βοηθεια επιλογη sniper??????????

Ξεκίνησε από dimitris93, 09 Οκτ 2014, 19:37:34 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

dimitris93

εχω βρει SVD Spring Rifle (Black) ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ 510 FPS
[AK-SVD-BK ]  - A&K (China)

€ 125.00

U.S. Socom M24 (OD)
[SW-04G ]  - Snow Wolf (China)

€ 140.00

AW .338 L96
[MB-08A ]  - WELL (China)

€ 140.00 μηπως μπορει να μου πει καποιος τα ειπερ και τα κατα σε αυτα τα snipers ?????????ειναι καλα τα κινεζικα οι χαλανε ευκολα και δεν ειναι καθολου εφιβολα?


dimitris93


Koukos

ειναι για πρωτο αεροβολο? κειτα τα σνιπερ γενικα ανεξαρτητου μαρκας θελουν να τους ριξεις χρημα για να τα φερεις σε ενα πολυ καλο σημειο να πεις οτι ριχνει σα σνιπερ (δηλαδη μεγαλες αποστασεις με καλη ευθυβολια.)
οταν ενα μαγαζι βγαζει σνιπερ αναβαθμισμενο οπως το svd Που αναφερεις να κειτας παντα τι ανβαθμισεις του εχουν κανει γιατι πολλες φορες βαζουν απλα ενα ελατηριο και μετα απο καιρο χαλαει γιατι η σκανδαλη δεν το σηκωνει..
γενικα να ξερεις οτι κυριες αναβαθμισεις σε ενα σνιπερ για να μπορει να ριξει σε υψηλα fps (500+) ειναι το συστημα της σκανδαλης του το μπιστονι ο οδηγος ελατηριου και το ελατηριο  με ολα αυτα μεσα καταφερνεις να αντεξει τα 4υλα fps αμα θες τωρα και πολυυ καλη ευθυβολια πας σε αλλαγη κανης και hop up..εγω εχω το μ24 της snowwolf..η σκανδαλη του αν και μαμισια ειναι καλη στο θεμα πως κραταει το μπιστονι πισω..ειναι αρκετα βαρυ βεβαια σε σχεση με αλλα..και τα 3 σνιπερ που αναφερεις ειναι σχετικα βαρυα σε σχεση με ενα vsr τα svd γενικα τα θεωρω πολυ δυσκολα στον χειρισμο τους.πολυ μακρυα και ο τροπος που οπλιζουν ειναι δυσκολος.
για τα λ96 ειναι απο τις πιο βασικες πλατοφορμες για να χτισεις ενα σνιπερ μαζι με τα vsr και τα μ24..δηλαδη και για τα τρια βρισκεις ευκολα ανταλακτικα για να τα αναβαθμισεις.απλα να ξερεις οτι θελει χρημα..
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου

Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι.
Χωρίς αυτήν δεν θάβγαινες στον δρόμο.

dimitris93

εχει κανεις το svd απο οτι εχω δει εχι τι μεγαλιτερη σε μηκος κανη απο ολα αφτο δεν σιμενει οτι 8α ειναι και περισοτερο ευθιβολο?
απο οτι εχω διαβασει το svd τα εσοτερικα το και τα εξοτερικα του ειναι ολα μεταλικα οποτε 8α αντεξει η σκανδαλη το πιο δηνατο ελατιριο και εχει και τα περισοτερα fbs απο ολα τα αλα οποτε δεν ειναι η καλιτερη επιλογη σαν μαμα sniper??????????μηπως εχει αλλη αποψη καποιος απο τα παραπανο που ανεφερα???????? koukos ευχαριστω για τις σημβουλες

motochris

Το SVD για μένα το ξεχνάς.Είναι πολύ μακρύ και ατσούμπαλο,επίσης ο τρόπος που οπλίζει είναι μαύρα χάλια και αν βάλεις πιο σκληρό ελατήριο θα βλαστημήσεις με την όπλιση.Εκτός βέβαια και αν κάνεις πατέντα με πιο μακρύ μοχλό όπλισης αλλά και πάλι θα είναι ζόρι.Το Μ24 είναι ωραίο αεροβόλο και εύκολο στην όπλιση,έχει καλά υλικά και παίρνει και αρκετές αναβαθμίσεις.Το L96 τώρα είναι το πιο "μουράτο" από τα 3 που έχεις βάλει.Πάλι εύκολη όπλιση που είναι must άμα παίζεις πρώτη φορά σαν σκοπευτής.Γενικά με αυτά τα αεροβόλα ισχύει αυτό που σου είπε και ο κούκος.Πρέπει να ρίξεις πολύ χρήμα για να το κάνεις να ρίχνει όπως πρέπει.Αν πρόκειται για το πρώτο σου όπλο θα συνιστούσα κάτι άλλο καθώς είναι πολύ απαιτητικός ο ρόλος για νέο παίκτη.Εγώ προσωπικά έχω ένα BAR 10 της Jing Gong και με σχετικά λίγα χρήματα και με αρκετές πατέντες που βρίσκεις εύκολα στο internet με έχει υπερκαλύψει.

Koukos

Dimitri το svd επειδι το εχω δει οπως ειπε και ο φιλος και επαληθευω και εγω ειναι πολυ δυσκολο στην οπλιση και αμα ριξει ακουγετε πολυ (τουλαχιστον αυτο που ειχα ακουσει ακουγοταν σαν να συμπιεζει ενα μεγαλο μπιστονι) σε ολα τα σνιπερ σκανδαλη συνηθως ειναι μεταλο αντε το σωμα της γυρω γυρω να ειναι πλαστικο οπως συμβενει σα l96 αν δεν κανω λαθος..το vsr-bar εχει μεταλικη και το Μ24 και τα 3 τελευτεα βρισκεις πολυ ευκολα αναβαθμισεις για το Μ24 βρισκεις ευκολα σκανδαλη Hop up μπιστονι ελατηριο οδηγο  ελατηριου κυλινδρο.βασικα ολαα..
και στα vsr και στα bar και στα l96. και αναλογα το ποσο καλο θες να ειναι πας και σε διαφορες εταιριες..

ενδηκτικα να σου πω τιμες για vsr px το συστημα σκανδαλης και μπιστονι ελατηριο και οδηγο κανει 90 ευρο (το πουλαω κιολασ αλλα αμα ειναι για πρωτο αεροβολο δεν θα σου συνιστουσα γενικα σνιπερ ;D ;D) αλλα μετα απο αυτο βαζεισ οτι ελατηριο θες.και για 600 fps μετα το μονο που αλαζεις συνηθησως ειναι ενα hop up που κανει κανα 50αρι και λιγοτερο μη σου πω και μια κανη ακριβεις η μια pdi 6.05 που οι αποδοσεις τις ειναι τρομερες.
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου

Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι.
Χωρίς αυτήν δεν θάβγαινες στον δρόμο.

dimitris93

ευχαρηστω για τις συμβουλες τελικα εχω καταληξει στο μ24 αλλα πια η διαφορα απο το vrs?

Koukos

vsr:
πιο ελαφρυ..
μπορεις να το βρεις και σε κοντες εκδοσεις..
επισης εχει πληθος ανταλακτικων απο πολες εταιριες και την marui..
γενικα ειναι ενα sniper για ακροβολιστες θα ελεγα που θελουν κατι ελαφρυ για να κεινουνται πιο ευκολα..
το δικο μου επισης οπλιζει λιγο πιο δυσκολα απο οτι το Μ24 που εχω οχι τρομερη διαφορα.
Μ24:
ειναι πιο βαρυ απο το vsr και συνηθως ερχετε μακρυ δεν εχω δει κοντες εκδοσεις του...επισης εχουν πληθος ανταλακτικων σε διαφορα μαγαζια εδω και στο εξωτερικο.
η σκανδαλη του θα ελεγα οτι ειναι πιο αξιοπιστη για σχετικα πολα φπσ ~500 σε σχεση με του vsr (για της εργοστασειακες παντα) ειναι καλο για καποιον που θελει να παιξει καθαρα ρολο σνιπερ το να τρεχεις με αυτο και να στεκεσε ορθιος και να ριχνεις οπως θα εριχνεις με ενα Μ4 ειναι οκ αλλα οχι για πολυ ωρα εκτος αν εχεις μπρατσα.δεν μιλαμε για τρομερο βαρος αλλα λογο μηκους και βαρους δεν ειναι και το καλητερο να το κρατας..προσοπικα του εχω βαλει διποδα και με την πρωτη ευκαιρια το στηνω σε κανα παραθυρο, κατω σε καμια ταρατσα.
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου

Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι.
Χωρίς αυτήν δεν θάβγαινες στον δρόμο.