xania only

Ξεκίνησε από ARS, 06 Νοε 2008, 20:22:38 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ARS

Geia sas onomazomai adreas kai eimai 14 xronon. Tha ithela na matho atoma pou exoun airsoft guns kai paizoun metaxi tous(oste na paixo kai ego mazi tous) giati exo ena MP5 kai exo barethei na paizo monos mou me stoxous tha xanabo aurio elpizo na exete apadisei...

el_ninio

ta paidia pou kserw egw den pezoun me paida pou einai katw twn 18 etwn.....


-Knights of Avalon-

kinmid

@el_ninio

Γνωρίζεις άτομα από τα Χανιά;
Για πες κανά όνομα μην μπας και έχουμε κανένα κοινό γνωστό!

el_ninio

υπαρχουν παιδια απο τα Χανια που ειναι μεσα στο φορουμ, αμα θελουν θα μιλησουν...


-Knights of Avalon-

ARS

παιδια αν καποιοι εχουν διαβασει το θεμα ας απαντησουν με ενα ναι η με ενα οχι ετσι κι αλλιως δεν θελω να μπω στην ομαδα (οποια κι αν απαντησει) απλα θελω να παιξω εναν αγωνα για να παρω εμπειριες και να δω πωσ ειναι να παιζεις.οκ?...οποιος θελει ας απαντησει....

Mortal Angel

σύμφωνα με τον νομο δεν μπορείς να έχεις στην κατοχή τέτοιο όπλο ούτε και να το χρησιμοποιείς ... με λίγα λόγια είσαι παράνομος ... Τώρα δεν ξέρω αν τα παιδιά στα χανιά παίζουν με ανηλικους αλλα αν δεν παίζουν δεν ξέρω κατά ποσο θα μπορούσαν να το ρισκάρουν παίζοντας σε...

akis

Παράθεση από: Mortal Angel στις  27 Νοε 2008, 22:54:07 ΜΜ
σύμφωνα με τον νομο δεν μπορείς να έχεις στην κατοχή τέτοιο όπλο ούτε και να το χρησιμοποιείς ... με λίγα λόγια είσαι παράνομος ... Τώρα δεν ξέρω αν τα παιδιά στα χανιά παίζουν με ανηλικους αλλα αν δεν παίζουν δεν ξέρω κατά ποσο θα μπορούσαν να το ρισκάρουν παίζοντας σε...


διάβασε τον πρώτα k μετά ξανάγραψε την γνώμη σου, ένα φρεσκότατο αντίγραφο με όλα τα νέα περί "airsoft - paintball" υπάρχει στο "" .
WARLORDS

kinmid

#7
Είμαστε εκτός θέματος.
Εδώ δεν ερμηνεύουμε νόμους, ούτε επιβάλουμε την τήρηση τους, και πολύ περισσότερο δεν προάγουμε την παραβίαση ή την ελαστικότητα τους κατά περίπτωση.
Προσωπικές απόψεις και εκτιμήσεις επί νομικών θεμάτων που άπτωνται του airsoft μπορούν φυσικά να συζητηθούν σε ανάλογο νήμα (αν δημιουργηθεί), αν και εφ'όσον παρατεθεί ταυτόχρονα πλήρες κείμενο της αντίστοιχης ή ανάλογης νομοθεσίας ή νομολογίας ώστε να υπάρχει και το αναγκαίο υπόβαθρο ως βάση συζητήσεως και ανταλλαγής απόψεων.

Θα παρακαλέσω να μην συνεχιστεί αυτή η συζήτηση εδώ, ώστε να μην αναγκαστώ να σβήσω τα επόμενα μηνύματα και να κλειδώσω το θέμα.


Υ.Γ.
@Mortal Angel
Υπάρχουν και pm για προτάσεις και αιτήματα.
Όποιος αισθάνεται ότι επιθυμεί να ανοίξει διάλογο ανταλλαγής απόψεων επί του νομικού ζητήματος μπορεί να το πράξει κάλλιστα ο ίδιος.
Θα σβήσω το μήνυμα σου ως εκτός θέματος, και εξακολουθεί να ισχύει αυτό που έγραψα παραπάνω.





Mortal Angel

e αφού το κανεις με τόσο κόμσο κατά τα αλλα τρόπο ...

kinmid

#9
@Mortal Angel

Νομίζω ότι το pm σου ήταν αρκετό για να εκφράσεις τα ενδόμυχα συναισθήματα και αντιρρήσεις σου.
Θεώρησε ότι έχει λάβει τώρα και ένα warning, και ενημερώνω την διαχείριση σχετικά (για να μην νομίζεις ότι τρώμε και κουτόχορτο).


Υ.Γ.
Το νήμα κλειδώνεται.-