Low, Mid ή High Cap.....ιδού η απορία.

Ξεκίνησε από Θάνος, 13 Αυγ 2009, 19:15:31 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποιές γεμιστήρες προτιμάτε γιά τα AEG σας? Παρακαλώ αιτιολογείστε την ψήφο σας.

Low Cap (Επιστροφή στην πραγματικότητα)
24 (41.4%)
Mid Cap (Η μέση λύση είναι πάντα η καλύτερη)
22 (37.9%)
High Cap (Όσο περισσότερο, τόσο το καλύτερο)
12 (20.7%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 24

Θάνος

Αν καί έχω low cap (τέσσερεις 30άρες) ψηφίζω mid cap. Ο λόγος είναι ότι στο πρώτο παιχνίδι που έπαιξα με low cap, δεν μου έφτασαν ούτε γιά "ζήτω".  ;D

Στο πρώτο παιχνίδι βέβαια, η σκανδάλη καί οι ριπές, δύσκολα ελέγχονται. Δεν το ξαναδοκίμασα, βλέπετε τις πήρα από φόβο. ;D  Επιφυλάσομαι όμως σε κάποιο "απαιτητικό" σενάριο, να τις ξαναδοκιμάσω.

Η high cap που συνόδευε το AEG, αν καί στην αρχή με ενθουσίασε, την απέρριψα γρήγορα, ίσως έφταιγε που μου την έσπαγε ο θόρυβος που έκαναν τα ΒΒς όταν έτρεχα, ίσως το κούρδισμα του ελατηρίου, που το παρομοίωσα με παλιό ξυπνητήρι, ίσως γιατί κάνω κέφι να αλλάζω γεμιστήρες, ίσως γιά όλα αυτά μαζί.  ;)

Στα παιχνίδια μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ πέντε 150άρες, με το γεμιστηράκι (γεμάτο) στην τσέπη καί μία πλαστική ΜΚ2 σε ρόλο αποθήκης.  :-[

Ε, δεν κουβαλάω καί πολλά ΒΒς, μόνο...εμμ...1600 περίπου...λέτε να ξεμείνω?  ;D
keep safe distance...

SAPPER

Low Cap και Επιστροφή στην πραγματικότητα.

haris

Στην αρχή έλεγα high. Πολλές μπίλιες και πολύ χαβαλέ. Παιχνίδι με παιχνίδι όμως κατάλαβα ότι δεν αξίζει για τους λόγους που λέει και ο Θάνος. Τώρα αν παίξουμε κανένα σοβαρό σενάριο στο οποίο επιβάλλεται να έχουν όλοι low για περισσότερο ρεαλισμό, δεν θα με πειράξει καθόλου. Για την ώρα από τη στιγμή που θα υπάρχουν άτομα με high μέσα στο παιχνίδι (και μόνο για αυτό το λόγο) τότε mid.

skotostras

Mid -cap γιατι μου την σπαει το κουρδισμα και μου την σπανε οι λιγες μπιλιες..... ;D ;D ;D
στην πραγματικοτητα οταν ριχνεις μια βολη κανει του κοσμου το τρανταγμα και ο αντιπαλος σου πεζει να μην ξανασηκωθει απο την θεση του, ενο με το BB θες 3-5 ριπες για να καταλαβει οτι τον εχεις υπο πιεση.... γιαφτο
MID CAP ALL THE WAY! YEAH!  >:( ;D

Dadias

Παράθεση από: SAPPER στις  13 Αυγ 2009, 19:25:14 ΜΜ
Low Cap και Επιστροφή στην πραγματικότητα.

μαζί σου και εγώ..

Θάνος

Έχω την εντύπωση, ότι όλοι οι high cap, έχουν πάει διακοπές.  :P ;D
keep safe distance...

GeR^PEZONAUTHS

ψηφιζω low-cap λογο ρεαλιστικοτητας

elricd

Mid Cap  γτ οπως ειπαν κ τα παιδια σπασιμο το κουρδισμα και low πρεπει να παρεις αρκετες ( αν κ ποιο ρεαλιστικο το παιχνιδι ετσι πιστευω ) :D
'Well, you know huntin' wabbits, like?... well it's the same 'xept dem wabbits fire back at ya

BEAST

Επιστροφή στην πραγματικότητα με LOW, αλλά στο SAW M249 PARA έχω την κούτα  ;D

VasiliaS

LOW Επιστροφή στην πραγματικότητα.

Spartan

Ρε Mid Cap με τρελαααααααα!
130αρες και εισαι μαγκας!
Οχι οτι με χαλανε και οι Low αλλα ειναι καλες μονο για σεναρια τρελου ρεαλισμου!
Οι High ειναι μουφα, μονογια να γεμιζουν καμια θηκη στο γιλεκο κανουν(κενοι απο bbs) >:(
Ασε που οταν τους εχεις πανω σου ακουγεσαι σαν να βγηκες απ το Ζαχαρια με κουδουνιστρες ;D ;D ;D
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

fanioles

MID γιατι οι ΗΙ είναι γελοίες και με LOW είσαι ο γραφικός στα παιχνίδια που οι περισσότεροι παίζουν με ΗΙ

Γενικά για τους λόγους που είπαν οι περισότεροι

Jocker

High Cap μεχρι να γινω "φαντασμα" και να "επιστρεψω" στην πραγματικοτητα (τους) με Low ;D ;D
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

jumbo

ψιφηζω LOW , επιστροφη στην πραγματικοτητα και τα μυαλα στα καγκελα... ;D  γιατι πια η αξια του παιχνιδιου οταν εχεις μια High Cap και καθεσε πισω απο μια γωνια ή ενα θαμνο και ριχνεις σε οτοιδηποτε κινηται; Πιστευω οτι τουλαχιστον με την LOW μαθαινεις ποτε πρεπει και ποτε οχι να χεις το δαχτυλακι σου στην σκανδαλη και να υπολογιζεις τα ΒΒς που εχεις γιατι αν σου τελιωσουν σε βλεπω να πετας πετρες, παιχνιδια, ασυρματους , εξαρτυσεις κλπ προκειμενου να μην βγεις εκτος. ;D ;D ;D
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

SAPPER

Παράθεση από: jumbo στις  20 Αυγ 2009, 14:48:36 ΜΜ
και να υπολογιζεις τα ΒΒς που εχεις γιατι αν σου τελιωσουν σε βλεπω να πετας πετρες, παιχνιδια, ασυρματους , εξαρτυσεις κλπ προκειμενου να μην βγεις εκτος. ;D ;D ;D
:D :D :D έλιωσα στο γέλιο μόνο στη φαντασία να γίνετε...

Εξάλλου όταν παίζεις με LOW και οι άλλοι με κουβάδες είναι σαν να τα βάζεις με πολύ περισσότερους.

Falcon

Ετσι κι αλλιως πια με πιστολι παιζω, οποτε πιο το προβλημα, λιγα ΒΒς ετσι κι αλλιως εχω... Παντως προτιμω τις γεμιστηρες mid cap.. Οπως ειπαν , εχεις επιλογες απο 0 εως 100 (παντως οι δικες μου ειναι των 70-80 :-X :-X :-X).
Για παιχνιδια milsim, οπου θα θελει 30 (ή οποιοδηποτε αλλο νουμερο αναλογα με τη γεμιστηρα του BB gun ) απλα θα κανω 9 κλικ/πατηματα με το fast reloader (9 πατηματα, 4 μπιλιες το καθενα, 36 ΒΒς.. εεε και 4 -5 που δεν τα ριχνει και πεφτουν βγαζοντας τη γεμιστηρα, δε μετρανε!! ;D ;D

Scharfschütze

High Cap λογο χωρητικοτητας αλλα και συνηθειας (κουρδισμα  ;D )

Φιλικα  ;D
Deutsche Wehrmacht Scharfschütze


ΓΑΣΤΟΥ

Παράθεση από: SAPPER στις  13 Αυγ 2009, 19:25:14 ΜΜ
Low Cap και Επιστροφή στην πραγματικότητα.
HAIL AND <KILL>!!Συμφωνώ................................................. ;)

mirrage

Low και αν γίνεται θα κάψω και την high cap που έχουν συνήθως τα AEG.
Δεν είμαι παιχταράς ούτε έχω μπλοκάκι για να σημειώνω τις "Killες" αλλά
θεωρώ ανούσιο να τρέχω και να μην αλλάζω γεμιστήρες.Γίνεται πολύ εύκολο
και δεν μου αρέσει.Εξάλου και με την high cap που είχα παίξει δεν ήμουν
καλύτερος. ;D

Για να μην νομίζετε οτι ψωνίστηκα ξαναλέω οτι δεν είμαι παιχταράς.

MitsoS_O_Yakuza

Εξαρταται το παιχνιδι ρε παιδια αν προτιμω τις high για high τυπους που φυσικα δεν ειμαι 8)
JapaN-PoweR-FroM-GreecE