ΝIGHT VISION GOGGLES

Ξεκίνησε από GeR^PEZONAUTHS, 20 Αυγ 2009, 22:24:01 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

GeR^PEZONAUTHS

καθως παρακολουθουσα καποια βιντεο απο το καινουριο παιχνιδι Call of duty : Modern Warfare 2 κατι πηρε το ματι μου για SPECIAL EDITION η κατι τετοιο ,  εκανα κλικ πανω και με μεγαλη μου χαρα ειδα οτι αυτο το special edition περιλαμβανει full fuctional and wearable nightvision goggles , ΤΟΣΟ καιρο περιμενα για να βγει το παιχνιδι και τωρα με εψησε ακομα πιο πολυ,  παντως ειναι μια καλη ευκαιρια αν θελουν μερικοι να αποκτησουν NV GOGGLES , πιστευω η τιμη δεν θα ξεπερναει τα 100 ευρω ....κοιταξτε και μονοι σας   http://modernwarfare2.infinityward.com/#/en_US/VIDEO/AC130   (αλλα βαλτε ημερομηνια γεννησης οχι την κανονικη γιατι αν ειστε κατω απο 18 δεν θα σας επιτρεψει να μπειτε

πρεπει να ειναι καλα  ,  δεν ξερω ακριβως αλλα η activision δεν  βγαζει μουφες

γιατι  να βαλει κατι σαπιο στο σπεσιαλ πακετακι ,  θα αμαυρωσει το ιματζ της

Edit by Admin.
Έγινε συγχώνευση 3 διαδοχικών μηνυμάτων.
Διάβασε τους κανόνες του Forum ξανά.  >:(

skotostras

ελεος....
φιλε Πεζοναυτη,
1.για ΠΡΟ παραγγελιες στην αμερικη το σπεσιαλ εντισιον ειναι ήδη στα 130$ οποτε για ελλαδα περιμενεις 150 +
2.150-60=90, δηλαδη 150 (ολο το πακετο)- 60 (Το CD και η σησκευασια) = 90 τα night vision, πιστευεις οτι ειναι καλα?
ειναι μονο για συλογη, αποτι ξερω ερχετε και ενα κεφαλη μαζι με το πακετο για να ωαλεισ τα night vision πανω.....

Dadias

με άλλα λόγια, όσα θα δώσεις για να πάρεις την special έκδωση του παιχνιδιού 200-250 euro στην Ελλάδα, (στο εξωτερικά κάνει 200$ [-/+?] ) με τόσα λεφτά θα μπορέσεις να πάρεις πραγματική NVG με IR (1gen) από το internet με τα μεταφορικά μαζί,
αυτή που έχει στο πακέτο η Infinity είναι μουφασιόν γιατί πολύ απλά την πλασάρουν ως μέρος προσφοράς http://www.youtube.com/watch?v=FMSS12iY1X0 το βλέπεις και το καταλαβαίνεις από τα αυτοκόλητα πάνω του

GeR^PEZONAUTHS

ρε παιδια οχι και τοσο ακριβα , κανα 150-180 ευρω θα βγει , και παλι , μπορει να μην ειναι τοσο καλα οσο τα ακριβα αλλα την δουλεια τους θα την κανουν

SAPPER

Για όποιον θέλει να πάρει έτσι και αλλιώς το παιχνίδι δεν θα του  κακοπέσει με επιπλέον ένα πόσο να πάρει και τα μούφα NVG, τα οποίο λειτουργεί και είναι ενεργητικό με 7 υπέρυθρα LED και όχι παθητικό, και δεν έχει και καμιά σχέση με τα πραγματικά.
Υποψιάζομαι δε έτσι όπως το είδα ότι πρέπει να στηρίζονται σε τεχνολογία απλής μικροκάμερας που μεταφέρει με κάτοπτρα την εικόνα από μια μικρή LCD και έχει τα IR-LED για να βλέπουμε νύχτα κάτι που με γυμνό μάτι δεν μπορούμε ενώ η κάμερες "βλέπουν και μετατρέπουν".

Greek_soldier

Υπάρχει και το Eyeclops NVG. Κοστίζει γύρω στα 70 Ευρώ και είναι καθαρά για παιγνίδι.

http://www.eyeclops.com/


Firelord

ενδιαφερον το τελευταιο για παιχνιδι

1 γενιας με IR εξωτερικη πηγη, νομιζω ιδανικο για νυχτερινες επιδρομες

ταπεινη μου αποψη πως για παιχνιδι πιθανως να μην δικαιολογειται ακριβοτερη συσκευη

theon

Παράθεση από: Firelord στις  14 Σεπ 2009, 20:43:01 ΜΜ
ενδιαφερον το τελευταιο για παιχνιδι

1 γενιας με IR εξωτερικη πηγη, νομιζω ιδανικο για νυχτερινες επιδρομες

ταπεινη μου αποψη πως για παιχνιδι πιθανως να μην δικαιολογειται ακριβοτερη συσκευη

Ξέρεις τη σημαίνει ίλιγγος απώλεια στήριξης και στούκα σε τοίχο ή βουτιά σε φρεάτιο!
Εάν εξιτάρεσαι με αυτά δική σου επιλογή!
Οτι πληρώνεις παίρνεις το ίδιο ισχύει και στα γυαλιά προστασίας με τα μάτια δεν παίζουν >:( >:( ;)
ΑΝΔΡΩΝ ΕΠΙΦΑΝΩΝ ΠΑΣΑ ΓΗ ΤΑΦΟΣ!

Firelord

αναμφισβητητα φιλτατε ;D

Hornet

Υπαρχει στην Ελλαδα αυτο?Φαινεται αρκετα καλο για τα λεφτα του. :o Μονο 70 ευρωπουλα. :o
you'll fire your musket but l'll run you through...

Greek_soldier

Παράθεση από: Kaberhs στις  29 Σεπ 2009, 00:52:20 ΠΜ
Υπαρχει στην Ελλαδα αυτο?Φαινεται αρκετα καλο για τα λεφτα του. :o Μονο 70 ευρωπουλα. :o

Ψάξε στο Βρετανικό ebay. Στην Ελλάδα δεν γνωρίζω εάν πωλείται.

dash

μπορεις να το παρεις απο amazon

kaliostro

καλή φάση ΑΛΛΑ...ΑΝ πάει ένα BB επάνω του?(κριιιιιιιιιιιιιιιμαααααααααααααα),ΑΝ σου βγεί κάποιος με φακό μές την μούρη σου?(απο μούρη NV μπορεί να γίνει χαλασμένο NV,τα ματάκια σου τι θα γίνουν???ΠΟΝΟΣ)
επειδή έχω βάλει night googles σε μια άσκηση στον στρατό μπορώ να σας πω με σιγουριά οτι έχεις περιορισμένο πεδίο κ απόσταση ορατότητας (όπου γυρνούσα την κεφάλα μου ΜΟΝΟ εκει έβλεπα,ένα κούτσουρο μπροστά σου κ κλαις τα λεφτα που έδωσες γιατί θα βρεθείς με την μούρη στο έδαφος) κ εκτός αυτου ,πιστέυω οτι τα αρνητικά απο άποψη ασφαλείας κλπ είναι πολλά παραπάνω απο τα θετικά...
Υ.Γ. αυτό θα άξιζε σε έναν SPOTER(αν κάποια ομάδα διαθέτει 2 άτομα για το snipe team)
Φίλοι είναι...τα αδέρφια που επιλέγεις!!!

Έρχονται όσοι θέλουν.... Μένουν όσοι μπορούν!!!

Greek_soldier

Παράθεση από: kaliostro στις  30 Οκτ 2009, 23:22:09 ΜΜ
καλή φάση ΑΛΛΑ...ΑΝ πάει ένα BB επάνω του?(κριιιιιιιιιιιιιιιμαααααααααααααα),ΑΝ σου βγεί κάποιος με φακό μές την μούρη σου?(απο μούρη NV μπορεί να γίνει χαλασμένο NV,τα ματάκια σου τι θα γίνουν???ΠΟΝΟΣ)
επειδή έχω βάλει night googles σε μια άσκηση στον στρατό μπορώ να σας πω με σιγουριά οτι έχεις περιορισμένο πεδίο κ απόσταση ορατότητας (όπου γυρνούσα την κεφάλα μου ΜΟΝΟ εκει έβλεπα,ένα κούτσουρο μπροστά σου κ κλαις τα λεφτα που έδωσες γιατί θα βρεθείς με την μούρη στο έδαφος) κ εκτός αυτου ,πιστέυω οτι τα αρνητικά απο άποψη ασφαλείας κλπ είναι πολλά παραπάνω απο τα θετικά...
Υ.Γ. αυτό θα άξιζε σε έναν SPOTER(αν κάποια ομάδα διαθέτει 2 άτομα για το snipe team)

Σωστός, γι'αυτό εγώ επέλεξα ένα φθηνό μονοκυάλι Yukon.


kaliostro

Κάπου είχα διαβάσει για thermal scope αλλά έψαξα λίγο το θέμα και απογοητεύτικα...τόσα λεφτά για να παίξω 1 βραδυνό airsoft το 3μηνο ΔΕΝ αξίζουν...
Φίλοι είναι...τα αδέρφια που επιλέγεις!!!

Έρχονται όσοι θέλουν.... Μένουν όσοι μπορούν!!!

queef

πουλάει ένα ο predator τώρα που έμεινε από ταινίες και νομίζω το δίνει φτηνά ;D

Greek_soldier

Στο global.ebay.com ένας Δανός πουλάει τέτοια πράγματα. Θερμικές κάμερες, PVS-7, PVS-14, και τι δεν έχει. ;D


kaliostro

Παράθεση από: queef στις  31 Οκτ 2009, 13:12:49 ΜΜ
πουλάει ένα ο predator τώρα που έμεινε από ταινίες και νομίζω το δίνει φτηνά ;D

Έχω λιώσει στο γέλιο...απλά ΘΕΟΣ!!!
Φίλοι είναι...τα αδέρφια που επιλέγεις!!!

Έρχονται όσοι θέλουν.... Μένουν όσοι μπορούν!!!

ΕΚΔΡΟΜΟΣ

εεεεεελλλλλεεεεεοοοοοοσσσσσσ!!!!!!!!!!!!!!1

mirrage

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Δεν ξέρω πόσοι αγοράσατε το πακέτο με το νέο Call of Duty Modern Warfare 2
αλλά αν δεν το έχετε κάνει τότε μείνετε μακρυά!
Επειδή εργάζομαι σε γνωστό κατάστημα στο τμήμα με τα παιχνίδια, αν και αδειούχος
λόγω τραυματισμού, πήγα χθες και είχαν ανοίξει ένα το οποίο και δοκίμασα.
Πέρα από το οτι είναι κακής ποιότητας σαν κατασκευή (αναμενόμενο αφού δεν το
προόριζαν για airsoft κτλ) όταν το φορέσετε δεν έχετε την σωστή αντίληψη του χώρου.
Χάνετε το βάθος και είναι εύκολο να παραπατήσετε και να σαβουριαστείτε.
Δεν κάνει επουδενί για airsoft και για φάσεις με τρέξιμο και ανεβάσματα από σκάλες.
Τους έλεγα μέρες τώρα να ανοίξουμε ένα να το δω γιατί έλεγα να το πάρω αν άξιζε.
Μόνο για συλλογή και παιχνίδι στο σπίτι.