Ποιό βάρος BBs προτιμάτε?

Ξεκίνησε από akis, 05 Νοε 2008, 12:49:05 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΓΙΑΤΊ?

0.20
0.23
0.25
0.30
...κάτι άλλο

Falcon

Εγω εχω πειρα μονο πανω σε αγωνες WOODLAND. Παιζω ταυτοχρονα και με 0.20 και με 0.25 μπιλιες (μιλαμε παντα για το Μ4). Το μονο που εχω να κανω την ωρα της μαχης, ειναι να αλλαξω εναν γεμιστηρα με 0.20 με εναν με 0.25 και να πειραψω λιγο το hop-up. Με τις 0.25 κερδιζεις σε ευθυβολια και στο οτι φερνουν μεγαλυτερη αντισταση στον ανεμο αν και σου πεφτουν τα fps, ενω με τις 0.20 κερδιζεις σε αποσταση λογω του οτι ειναι ελαφτυτερες αλλα ομως οταν φυσαει πανε στον γαμο του φουφουτου.  :D

SAPPER

Εχω ριξει με 0.20 και 0.25 και τα 0.25 ειχαν πολυ καλυτερη ευθυβολια αλλα ειναι και θεμα ποιοτητας των BBs.

spaniard

0.25!
Τεράστια διαφορά σε αποτέλεσμα βολής (τουλάχιστον η προσωπική μου παρατήρηση). Επηρρεάζονται πολύ λιγότερο απο τον άνεμο, και είναι πιο ευθύβολες. Μπορεί να χάνεις λίγα μέτρα, αλλά αυτά δεν έιναι πάνω απο 1-3, τα οποία στα 40 κατα μέσο όρο που έχουμε βεληνεκές δεν με απασχολούν. Αυτό που με νοιάζει έιναι να γνωρίζω το βεληνεκές μου, και μέσα στο βεληνεκές μου να πηγαίνει το ΒΒ ίσια. Αυτό το πετυχαίνεις τέλεια με 0.25.

Οπότε, δεν με νοιάζει να χάσω σε τελική απόσταση, αφού τα κερδίζω σε ευθυβολία και συσπείρωση συγκέντρωσης, όροι που σχεδόν δεν υφίστανται στα 0.20.

Δεν σκοπεύω να παώ σε 0.28 ή βαρύτερο, γιατι τα έχω δοκιμάσει, και για δύναμη AEG έως 350fps χάνονται τα πλεονεκτήματα που δίνει η μεγαλύτερη μάζα και έχεις δημιουργία καμπυλης στη βολή σου. Άρα χάνεις τα πλεονεκτήματα για τα οποία επέλεξες τις 0.25.

Spaniard
Who Dares Wins

Falcon

Ωραιος!
κι εγω με Μ4 και 310 fps με 0.25 παιζω.... ;)

wolfish

Πιστεύω όπως και οι περισσότεροι ότι για cqb και για πιστόλια η 0.20 είναι καλή
γιατί δεν προκαλεί πολύ πόνο. :'( :'(
Για urban και woodland που υπάρχει μεγάλη απόσταση και σίγουρα και αέρας η 0.25
είναι πιο αποτελεσματική. ;) ;)

alex the fox

na se rwtisw an paw se cqb kai exw parapanw fps apo oti prepei me 0.20 kai valw 0.25 kai pesoun tha paiksw???
My first step was Dubstep

SAPPER

Παράθεση από: alex the fox στις  01 Mar 2009, 23:41:21 ΜΜ
na se rwtisw an paw se cqb kai exw parapanw fps apo oti prepei me 0.20 kai valw 0.25 kai pesoun tha paiksw???
Όχι η μέτρηση γίνετε με μηδενισμένο hop up και 0,20 BBs

nick

mallon tis 0.20 gia polla fps)an kai dn ein toso eu9uvoles)... ;)

SaNJi

Αυτο το θεμα ειναι αμφιλεγομενο και εξαρτατε απο που παιζεις και με τι οπλο παιζεις...Εγω για παραδειγμα που χρησιμοποιω sniper με βολευουν οι 0,25.. Αλλα αμα παω σε CQB παιχνιδι θα χρησιμοποιησω 0,20...
-I Like GIRLS_I Like FOOD_but_I LOVE AIRSOFT-

charisteas3

o.25g epeidh 0.20g tis pairnei o anemos kai 0.25g den einai polu baries alla den tis pairnei o anemos toulaxiston.  :D

Aquiline

0,20 και 0,25 ανάλογα το πεδίο.Γενικά όμως προτιμώ απο άποψη σταθερότητας κατα τη βολή τις 0,25

Θάνος

0.20 ...γιατί αυτές χρησιμοποιούν οι περισσότεροι, αλλά γιά να μην μου μείνει η απορία, θα δοκιμάσω καί 0.23 καί 0.25 καί αναλόγως θα πράξω.  ;)
keep safe distance...

Haroth

Δεν θα ψηφίσω ακόμα. Την περασμένη κυριακή έπαιζα με 0.20 και είμουν άμυνα στο 1 κτίριο απο δεξιά όπως ερχόταν η επίθεση. Βάραγα στο απέναντι κτίριο και πριν φτάσει εκεί το bb τράβαγε χειρόφρενο με κολιά. Μου είχε σπάσει τα νεύρα.
Ήδη έχω αγοράσει 0.25 να δοκιμάσω σε περίπτωση που θά έχει και αεράκι για να τις τεστάρω....ήδωμεν.

cgwolf

 Η προηγούμενη Κυριακή είναι εξαίρεση Haroth...με 5-6 μπωφορ,ακόμα και οι 0,30 που έριχνα εγώ έκαναν
παντιλίκια στον αέρα...Το βάρος εξαρτάται απο το αεροβόλο και τις εκάστοτε καιρικές συνθήκες.
Με sniper το παιχνίδι γίνεται με 0.25 ή 0.30...στο p90 έχω πάντα 0.20
Wolf-X...Wolf is the sniper,X marks tha spot!

Jocker

0.20...
γιατι νομιζω δεν εχει νοημα να πονεσεις τον αλλον...
αντε το πολυ 0.23 η 0.25 αν εχει αερα και εισαι σε woodland...
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

Goodspeed

0.25 σε woodland για καλύτερη ευθυβολία και ακριβέστερο "ταξίδι" του bb.

0.20 στα υπόλοιπα.
No flag, no uniform, ever stopped the bbs from my gun...




Spartan

Εχω παιξει με 0,20 και 0,25 αλλα η καλυτερη λυση ειναι καπου στη μεση(0,23)!
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

BEAST


MitsoS_O_Yakuza

Αφου οι μετρησεις γινονται με μπιλακια των 0,20 τοτε αυτες
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

MediCat

Παντρεμενη με τον Mitsos_O_Yakuza