Ναι...

Ξεκίνησε από Γιάννης Λ.Ο.Κ, 20 Φεβ 2014, 16:34:31 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Γιάννης Λ.Ο.Κ

Μαρεσει που ο εξοπλισμος κανει περρισσοτερα απο το οπλο χαχα :p

raven1970

αυτο αδερφε εξαρτατε απο την επιλογη του οπλου αλλα και του εξοπλισμου και δεν ειναι παντα στανταρ!!!!!!!!!!
Dead man walking!!!!!!

Γιάννης Λ.Ο.Κ

Φίλε μου οταν μονο τα αρωυλα κανουν μια κατοσταρα...

ScoobySti

#3
Φίλε μου δεν σε αναγκάζει κανείς να πάρεις άρβυλα με 100 ευρώ.
Για την ακρίβεια δεν σε αναγκάζει και κανείς να πάρεις μόνο άρβυλα εδώ που τα λέμε.. Κάνε μια βόλτα σε τίποτα στρατιωτικά μαγαζιά, και διάλεξε κάποιο οικονομικό ζευγάρι ορειβατικά που να δένουν καλά στο πόδι σου.

Απλώς ψάξου και λίγο μόνος σου τι παίζει στην αγορά, μην τα περιμένεις όλα έτοιμα.
Καλώς όρισες στον χώρο του airsoft

Γιάννης Λ.Ο.Κ

Δεν υπαρχει κανονας που αναφερει οτι στα παιχνιδια φοραμε αρβυλα? ;/
Δεν ξερω απο οπλα airsfot παντως ενα καλο αρβυλο θελει καπου τοσα...

ScoobySti

Ανάλογα τι εννοείς με το "καλό άρβυλο". Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω πάντως αλλά απο την στιγμή που εσύ ο ίδιος θες οπωσδήποτε καλή υπόδηση τότε αναγκαστικά σημαίνει ότι θα ανέβεις σε χρήματα.

Κανόνας που να σε αναγκάζει να φοράς μόνο αρβύλες δεν υπάρχει. Εγώ π.χ. έχω ορειβατικά για το airsoft και με βολεύουν αφάνταστα. Και αρκετούς άλλους παίκτες που ξέρω προτιμούν ορειβατικά αντί για άρβυλα.
Ο κανόνας σχεδόν σε όλα τα σενάρια που προφανώς εννοείς είναι να μην πηγαίνουν οι συμμετέχοντες με αθλητικά, flat παπούτσια και γενικά ένδυση που δεν αρμόζει για το airsoft. Όσο ψάχνεις για το airsoft στην Ελλάδα, θα καταλάβεις τι εννοώ.

Με λίγα λόγια θέλω να σου πω ότι δεν χρειάζεται οπωσδήποτε να "ντυθείς" στρατιώτης για να παίξεις airsoft. (εκτός αν το απαιτεί αυστηρά το σενάριο)
Αλλά ούτε και να βάλεις τις αθλητικές φόρμες, δηλαδή το λεγόμενο F.O.B. (Φοράω - Ότι - Βρώ) που θα ακούσεις να λέγετε στον χώρο μας ;D

Γιάννης Λ.Ο.Κ

καλα λες εννοειται για την ωρα με jean αθλητικο κ ενα full face φουτερ ειμαι χαχαχα κοιταω να αγορασω πρωτα γυαλια επιγωνατιδες παντελονι κτλ αλλα δεν ειναι φτηνα ειτε επιλεξω κακη ποιοτητα ειτε καλη το υπολογιζω να παρει κανα χρονο ολος ο εξοπλισμος

sparvar

Φιλε μ καταρχας καλως ηρθες στον κοσμο του airsoft. Εγω θα σε συμβουλευα τα πρωτα σου εξοδα να τοποθετηθουν στην αγορα εννος αξιοπιστου κ σχετικα οικονομικου οπλου αιρσοφτ κ σε ''καλα'' γυαλια. Μην σε ξετρελαινουν τα load out ,γιατι το να εισαι σαν αμερικανος που μολις γυρισε απ τό αφγανισταν δν σε κανει κ απαραιτητα 'καλο' παικτη (αν κ ολοι γουσταρουμε τα load out :-)  .
INDEPENDENT GUN -----> KATΩ ΤΑ ΓΙΩΤΟ-ΚΟΜΜΑΝΤΑ <------

Γιάννης Λ.Ο.Κ

ευχαριστω φιλε. δεν θελω να παρω ενα οπλο κ να το μετανειωσω γιαυτο εχω την δυνατοτητα να παρω μονο ενα... ;) δεν θα μπορω να το αλλαξω οποτε η περνω m14 και βαζω μια διοπτρα η περνω m4 και ειμαι σιγουρος. το load out τι ειναι?

forpanos

loadout = εξοπλισμος  ;)
Σ.Φ.Α. Airsoft Team

Γιάννης Λ.Ο.Κ

α δεν το ηξερα ευχαριστω

Tyropitaki

Γιάννη καλώς ήρθες στο hobby!!!

Είθισται να φοράμε στρατιωτικό ρουχισμό και άρβυλα για περισσότερη ασφάλεια κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού λόγω του ανώμαλου εδάφους κ.λ.π. Ο ρουχισμός διαφέρει από παιχνίδι σε παιχνίδι και είναι σύμφωνος με τις προτιμήσεις του εκάστοτε διοργανωτή. Έχε στο νου σου ότι επί το πλείστον στα παιχνίδια είναι απαραίτητο γυαλιά προστασίας και άρβυλα.

Ένα καλό ορειβατικό, που δένει πάνω από τον αστράγαλο προσφέρει την ίδια προστασία με στρατιωτικά αρβύλα.

Ελπίζω να σου ξεθόλωσα λίγο το τοπίο.

Γιάννης Λ.Ο.Κ

Καλα ουτε συ αλλως αρβυλα θα επερνα τα γουσταρω πολυ ευχαριστω πολυ φιλε :)