πράγματα.Λογικό είναι.
Η πλοιοψηφία τους δεν αρέσκεται στο να κυνηγάει τους άλλους με
σκοπό να τους χτυπήσει ενώ εμείς οι νεατερνταλ την βρίσκουμε.
Βέβαια αυτό συμβαίνει με τις περισσότερες.Οχι όλες...
Συμφωνώ και προσθέτω ότι οι περισσότερες αρέσκονται να κυνηγούν ένα στόχο την φορά. Αγαπημένο όπλο τους είναι οι παντόφλες (θα πρέπει να βγάλουμε ένα airsoft grenade με σχήμα παντόφλας - θα πουλήσει τρελά ;D ;D ;D) και αγαπημένο πεδίο το CQB στο σπίτι (μερικές κάνουν και training σε δημόσιο χώρο). Παραλλαγή φοράν μόνο στο πρόσωπο με κραγιόν και γκριμάτσες υποτιμητικές και σχόλια του τύπου: "Δεν μεγάλωσες ακόμα?" ή " ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ? παλι παιχνίδια αγόρασες - ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ" κτλ κτλ κτλ. :'( :'(  Πάντως στο τελευταίο παιχνίδι CQB οι κοπέλες που ήρθαν έπαιξαν πολύ καλά, καλύτερα από κάποιους "ΡΑΜΠΟ"....  :)

Dadias

ψήφισα άλλο,γιατί πολύ απλά (η πλειοψηφία τους) δεν είναι πολεμοχαρείς και αιμοδηψείς  σαν εμάς τα αγοράκια, άσχετα αν (πάλι η πλειοψηφία τους) προτημούν έναν άντρα δυνατό, ηγέτη , να τις παιδεύει και ένα έχει τα στοιχεία του καλού παιδιού σε αλλά όχι σε τόσο έντονο ρυθμό , ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΛΟΚΡΑΤΗΣ   ;D ;D ;D

akridas07

Η δική μου γυναίκα αδιαφορεί πλήρως για το airsoft, όλη την ώρα με μουρμουράει γι'αυτό
-χαλάς τα λεφτά σου για βλακείες,
-σαν μικρό παιδί κάνεις, μεγάλωσε πια,
-είναι το τελευταίο που παίρνεις,
-καμιά μέρα θα τα πάρω και θα τα πετάξω στον κάδο ανακοίκλωσης.
Θεωρεί ότι είναι χαζό και περνάμε την ώρα μας παίζοντας "πόλεμο" σαν μικρά παιδιά.

SAPPER

Είναι ορμονικό και γονιδιακό το πρόβλημα ΤΟΥΣ... ;D

Σε μερικές μπορεί να φαίνεται βλακεία να χαλάμε τα λεφτά μας στο Airsoft όπως και σε εμάς μας φαίνεται βλακεία να χαλάνε τα λεφτά τους-μας σε κομμωτήρια μανικιούρ πεντικιούρ πούδρες στόκους βαφές κρέμες και πολλά άλλα...
Τελικά για να την βγάζεις καθαρή πρέπει να έχεις δικό σου φαναρτζίδικο   :D :D :D

Θάνος

Εγώ περιμένω να δω γυναικείες ψήφους γιά να βγάλω συμπέρασμα, το θέμα βέβαια είναι να τις βρούμε,... γιά να ψηφίσουνε.....φάβλος κύκλος.. 8)
keep safe distance...

pakatsao

Παράθεση από: akridas07 στις  29 Αυγ 2009, 11:01:14 ΠΜ
Η δική μου γυναίκα αδιαφορεί πλήρως για το airsoft, όλη την ώρα με μουρμουράει γι'αυτό
-χαλάς τα λεφτά σου για βλακείες,
-σαν μικρό παιδί κάνεις, μεγάλωσε πια,
-είναι το τελευταίο που παίρνεις,
-καμιά μέρα θα τα πάρω και θα τα πετάξω στον κάδο ανακοίκλωσης.
Θεωρεί ότι είναι χαζό και περνάμε την ώρα μας παίζοντας "πόλεμο" σαν μικρά παιδιά.

:P τα ίδια μου είπε και εμένα. Μέχρι που της αγόρασα μια τσάντα 300ευρώ ( :'( :'( :'( :'( ) και περιορίστηκε στο σχόλιο " Καινούργιο είναι αυτό? Πόσα έχεις τώρα??" Είπα να της ρίξω μερικά ΒΒ ..... >:(

Dadias

Παράθεση από: pakatsao στις  29 Αυγ 2009, 13:29:05 ΜΜ
:P τα ίδια μου είπε και εμένα. Μέχρι που της αγόρασα μια τσάντα 300ευρώ ( :'( :'( :'( :'( ) και περιορίστηκε στο σχόλιο " Καινούργιο είναι αυτό? Πόσα έχεις τώρα??" Είπα να της ρίξω μερικά ΒΒ ..... >:(

hahahahahahahahhahahahahahahhahahahha δεν υπάρχει... απλά  ;D ;D ;D

GeR^PEZONAUTHS

βασικα οι γυναικες ειναι μονο για τα οικιακα και αλλες δουλειες οχι τοσο δυσκολες .....  τωρα να ζητησεις απο μια γυναικα να υπερφαλαγγισει μια εχθρικη φωλια πολυβολου και να την εξουδετερωση δεν ακουγετε λιγο δυσκολο ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D   

Dadias


Goodspeed

Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι πάντα θα είμαστε παιδιά και πάντα θα παίζουμε  :)

Να βάλω τη γυναίκα μου να παίξει στην ίδια ομάδα μ'εμένα, κάποια στιγμή θα ακούσω από το pmr για μία πολύ ωραία τσάντα που είδε, ότι είναι σε εκπτώσεις, ότι πρέπει να κλείσουμε ραντεβού με τον παιδίατρο για το εμβόλιο του πιτσιρικά, πότε θα πάμε super market και άλλα τέτοια.
Να την βάλω στην αντίπαλη ομάδα να γλιτώσω το chat μέσω του pmr, θα τα φέρει έτσι η τύχη που θα φάει ριπή από εμένα, θα την νοιώσει καλά και μετά ποιός την ακούει.

Πάντως 1-2 μπιλάκια στην πλάτη τα ένοιωσε από ένα Glock, έτσι για να δεί πως είναι  ;D ;D

Γενικά πάντως δεν ασχολείται με τα "παιχνίδια" μου. Airsoft, PS3, ποδόσφαιρο την αφήνουν αδιάφορη.

Άστες να σπανίζουν λοιπόν  ;D
No flag, no uniform, ever stopped the bbs from my gun...




vivident

πιστεύω πως τις γυναίκες τις αφήνει αδιάφορες το airsoft και κάθε τέτοιου είδους αθλήματος. μερικές ίσος βλέποντας εμάς να ενδιαφερθούν για το άθλημα αλλα φταίμε και εμείς που άμεσος τις σνομπάρουμε και τις κόβουμε τον αέρα

pakatsao

Παράθεση από: GeR^PEZONAUTHS στις  29 Αυγ 2009, 14:39:23 ΜΜ
βασικα οι γυναικες ειναι μονο για τα οικιακα και αλλες δουλειες οχι τοσο δυσκολες .....  τωρα να ζητησεις απο μια γυναικα να υπερφαλαγγισει μια εχθρικη φωλια πολυβολου και να την εξουδετερωση δεν ακουγετε λιγο δυσκολο ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D   
α. σιγά θα βγάλεις κανά δάχτυλο Τζον - Τζον Ραμπο.
β.  Foroun  είναι εδώ , δεν είναι η σχολή Ευελπίδων , χαλάρωσε

GeR^PEZONAUTHS

να την παρεις κοντα και να σε ρωταει καθε τρεις και λιγο τι κανουμε , πως ριχνει , πως αλλαζεις γεμιστηρα , πως δουλευει το pmr και η χειροβομβιδα (φανταζεσε να τραβηξει καμμια περονη)  και να σε πρηζει συνεχως

loubamboo

Παράθεση από: pakatsao στις  29 Αυγ 2009, 09:58:42 ΠΜ
Συμφωνώ και προσθέτω ότι οι περισσότερες αρέσκονται να κυνηγούν ένα στόχο την φορά. Αγαπημένο όπλο τους είναι οι παντόφλες (θα πρέπει να βγάλουμε ένα airsoft grenade με σχήμα παντόφλας - θα πουλήσει τρελά ;D ;D ;D) και αγαπημένο πεδίο το CQB στο σπίτι (μερικές κάνουν και training σε δημόσιο χώρο). Παραλλαγή φοράν μόνο στο πρόσωπο με κραγιόν και γκριμάτσες υποτιμητικές και σχόλια του τύπου: "Δεν μεγάλωσες ακόμα?" ή " ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ? παλι παιχνίδια αγόρασες - ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ" κτλ κτλ κτλ. :'( :'(  Πάντως στο τελευταίο παιχνίδι CQB οι κοπέλες που ήρθαν έπαιξαν πολύ καλά, καλύτερα από κάποιους "ΡΑΜΠΟ"....  :)

O Eddie Murphy για τις γυναίκες που "πυροβολούν" με την παντόφλα, μετά το 3:30 στο παρακάτω βίντεο:

http://www.youtube.com/watch?v=Gnj0vkgPW8c

  Τώρα, σχετικά με το ερώτημα της ψηφοφορίας, πιστεύω πως απλά οι περισσότερες γυναίκες είναι φυσικό να
  μην έχουν έφεση στα extreme sports, όπως είναι το airsoft.
Freedom is more important than peace. USMC!

MediCat

Ηρθε η ωρα για μια γυναικεια απαντηση σαυτο το θεμα.Ψηφισα δεν ασχολουνται με τετοια και οτι φοβουνται.Αυτο που ισχυει ειναι οτι προτιμαμε να ασχολουμαστε με καλλυντικα και ρουχα αποτι με οπλα.Αλλωστε αυτη ειναι η φυση μας.Βεβαια ολες φοβομαστε τις μελανιες και τα χτυπηματα,οποτε αυτο μας αποτρεπει.Εγω ασχοληθηκα με το airsoft γιατι ηθελα να κανω κατι διαφορετικο και ξεχωριστο.Σαυτο με βοηθησε ο Yakuza λεγοντας μου καποιες λεπτομερειες και φυσικα καποιες ωρες πτησεως στο paintball.Για μενα το airsoft ειναι τροπος εκτονωσης απο την καθημερινοτητα.
Παντρεμενη με τον Mitsos_O_Yakuza

Θάνος

keep safe distance...

Falcon

Δεν τις βοηθαμε αρκετα ωστε να εγκλιματιστουνε. Πιο πολυ αυτο ειναι και αυτο ψηφησα. Ειναι και βεβαια το θεμα οτι δεν ασχολουνται με τετοια, και λενε οσα λενε, διοτι εχουν διαφορετικη αντιληψη κι αποψη για αυτο που εμεις αποκαλουμε airsoft. Δεν μπορουμε να κανουμε κατι αμα δεν το γουσταρουν, δικαιωμα τους να πιστευουν οτι θελουν.  ;)

jumbo

Παράθεση από: pakatsao στις  29 Αυγ 2009, 09:58:42 ΠΜ
Συμφωνώ και προσθέτω ότι οι περισσότερες αρέσκονται να κυνηγούν ένα στόχο την φορά. Αγαπημένο όπλο τους είναι οι παντόφλες (θα πρέπει να βγάλουμε ένα airsoft grenade με σχήμα παντόφλας - θα πουλήσει τρελά ;D ;D ;D) και αγαπημένο πεδίο το CQB στο σπίτι (μερικές κάνουν και training σε δημόσιο χώρο). Παραλλαγή φοράν μόνο στο πρόσωπο με κραγιόν και γκριμάτσες υποτιμητικές και σχόλια του τύπου: "Δεν μεγάλωσες ακόμα?" ή " ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ? παλι παιχνίδια αγόρασες - ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ" κτλ κτλ κτλ. :'( :'(  Πάντως στο τελευταίο παιχνίδι CQB οι κοπέλες που ήρθαν έπαιξαν πολύ καλά, καλύτερα από κάποιους "ΡΑΜΠΟ"....  :)

και που νομιζα οτι ειμουν ο μονος που τα ακουγα απο την γυναικα μου........ ;D ;D ;D ;D τελικα με ενα λογισμικο δουλευουν ολες και δεν παιρνουν αναβαθμιση κιολας.... ;D ;D ;D περαν ομως της πλακας, πιστευω οτι δεν ειναι στη φυση τους να πιανουν AEG.
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ