Αγορά Red dot από εξωτερικό

Ξεκίνησε από ivdimentia, 30 Οκτ 2012, 12:29:18 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ivdimentia

Γεια χαρά παιδιά. Σκέφτομαι να παραγγείλω μια acog clone από Hong Kong. Αυτό που με απασχολεί είναι το τελωνείο. Δεν νομίζω να φάω καπέλο στην τιμή, μιας και όλη η παραγγελία μαζί με μεταφορικά έρχεται στα 38 Ευρώ, αλλά φοβάμαι μην έχω πρόβλημα και κολλήσει μιας και πρόκειται για σκοπευτικό όπλου. Έχετε κάνει κάποια παρόμοια αγορά?
Ευχαριστώ.
Say Hello To My Little Friend...

Grey Fox

καλημερα φιλε μου!προσωπικα εγω εχω παραγγειλει παρα πολλες φορες απο εξωτερικο κινα, η αμερικη, η πολωνια και δεν ειχα το παραμικρο θεμα.οτι εχει σχεση με το airsoft ΕΚΤΟΣ απο οπλα.οτι αλλο εκτος απο οπλο ειναι αγορασμενο χωρις το παραμικρο θεμα ειτε τελωνειο,ειτε ταχυδρομειων.
STAND YOUR GROUND AUTHORITATIVE AND IN CONTROL

Alexgreek

Η προσωπικη μου εμπειρια κ εχω αγορασει αρκετα απο hk ειναι οτι θα το παραλαβεις χωρις προβλημα σπιτι σου (κανονικα απσγορευεται, αλλα εφοσον το δεμ ειναι αξιας μικροτερης των 100 ευρω, ουτε που θα ελεχθει)

paliou

H εισαγωγη οπτικων βοηθηματων απο το εξωτερικο ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΗ βαση της Ελληνικης νομοθεσιας. Αν το βρουν στο τελωνειο εχεις ΠΟΙΝΙΚΗ ευθυνη. Το προστιμο μπορει να ειναι της ταξης των χιλιαδων ευρω ενω περνας και δικαστηριο. Αν θες να αγορασεις απο εξωτερικο κανε το απο χωρες της ΕΕ οπου δεν περνανε απο τελωνειο και δεν ελεγχονται. Αν θες να ρισκαρεις τα παραπανω για να κερδισεις 10 ευρω αγοραζοντας κατι απο το HK τοτε με την ευχη μου. Απλα 100 φορες θα ερθει στην πορτα σου και 1 θα γινει η στραβη. Ζυγισε τα και αποφασισε.

Φιλικα Paliou

SAPPER

Θα συμφωνήσω με τον Paliou παραπάνω και θα σου συστήσω τουλάχιστον ότι έχει να κάνει με σκοπευτικά βοηθήματα να τα πάρεις από εδώ πχ διόπτρες, Red Dot, LASER. διότι έχουν φάει άτομα καμπάνα στο παρελθών πηγαίνοντας κατηγορούμενοι και τα πλήρωσαν αληθινά για να μην πω χρυσά.

Το ξέρω ότι μπορεί να φαίνεται παράλογο αλλά στο ελαδιστάν δεν μπορούν να ξεχωρίσουν ένα σκοπευτικό βοήθημα των 30 με 60 ευρώ τις πλάκας που πάνω σε αληθινό όπλο θα ξεχαρβαλωθεί με αληθινό που στοιχίζει από 600 μέχρι 2500 ευρώ !!!

kaiser_soze0307

ουτε εγώ είχα πρόβλημα με τελωνεία. απλά να ξέρεις αυτό που πήρα εγώ τουλάχιστον ήταν λίγο μικρο.
Ο αριθμός των μεταλλίων στο πέτο ενός αξιωματικού είναι αντιστρόφως ανάλογος του τετραγώνου της απόστασής του από την πρώτη γραμμή.
Charles Edward Montague

cpervert

γενικα ολα τα βοηθηματα ειναι παρανομα (και οι φακοι) δοκιμασε κατι απο POLAND gunfire.pl h taiwangun.pl( το ταιςαν ειναι πιο φτηνο στα μεταφορικα του) στο τελωνειο λειτουργουν με την λογικη price check size check! αλλα αυτο δεν σημαινει οτι μπορει και να στο αφησουν 100% να περασει. αν τελικα το παρεις απο εκτο Ε.Ε. και στο σταματησουν μην το αποδεχτεις και πες να στο ξαναστειλουν η στειλε το θεσσαλονικη που ειναι λιγο πιο χαλαροι.

mirrage

Παράθεση από: ivdimentia στις  30 Οκτ 2012, 12:29:18 ΜΜ
Γεια χαρά παιδιά. Σκέφτομαι να παραγγείλω μια acog clone από Hong Kong. Αυτό που με απασχολεί είναι το τελωνείο. Δεν νομίζω να φάω καπέλο στην τιμή, μιας και όλη η παραγγελία μαζί με μεταφορικά έρχεται στα 38 Ευρώ, αλλά φοβάμαι μην έχω πρόβλημα και κολλήσει μιας και πρόκειται για σκοπευτικό όπλου. Έχετε κάνει κάποια παρόμοια αγορά?
Ευχαριστώ.

Αν θες να είσαι 100% σίγουρος ότι δεν θα μπλέξεις πάρτο από εδώ.
Πήγα να πάρω κάποτε το 1ο μου AEG και μπροστά μου άνοιξαν δέμα
που είχε μέσα διόπτρα.Αμέσως συμπλήρωσαν κάτι χαρτούρες και έφαγε
καμπάνα.Οπότε φύλαγε τα ρούχα σου.

kaiser_soze0307

Κοιτα, ουσιαστικά οπως κάθε αγορά μέσω διαδικτύου., για πραγματα που εχουν σημασία απο εδω. Για μικροπράγματα που δεν βιαζεσαι απο ίντερνετ. .η αποψη μου παντα. .
Ο αριθμός των μεταλλίων στο πέτο ενός αξιωματικού είναι αντιστρόφως ανάλογος του τετραγώνου της απόστασής του από την πρώτη γραμμή.
Charles Edward Montague