AOS L96 spring sniper

Ξεκίνησε από johnbob, 11 Ιουλ 2014, 17:10:32 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

johnbob

Καλησπεριζω όλη την airsoft κοινότητα.εχω ενα AOS L96 sniper ελατηρίου ειναι ίδιο με το agm l96.
Το αγόρασα μεταχειρισμένο.
Η ερώτηση μου ειναι η εξής-στο όπλο χρησιμοποιώ 0,25. το όπλο ρίχνει προς τα δεξιά ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει και πως διορθώνεται.
Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Σαν τη Χαλκιδική δεν έχει.

klime

καλημερα φιλε μου...

την ιδια απορια με σενα ειχα και εγω στην αρχη. ολες οι βολες φευγανε δεξια. Πιστευω οτι ειναι θεμα αερα ... θα πρεπει να πας σε ενα μερος αν γινειται κλειστο... και να ριξεις εκει τις βολες σου για να το διαπιστωσεις...
Η θάλασσα δεν ειναι σουπερ-μαρκετ!

cpervert

Παράθεση από: klime στις  12 Ιουλ 2014, 11:48:26 ΠΜ
καλημερα φιλε μου...

την ιδια απορια με σενα ειχα και εγω στην αρχη. ολες οι βολες φευγανε δεξια. Πιστευω οτι ειναι θεμα αερα ... θα πρεπει να πας σε ενα μερος αν γινειται κλειστο... και να ριξεις εκει τις βολες σου για να το διαπιστωσεις...
2 μπορει να συμβαινουν το hop up  δεν εχει κατσει καλα η ασυναισθητα γερνεις οταν επομιζεις δεξια

johnbob

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση θα το ανοίξω να δω το hop up.
Σαν τη Χαλκιδική δεν έχει.

johnbob

Λες να ειναι απο τον αέρα,γιατί μου το κάνει γύρο στα 50 μέτρα.
Σαν τη Χαλκιδική δεν έχει.

johnbob

Μήπως ξέρει κάποιος που μπορω να βρω κάννη και hopup για το συνγκικριμενο sniper.
Σαν τη Χαλκιδική δεν έχει.

remali

Αναλλογα με τα fps σου να δοκιμασεις μια πιο βαρια μπιλια. Αν εισαι πανω απο 400 τοτε βαλε 0.30- 0,32. Για
πανω απο 450 βαλε 0, 36 και για πιο πανω 500 + βαλε 0.40. Το hop up σου επιδρα αναλλογα με τα φπσ σου πανω σε καθε μπιλια διαφορετικα. Οι ελαφρυτερες μπιλιες ειναι πιο ευαισθητες και λιγο να μην ειναι το  hopup κεντραρισμενο μπορει στα 50 μετρα οπως λες να σου στριβει...

johnbob

Σε ευχαριστω πολύ θα το δοκιμάσω.
Ειμαι γύρο στα 430 με 450 fps άρα 0,30 με 0,32.
Και πάλι σε ευχαριστώ.
Σαν τη Χαλκιδική δεν έχει.