7χρονος αγόρασε μαχητικό αεροσκάφος μέσω eBay!

Ξεκίνησε από Admax, 09 Φεβ 2011, 01:39:26 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Admax

7χρονος αγόρασε μαχητικό αεροσκάφος μέσω eBay!


Ενθουσιάστηκε ένας 7χρονος από το Λονδίνο όταν είδε στο eBay ένα αληθινό μαχητικό τζετ Harrier και χωρίς να το πολυσκεφτεί, αποφάσισε να το κάνει δικό του προς 113.515 δολάρια, πατώντας το κουμπί "Buy Now"!

Βέβαια ο μικρός έμεινε με την όρεξη, αφού ευτυχώς ο πατέρας του αντιλήφθηκε το συμβάν γρήγορα και έσπευσε να απολογηθεί στο eBay, λέγοντας πως ο μικρός δεν μπορεί να αγοράσει το μαχητικό από το χαρτζιλίκι του!

Από την άλλη πλευρά, ο εκπρόσωπος της Jet Art Aviation "Δεχθήκαμε ένα τηλεφώνημα από τον έντρομο πατέρα του 7χρονου, ο οποίος μας ζήτησε ταπεινά συγγνώμη για το όλο μπέρδεμα και αυτό σημαίνει πως το μαχητικό αεροσκάφος είναι ακόμα διαθέσιμο προς πώληση για κάθε ενδιαφερόμενο".

Αξίζει να σημειωθεί ότι το Harrier, βρετανικής κατασκευής, ήταν βασικό όπλο στον Πόλεμο των Νησιών Φόλκλαντ, ωστόσο αποσύρθηκε το 1997 για να δώσει την θέση του στο Harrier 2ης γενιάς.

RangerG36C

Εφυγα!!! Παω να το αγορασω ;D ;D  Απο αυριο θα πηγαινω στα παιχνιδια αεροπορικως. Γιατι εχω μια τρελλα με τα harrier.
Οι Ελληνες δεν πολεμάν σαν ήρωες, οι ηρωες πολεμάν σαν Ελληνες. Γ. Τσορτσιλ

ernestos

καλά έκανε το παιδί τιμή ευκαιρίας ήταν  ;D ;D ;D

CORFU AIRSOFT TEAM (C.A.T)

http://www.corfuairsoft.gr

RangerG36C

Ακριβως, Τζαμπα πραμα!!!!  Απο το να παρω ενα αμαξι με 100000, προτιμω ενα τζετ! ;D ;D ;D
Οι Ελληνες δεν πολεμάν σαν ήρωες, οι ηρωες πολεμάν σαν Ελληνες. Γ. Τσορτσιλ

Emperor

Παράθεση από: RangerG36C στις  09 Φεβ 2011, 01:51:11 ΠΜ
Εφυγα!!! Παω να το αγορασω ;D ;D  Απο αυριο θα πηγαινω στα παιχνιδια αεροπορικως. Γιατι εχω μια τρελλα με τα harrier.

Δεν είσαι ο μόνος φίλε μου..έρωτας από μικρό παιδί...

Υ.Γ. σαν μια καλή porsche ένα sea harrier...καλή φάση
Peace is a lie. There is only passion. Through passion i gain strength. Through strength i gain power. Through power i gain victory, Through victory i gain meaning. My chains are broken, the Force shall free me...


Taylor

Εμένα βλέποντας το μου θύμισε ένα παιχνίδι που έπαιζα στον παλιό μου υπολογιστή τον Amstrad cpc6128 το "Harrier attack"! :D
οι 30άριδες θα το θυμουντε σιγουρα :)

DarthIoannis

Μπορείτε να δώσετε link( αν είναι αληθινή αυτή η ιστορία ) να κάνω bid?

nikos1990

Λεω εγω μηπως ειναι για συλεκτες και δεν εχει κινηταρα γιατι πολεμικο τζετ με 100.000 δεν βρισκεις δεν πανα χτυπας τον κολο σου ::) ::)
I can see you but you can't if you run you will only die tired and one shot is enough for one kill

DarthIoannis

Λοιπόν το έψαξα και το βρήκα.
Μόνο το "κουφάρι" είναι και ο συγκεκριμένος τύπος το έχει κάνει φύλλο και φτερό και έχει βγάλει απο μετρητές και διακόπτες μέχρι και τις βίδες από το εσωτερικό και τα πουλάει κομμάτι κομμάτι.
Κρίμα γιατί αν ήταν λειτουργικό το σκεφτόμουν...

Maleficus

Παράθεση από: DarthIoannis στις  09 Φεβ 2011, 16:01:39 ΜΜ
Κρίμα γιατί αν ήταν λειτουργικό το σκεφτόμουν...
Να το κάνεις τί ; Τρελάθηκα που το είπες !!!!

mirrage

Αν είχε κινητήρα θα ήταν η καλύτερη απάντηση στο μποτιλιάρισμα!
Μένω Νίκαια οπότε ως το Σύνταγμα θα μου έπαιρνε περί τα 45sec.
το πολύ!

Πάντως στο ebay πουλάνε τα πάντα.Έχω δει από 737 ολόκληρο και
σε πλήρη πτητική ικανότητα (με τις κατάλληλες επισκευές) ως παλιές
εγκαταστάσεις πυρηνικών καταφυγίων.

Palladin

Τι θα μπορούσε? Για ρίξτε μια ματιά εδώ και δείτε τι μπορεί να κάνει ένας ιδιώτης με ένα παλιό fighter jet, δυστυχώς όμως αυτό μπορεί να γίνει στην Αγγλία γιατί στο ελλαδισταν για να έχεις τέτοιο αεροσκάφος πρέπει να σε λένε Μίνω Κυριακού...  :-X
@Παναγιώτη (Mirrage), το συγκεκριμένο ήθελα πολύ να το φτιάξω στην 1/48 αλλά το παράτησα το σπορ...

Emperor

Σε Η.Π.Α. και Μ.Βρετανία μπορείς να δεις τα πάντα....το επίπεδο είναι πολύ υψηλό και τα χόμπι τους είναι εκπληκτικά. Βοηθάνε και οι νόμοι/υπηρεσίες τους φυσικά. Μακάρι να μπορέσουμε κάποτε κι εδώ να κάνουμε διάφορα (ας αρχίσουμε από το δικό μας χόμπι π.χ.  ;)). Επίσης είναι φανταστικοί οι σύλλογοι φίλων που έχουν εκεί...

Τέλος...φίλε Palladin, κάνε μια βόλτα σε ένα κατάστημα μοντελισμού και να δεις πόσο εύκολα ξαναπιάνεις κόλλα και πινέλο...
Peace is a lie. There is only passion. Through passion i gain strength. Through strength i gain power. Through power i gain victory, Through victory i gain meaning. My chains are broken, the Force shall free me...


Palladin

Παράθεση από: Emperor στις  10 Φεβ 2011, 09:17:58 ΠΜ

Τέλος...φίλε Palladin, κάνε μια βόλτα σε ένα κατάστημα μοντελισμού και να δεις πόσο εύκολα ξαναπιάνεις κόλλα και πινέλο...
Δεν είναι ανάγκη, ανοίγω ένα ντουλάπι και βλέπω το στοκ μου να κάθεται... και για να μη κάθεται σε λίγες μέρες θα βγει στο modelclub προς πώληση...

Crypto

Τι τέλη κυκλοφορίας έχει?

Χρειάζεται επαγγελματικό δίπλωμα?

RangerG36C

Εχεις δικιο! Δεν το ειχα σκεφτει αυτο, και απο κυβικα? Ξερετε τι θα δινουμε για καυσιμα με τις τωρινες τιμες? Δεν συμφερει και πολυ τελικα. ;D ;D
Οι Ελληνες δεν πολεμάν σαν ήρωες, οι ηρωες πολεμάν σαν Ελληνες. Γ. Τσορτσιλ