ΡΟΔΟΣ

Ξεκίνησε από akis, 02 Νοε 2008, 01:45:03 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Trend2

Τι να κανουμε ρε παιδια! πιο κοντα μας ειναι η τουρκια παρα η υπολοιπη Ελλαδα για να πεταχτουμε κανα δυημερο. Και απο την αλλη ειναι και λιγοτερα τα εξοδα τουρκια.
Αφηστε που αναιβηκανε δικοι μας  πριν λιγες μερες Α8ηνα και ενας διοργανωτης (παιχνιδιου που ακυρωθηκε τελικα) αντι να μας καλοδεχτει και να χαρει που θα συμμετασχουμε ενω ηρθαμε απο την αλλη μερια της Ελλαδας με ολο τον εξοπλισμο, μας εριξε ακυρο.
Λοιπων 1000φορες να παιξουμε με ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣ και φιλικους γειτονες που μας βρηκαν και μας λενε να βρεθουμε για παιχνιδια, παρα ορισμενοι ΑΦΙΛΟΞΕΝΟΙ ελληνες που δεν σεβονται την ταλαιπορια μας και την διαθεση μας να συμμετασχουμε στα παιχνιδια τους.

scarface

Παιδια με ολο το θαρος γιατι δεν ερχεσται στην αθηνα η καποια στιγμη εμεις στην ροδο , πρεπει να πατε εκει  ? ( και λιγο σοβαρα οι τουρκοι χωνουν πρακτορες και στην ερυθρα ημισελυνο το  airsoft θα αφησουν απεξω και σε μια περοχη με εντονο ενδιαφερον για αυτους . Και λιγο πλακα τωρα καθιστε καλα γιατι θα το πω στον SAPPER  .
( Διαβαστε και κανα αρθρο στον ειδικο τυπο για την επιθεση hacher στο υπουργειο μακεδονιας θρακης την εποχη πoυ την πεσανε και στο site  του airsoft τυχαιο δεν νομιζω , σε μια περιοδο που τα πραγματα για την χωρα μας ειναι δυσκολα και ολοι οι καλοι μας γειτωνες κοιτουν πως θα δαγκωσουν ( αλβανια τουρκια , βαση ναυσταθμου στο διραχιο 1500 ατομα ολοι τουρκοι ) και για να κλεισω γιατι κουρασα και sorry για αυτο , τα ματια σας 14
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Trend2

Καταλαβαινω πως σκεπτεστε.
Και δεν ειπαμε οτι πρεπει εμεις να παμε μονο τουρκια. Μπορουν και αυτοι ναρθουν σε εμας Ροδο πρωτα για παιχνιδια, να γνωριστουμε. Που εμεις ουτε πολιτικοι ειμαστε ουτε ρατσιστες ουτε πρακτορες κατα της τουρκιας, ουτε Hackers ουτε εξογηινοι που εχουμε σκοπο να καταστρεψουμε την Τουρκια.

Απο την αλλη ειναι πολιτες απο παραλια. που ολοι οσοι εχουν ταξιδεψει παραλια Μικρας Ασιας ξερουν  οτι οι τουρκοι αυτων των περιοχων ειναι ΤΕΡΜΑ φιλικοι ΕΙΔΙΚΑ με τους Ελληνες. Δεν πιστευω να υπαρχει ΚΑΜΙΑ περιπτωση να θελουν να μας βλαψουν. Αν δεν μας γουσταραν δεν θα ασχολιοντουσαν καν να επικοινωνησουμε. Οσο για Αθηνα, εκτος του οτι ειναι πολλα τα εξοδα, ολο βλεπω ομαδες σε κοντρες, παικτες που δεν σεβονται τους κανονες η' που νομιζουν οτι Μονο αυτοι ειναι οι COMANDO, ατομα ξενερωμενα με το Airsoft στην Ελλαδα και τετοια πραγματα που αν χειροτερεψουν δεν θα θελω να ακουω για Ελληνικο Airsoft.

Θα χρειαστει πρωτα να παμε ή να μας ερθουν χορις οπλα να γνωριστουμε και μετα να κανονισουμε ποτε και που θα παιξουμε. Δεν ειχαμε κανενα σκοπο να παμε τουρκια με την μια ενοπλοι. Δεν ξερουμε ακομα και πως ειναι οι νομοι εκει. Αλλα δεν νομιζω να μας βαλουν και φυλακη επειδη ειμαστε ξενοι που παιζουμε Airsoft.
Αντιθετα εχω ακουσει γαι Αθηνα για ενα παιδι απο Τουρκια που ηθελε να παιξει και ορισμενοι ΚΑΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ του φερθηκαν χαλια.

Ο καθενας κανει τις επιλογες του. Εμεις εδω παντος μετο που μας καναν την προταση την ειδαμε φιλικα και πιστευω φιλικος ειναι και ο σκοπος τους, θα δουμε...

DARKDOG

ρε παιδια   τους   εχουμε  ανετα

iosif9

αυριο 24/9 πεδιο λατεθ και ωρα 1700 θεωριτικη-πρακτικη εκπαιδευση γενικων τακτικων απο foxhound member.
κατωτερο οριο συμμετοχων 4.

ληξη συμμετοχων 24/9 ωρα 1100 πμ.
ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΑΚΡΑΙΕΣ ΛΥΣΕΙΣ.

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

Παράθεση από: Trend2 στις  22 Σεπ 2010, 01:01:00 ΠΜ


Απο την αλλη ειναι πολιτες απο παραλια. που ολοι οσοι εχουν ταξιδεψει παραλια Μικρας Ασιας ξερουν  οτι οι τουρκοι αυτων των περιοχων ειναι ΤΕΡΜΑ φιλικοι ΕΙΔΙΚΑ με τους Ελληνες.

Οσο για Αθηνα, εκτος του οτι ειναι πολλα τα εξοδα, ολο βλεπω ομαδες σε κοντρες, παικτες που δεν σεβονται τους κανονες η' που νομιζουν οτι Μονο αυτοι ειναι οι COMANDO

Αντιθετα εχω ακουσει γαι Αθηνα για ενα παιδι απο Τουρκια που ηθελε να παιξει και ορισμενοι ΚΑΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ του φερθηκαν χαλια.


Πρωτα απο ολα επειδη δεν ξερεις τι λες,το ποσο φιλικοι ειναι οι τουρκοι το ξερουν οι παπουδες μας που σφαγιαστηκαν στην σμυρνη και τα αδερφια μας οι κυπριοι που ακομα τραβανε τα απιστευτα απο ενα βαρβαρο λαο που τους εχει καταλαβει..

Δευτερον για κατονομασε ρε φιλε ποιοι ειναι αυτοι που το παιζουν κομαντα και δεν σεβονται τους κανονες και μιλα συγκεκριμενα και με ονοματα..Αερολογιες λεω κι εγω..

Τριτον λογικο ειναι να μην θελουμε ουτε στα παιχνιδια,ουτε στην χωρα μας αυτους που μας καταεσφαξαν και που καραδοκουν για να το ξανακανουν οσες προπαγανδιστικες σειρες στην κατευθηνομενη τηλεοραση και αν μας δειξουν και οσες προπαγανδες κι αν μας πουλανε για δηθεν Ελληνοτουρκικες φιλιες..κατσε και σκεψου τελος οτι δεν εχεις καν την κριση και θες να κουβαλησεις ατομα τα οποια καν δεν ξερεις μεσα σε εστω εγκαταλαλημενες εγκαταστασεις του Ε.Σ.Συνελθετε!!!
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

Mandis

Δως μοι πα στω και ταν γαν κινάσω...

Trend2

@ ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

φιλε εχεις ΠΜ για να λιξει το θεμα.

skotostras

@Pavlos melas
"το ποσο φιλικοι ειναι οι τουρκοι το ξερουν οι παπουδες μας που σφαγιαστηκαν στην σμυρνη και τα αδερφια μας"
Οχι μόνο οι παππούδες, αλλα και εγω ξερω και έχω γνωρισει φιλικούς τουρκους.
Sorry φίλε, αλλά με τέτιο ακριβώς σκεπτικό είναι που επικρατει ο ρατσισμος, και δεν ξέρω γω τι άλλα απο π.χ. τι έκαναν οι Αγγλοι  με τους μαυρους στην αφρική, και τους αλλους στην ινδια το 14ο αιώνα κτλ.... η τι έκανε ο ΠΑΠΑΣ της καθολικης εκλησιας με της σταυροφοριες και δεν ξερω τι... και ακομα αλληλομησούνται.
Εαν έχεις εσύ τετιες αποψεις, δεν σημαίνει πρεπει να επιβάλλεται σε άλλους

"Τριτον λογικο ειναι να μην θελουμε ουτε στα παιχνιδια,ουτε στην χωρα μας αυτους που μας καταεσφαξαν"
Εφόσον άνθρωποι είμαστε, λογικό ώντος είναι να αλληλομησώμαστε, όμως
Οι τουρκοι αιρσοφτερς κατεσφαξαν ελληνες?
γιατι να πληρώνουν αυτοί τα πραγματα που καναν οι παπούδες τους?

Αμα είναι ετσι και γω πρεπει να κατταραστώ τον αδαμ και την Ευα που αμάρτησαν....

Jocker

καλησπερα παιδια,


βασικα δεν ειναι να ληξει το θεμα με τον Μελα η με οποιονδηποτε εδω μεσα που λεει κατι αντιθετο με τα πιστευω του αλλου....

πρεπει να καταλαβουμε κατι πολυ απλο...

το airsoft ακομα δεν ειναι ΝΟΜΙΜΟ!!! σιγουρα στην Ελλαδα...
εχει ρωτησει κανεις η εμαθε αν το airsoft ειναι νομιμο στην τουρκια?
οεο?
δεν ακουσα? ειπε καποιος κατι?

εδω με τα χιλια ζορια κανουμε οτι κανουμε και με το σκεπτικο μην μας δουν η μη μας καλεσουν την αστυνομια και μετα να δικαιολογησουμε και αν καταλαβουν οι αλλοι και παει λεγοντας!

λες και οπως ειπε καποιος 100.000 ατομα ειναι στην ροδο και δεν θα βρειτε 30 ατομα να παιξετε μεγαλο σεναριο!!!

θελετε να πατε απεναντι... γιατι? γιατι σας καλεσαν? γιατι ειναι φθηνα εκει? γιατι ειναι πιο ομορφα ατομα??? γιατι ξερουν καλυτερο airsoft? μη χεσω...

λετε μετα οτι ηρθατε εδω και σας δεχτηκαν ασχημα... ΟΝΟΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ????

ηρθε ενας τουρκος να παιξει αιρσοφτ στην ελλαδα, σε στρατιωτικη βαση, με ατομα που ή στρατοκαυλοι ειναι ή οπλοκαυλοι (παρακαλω μην θιχτει κανενας μας) εγω προσωπικα ειναι οπλοκαυλος!
με οπλα!!!
αν νομιζεις οτι στην παραπανω προταση με ολες αυτες τις λεξεις κλειδια μπορεις να βγαλεις μια λογικη εξηγηση... τοτε παω πασο!

ολο και καποιος θα ανεβασει σφηγμους ολο και καποιος θα δει τον τουρκο σαν τουρκο και οχι σαν ενα παιδι που παιζει αιρσοφτ...
και στην τελικη υπαρχουν τοσα ατομα που παιζουν αιρσοφτ... δεν χρειαζομαστε αλλες εθνικοτητες,,,,
και υπαρχουν στην ελλαδα πολλες....!!! ελπιζω να με καταλαβατε!

δεν ειμαι ρατσιστης... εχω ταξιδεψει πολυ εξω και εχω γνωρισει πολλες εθνικοτητες! και τουρκο εχω γνωρισει αλλα οχι να παιξουμε μαζι αιρσοφτ



αν ομως θα γινει κανα επεισοδιο και μας γραψουν οι εφημεριδες... ξεχαστε το αιρσοφτ...
σαν τους κυνηγημενους θα ειμαστε!

τελος οσο για τους παππουδες που ειπατε...
επειδη δεν ξερω ποσο χρονων ειστε....
αν ακομα ζουν οι παππουδες σας, ρωτηστε τους που βαζω στοιχημα αν οχι αυτοι αλλα οι γονεις τους εκδιωχθηκαν απο την σμυρνη και ολα τα παραλια!

αυτα απο εμενα,
φιλικα και χωρις παρεξηγηση....

αλλα αν γινει κατι και μου κοψετε το αιρσοφτ με το να πατε στην τουρκια η με το να ερθουν οι τουρκοι εδω...

συγνωμη αλλα θα σκεφτω πολλα για εσας.... το πρωτο θα ειναι οτι δεν εχετε μυαλο να σκεφτειτε πιο περα απο το εγω σας!

αυτα και συγνωμη εαν ο γραπτος μου λογος ηταν λιγο πιο χειμαρος απο οτι εγω....
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

Φιλε skotostra ακου γιατι αρκετα εχω ασχοληθει με το θεμα,πρωτον:δεν μιλαω περι ανεμων και υδατων(αγγλια,μαυροι,παπες)μιλαω για την σμυρνη,την κυπρο,τα ιμια και ολα αυτα.Αυτα τα ζητηματα ειναι ακομα ανοικτα και αν πιστευεις το αντιθετο γελιεσαι.Ρωτα την γνωμη του πατερα του Σολωμου και των τριων αξιωματικων που πεθαναν στα ιμια και θα λαβεις την απαντηση.Δευτερον δεν μισω κανεναν απλα οι λυκοι προβατα δεν γινονται οσο κι αν γινεται πληση εγκεφαλου απο τις τηλεορασεις για Ελληνοτουρκικες φιλιες και κουραφεξαλα(οποιος εν ετι 2010 βλεπει τηλεοραση ειναι αξιος της μοιρας του)..επισης εκφραζω την αποψη μου και δεν την επιβαλω σε καμια περιπτωση σε κανεναν..πριν να τελειωσω να ξερεις οτι τις καραμελες περι ρατσισμου δεν της μασαω και δεν με ενδιαφερουν,ειμαι Ελληνας,Μακεδονας και περηφανος για αυτο,ετσι γενηθηκα κι ετσι θα πεθανω...τελος επειδη για αυτο που ειπες περι αδαμ και ευας εχω απαντηση,μην το συζητας καθολου,αυτοι εκαναν παρακοη και αμαρτια μια φορα,εμεις καθε μερα,ειμαστε για κολαση κανονικα..ελπιζω να σε καλυψα..δεν προκειται να ξαναποσταρω για αυτο το θεμα και απαντησω σε κανενα γιατι οπως ειπα εχω ασχοληθει αρκετα..φιλικα Παυλος Μελας.
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

iosif9

#91
το θεμα να κλειδωθει να τελειωνει η ιστορια. δεν θα γινει κανενα παιχνιδι με τους Τουρκους Τελος.............. και οτι προβλημα υπαρχει απο τα μελη των ομαδων της Ροδου να μιλησουν με μενα να τους τα λυσω.   Καλες οι εικασιες για ενα παιχνιδι με ατομα αλλης χωρας αλλα οχι της Τουρκιας ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ για οσους καταλαβαν καταλαβαν.
ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΑΚΡΑΙΕΣ ΛΥΣΕΙΣ.