Τι τύπο προώθησης όπλου σας αρέσει να χρησιμοποιείτε ;

Ξεκίνησε από Chaplain, 15 Mar 2011, 01:08:07 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Όπως και στην ερώτηση, τι τύπο προώθησης όπλου σας αρέσει να χρησιμοποιείτε ;

Ελατηρίου.
1 (5.9%)
Αερίου (Όλους τους τύπους).
6 (35.3%)
AEG.
10 (58.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 17

Η ψηφοφορία έληξε: 14 Απρ 2011, 02:08:07 ΠΜ

Chaplain

Επιπλέον αν θέλετε μπορείτε να πείτε κανά δυο λόγους γιατί σας αρέσει ο "τάδε" τύπος.

Εμένα μου αρέσουν του αερίου για το λόγο πως έχουν ρεαλιστική ανάκρουση.  8)

Ξέρω πως το αέριο σε πολύ υψηλές/χαμηλές θερμοκρασίες συμπεριφέρεται
περίεργα και πως πρέπει να το αγοράζω σε σχέσει με τα ΑΕG/ελατηρίου που
έχουν τσάμπα αέρα.  ;D

Tsitouras

το αεριο κατα τη γνωμη μου ειναι καλυτερο , εαν και δεν εχει blowback εισαι σιγουρος για το πως θα συμπεριφερθει σε οποιαδηποτε θερμοκρασια σε αντιθεση με το αεριο, επεισης ειναι πολυ πιο φθηνο οχι μονο επειδη δεν σπαταλαει αεριο αλλα και γιατι οι γεμιστηρες των AEG εχουν μεγαλυτερες χωρητικοτητες σε σφαιρες οποτε ο εξωπλισμος καποιου ειναι κατα πολυ ελαφριτερος αφου δεν χρειαζετε να κουβαλας μαζι σου πολες low cap (αεριου) αλλα με λιγες hi cap  κανεις την δουλεια σου. επεισης τα αεριου εχουν περισσοτερα κινητα μερη οποτε χλανε πιο ευκολα (ετσι εστω μου εχουν πει) κατα τη γνωμη μου το μονο που κανει τα αεριου να υπερτερουν σε σχεση με τα ηλεκτρικα ειναι ο ρεαλισμος τους αλλα αμα δεν καιγεσε παρα πολυ δεν αξιζει να παρει καποιος . για ελτηριο δεν το συζητω, το να πρεπει καποιος να οπλιζει ανα βολη ειναι θληβερο και για εμενα τουλαχιστον ακρος εκνευρηστικο ... τα παραπανω αφορουν τα αυτοματα . καθ' εμου τα πιστολια αεριου ειναι καλυτερα καθως δεν εχουν μεγαλη καταναλωση και εχουν και τον ρεαλισμο   :) :)
Umbrella Trashsweepers

Prom81

προσωπικη προτιμηση:
AEG για αυτοματο οπλο, αεριου για sidearm, spring για sniper. Βεβαια το καθενα στο ειδος του και παντα οσον αφορα τον ρεαλισμο/milsim καταστασεις, ειναι σχετικα υποκειμενικο το θεμα...