ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Ξεκίνησε από jumbo, 02 Ιουλ 2012, 13:57:32 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

παιχνιδια σχολειου ναι ή οχι

ναι συμφωνω
58 (92.1%)
οχι διαφωνω
5 (7.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

ROOKIEJO

η ιδεα για κειμενο απο τα μαγαζια οπως και dvd εχει συζητηθει πριν χρονια αλλα δεν προχωρησε για αγνωστους λογους .δεν μπορεις να υποχρεωσεις κανενα να κανει κατι που δεν τον ενδιαφερει.
αν ενδιεφερε ,εδω και 2 χρονια τουλαχιστον ,θα ειχες κειμενο με τους κανονες και απο περσυ dvd

jumbo

#21
καταρχας καλημερα
χωρις να εχω διαθεση τσακωμου με κανεναν αλλα εχοντας ορεξη για μια επικοδομητικη συζητηση ξεκιναω να απανταω στα παιδια που εκφρασαν ευλογιες διαφωνιες που ακουω απο φιλους και συνχομπιστες, αλλα εχω σκεφτει και εγω ο ιδιος.

παμε λοιπον μα το δουμε σφαιρικα το ολο θεμα:

Sierraxray

1.ειμαι σιγουρος οπως και εσυ πιστευω, οτι ελαχιστες ειναι οι σωστες ενημερωσεις και ακομα πιο ελαχιστοι ειναι αυτοι που θα μπουν στον κοπο να διαβασουν εστω και φευγαλεα τους κανονες του παιχνιδιου.
2.οι συλογοι υπαρχουν αλλα πιστευω οτι ειναι fun της Αντζελας Δημητριου με πιο must κομματι το <<μεινε στον κοσμο σου μην ερχεσαι εδω>>, δεν μπορω λοιπον απο ανθρωπους που σκεφτονται υστεροβουλα να παρουν οποιαδηποτε πρωτοβουλια ως προς το κοινο συμφερον, εαν αυτη πρωτουβουλια δεν εμπεριεχει κερδος για αυτους πρωτιστος.
Εαν τωρα επιχειρηση καποιος απο τους εν λογω συλλογους να με θεσει υπο αμφισβητησει δεν θα το καταφερει για εναν απλο λογο.
Οτι κανενας απο τους υφισταμενους συλλογους δεν ειναι καθαρα αεροσφαιρησης... Ο νοων νοητο.
3. πιστευεις οτι ανταλασωντας αποψεις σε ενα τετιο παιχνιδι, δεν μπορει καποιος να καταλαβει ή να αλλαξει γνωμη για κατι που εχει παρει στραβα;
Παντως σου λεω οτι σαν τακτικη ειναι δοκιμασμενη σαφως σε ποιο μικρο επιπεδο πρωτα να γινεται  η εκμαθηση των κανονων και μετα η εισοδος νεου παικτη στο πεδιο και ειναι απολυτα επιτυχημενη.
4. Ειναι μια πολυ καλη ιδεα και οφειλω να το πω αλλα δεν βρισκω και κανεναν απολυτως λογο να μπουν σε αυτη την διαιδικασια ανταγωνιστικες επιχειρησης, και πιστεψε με δεν ειμαστε και σε θεση να τους το επιβαλουμε. ( που ειναι οι συλλογοι οεο ; ακουνε Δημητριου. )

alphacharlie

φιλε μου ολους αυτους με τις <<καλες>> προθεσεις τους γραφω ακριβως εκει που δεν πιανει το μελανι, ας πουνε και ας κανουνε οτι θελουνε, και για να ειμαι και πολυ ειλικρινης ας βγουνε απο τα παραδεισια prive τους, ας βουτηξουν στην δεξαμενη με τα σκατα που λεγεται public ( και προς θεου δεν παει για κανεναν νεο παικτη) και μετα ας ερθουν να εκφερουν αποψη. Σου δινω τον λογο μου οτι θα την σεβαστω και αν ειναι και σωστη θα την ασπαστω απο την στιγμη που θα συμετασχουν παλι σε public, εως τοτε ομως για μενα προσοπικα θα ειναι κουταβια που σκουζουνε.
Δεν εχω τα ιδια χρονια στο παιχνιδι με σενα αλλα θελω να πιστευω οτι εχω αρκετα παιχνιδια και εχω δει πολλα μα παρα πολλα briefing που ηταν για του κ.....ου τα εννιαμερα και της ψ.......ς τα χρονια.


Vangelis

η ιδεα της διαδυκτιακης βιβλιοθηκης με βρισκει απολυτα συμφωνω και εαν θες και υπερμαχο της, αλλα κατα την γνωμη μου παντα η θεωρια πρεπει να συνοδευεται απο πραξη, ειδαλως η απουσια της μιας καθιστα αχρηστη την αλλη.

ξανα ξεκαθαριζω οτι γραφω παραπανω, δεν τα γραφω με καμια διαθεση κακιας αλλα με μονο σκοπο την καλυτερη και πιο εμπεριστατωμενη ανταλαγη αποψεων.
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

Vangelis

Παράθεση από: jumbo στις  07 Ιουλ 2012, 12:29:16 ΜΜ
Vangelis

η ιδεα της διαδυκτιακης βιβλιοθηκης με βρισκει απολυτα συμφωνω και εαν θες και υπερμαχο της, αλλα κατα την γνωμη μου παντα η θεωρια πρεπει να συνοδευεται απο πραξη, ειδαλως η απουσια της μιας καθιστα αχρηστη την αλλη.

ξανα ξεκαθαριζω οτι γραφω παραπανω, δεν τα γραφω με καμια διαθεση κακιας αλλα με μονο σκοπο την καλυτερη και πιο εμπεριστατωμενη ανταλαγη αποψεων.

Μα αυτός είναι ο λόγος που κάνω αυτή την κουβέντα, για να δω ποιοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν!... και να ξεκινήσουμε!
Απλά είναι τα πράγματα... συνεννόηση χρειάζεται και καλή διάθεση.

Το να το ξεκινήσω μόνος μου δεν θα είναι μια συλλογική προσπάθεια της κοινότητας, αλλά ατομική. Είναι εντελώς διαφορετικό να υπάρχουν "πληροφορίες & δεδομένα" από έναν-δυο-τρεις ανθρώπους και άλλο να συμμετέχουν ομάδες και ανεξάρτητοι παίκτες.

Η συλλογικότητα ορίζει την έννοια της κοινότητας.
Vangelis aka IronHawk



Τό νικάν σαυτόν πασών νικών πρώτη τε καί αρίστη.

jumbo

Παράθεση από: Vangelis στις  07 Ιουλ 2012, 14:10:41 ΜΜ
Μα αυτός είναι ο λόγος που κάνω αυτή την κουβέντα, για να δω ποιοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν!... και να ξεκινήσουμε!
Απλά είναι τα πράγματα... συνεννόηση χρειάζεται και καλή διάθεση.

Το να το ξεκινήσω μόνος μου δεν θα είναι μια συλλογική προσπάθεια της κοινότητας, αλλά ατομική. Είναι εντελώς διαφορετικό να υπάρχουν "πληροφορίες & δεδομένα" από έναν-δυο-τρεις ανθρώπους και άλλο να συμμετέχουν ομάδες και ανεξάρτητοι παίκτες.

Η συλλογικότητα ορίζει την έννοια της κοινότητας.

email και καφεδακι για να συντονιστουμε φιλε μου...
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

Vangelis

Παράθεση από: jumbo στις  07 Ιουλ 2012, 14:16:05 ΜΜ
email και καφεδακι για να συντονιστουμε φιλε μου...

Έγινε Λεύτερη, θα μιλήσουμε.  ;)
Vangelis aka IronHawk



Τό νικάν σαυτόν πασών νικών πρώτη τε καί αρίστη.