τι sniper να πάρο?

Ξεκίνησε από takkan666, 17 Ιουν 2015, 02:44:16 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

takkan666

θέλω ένα spring sniper να αγοράσω, σκέφτομαι το L96 AWS πείτε μου παρακαλώ τι προτείνεται εσείς?
AMD SAPPHIRE

George Karamouzis

Θες μήπως AEG σαν καινούργιο? Κοίτα την αγγελία που έχω σηκώσει για CYMA M14 SOCOM με παρελκόμενα και μόνο 100 ευρώ.....

Trojax

ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ SNIPER...αν και ειναι αρκετά ωραίο εξ αρχής,θα το βαρεθείς γρήγορα..πάρε ένα AEG να ευχαριστηθείς airsoft! :)

sarge

Ακου τον Trojax... κατι ξερει!!

Nick_the_Greek

Θα συμφωνήσω και εγω μετα τα παιδια μην πάρεις sniper για πρώτο όπλο θα σε ξενερώνει, κοιτά καλλίτερα για κατι σε στιλ ενός assault rifle. Αν μετα δεις οτι σου αρέσει το άθλημα σαν δεύτερο, τρίτο όπλο κοιτά για sniper αν και πάλι εγω θα σου έλεγα όχι. Αυτο γιατι  ενα sniper θέλει ΠΟΛΛΑ λεφτά για να γίνει καλο, αυτά που βλέπεις που κάνουν 100-120€ θέλουν αλλα τόσα για να τα κανεις αξία να παίξουν, όχι οτι αλλιώς δεν θα μπορείς να παίξεις αλλα δεν θα εχει κανένα μα κανένα πλεονέκτημα απέναντι σε ενα AEG αλλα ουτε θα ειςαι στα ίδια επίπεδα....Αντιθέτως  θα έχεις ενα σορό μειονεκτήματα. Το πρώτο sniper που είχα πάρει εγω ήταν ενα A&K SVD ( 90€ σε προσφορά), εργοστάσιακο για μένα δεν έκανε για τίποτα, σκέφτηκα να το φτιάξω αλλα μετα το άφησα και μετα απο λιγο καιρό το πούλησα.
Μετα απο κανά χρόνο μπορεί και παραπάνω είχα αγοράσει το L96 της Tokyo Marui και στο πρώτο παιχνίδι ξενέρωσα γιατι και αυτο δεν ήταν οπως έπρεπε. Δεν λέω πολυ ωραίο εξωτερικά, στιβαρότατο, αρκετά καλη ευθυβολία σε συνδυασμό με μια καλη διοπτρα( συγκριτικά με τα AEG που εχω-είχα) αλλα και πάλι δεν ήταν ικανοποιητικό το βεληνεκές του. Εδω πρέπει να πω οτι εκεί που παίζαμε δεν είχαμε όριο στα fps οποτε και τα περισσότερα AEG ήταν γύρο στα 400-450. Άρα για να εχω πλεονέκτημα έπρεπε να το ανεβάσω πολυ σε fps και κατα συνέπεια να αλλάξω πολλα πράγματα στο όπλο άρα και να χαλάςω ΠΟΛΛΑ, λεφτά. Δεν θυμάμε πόσο ακριβός εβγεναι το κόστος αλλα ήταν πολλα ( και όλα τα πράγματα έπρεπε να τα καταγγείλω απ' εξω ), δεν λέω ήξερα οτι το όπλο μετα την αναβάθμιση  θα κεντάει αλλα και μόνο στην ιδέα οτι μπορεί και πάλι μετα την αναβάθμιση, να
μην ειναι αυτο που φανταζόμουν οτι θα ειναι, δεν το ρίσκαρα και άμεσος μετα το πρώτο παιχνίδι το πούλησα. Πιστεύω οτι εγω προσκοπικό δεν τον γούσταρα και τόσο τρέλα τον ρόλο του sniper και για αυτο δεν μου έκατσε κιόλας ή μαλλον ζητούσα πολλα απο αυτά τα όπλα, πιο πολλα απο οτι μπορούσαν να προσφέρουν και για αυτο δεν έκατσε. Οπως και να εχει ειναι περίεργη φάση το sniping στο airsoft και εγω δεν θα το πρότεινα σε κάποιον που τώρα κάνει τα πρώτα βήματα του στο μαγευτικό κόσμο του airsoft.  Αυτά απο μένα σταματάω τώρα πριν παραγινω κουραστικός.  ;D ;D
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

Trojax

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω παραπάνω Nick_the_greek..

NikosG

No go sniper για πρωτο οπλο.