ΤΟ FORUM ΩΣ ΛΑΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ

Ξεκίνησε από ampelift, 09 Δεκ 2010, 20:06:12 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Θα θέλατε να βγάζαμε τα ονόματα των immortals στο public?

ΝΑΙ
ΟΧΙ

Falcon

#40
Μια ----------- στο πεδιο... Η ανακοινωση στο forum μοιαζει με κατινιασμα. Δε μπορει κανεις να τιμωρησει εναν παιχτη προτεποντας τον να μην ξαναπαιξει. Αυτος που εχει συνειδηση καταλαβαινει το λαθος του και συνηθως αισθανεται ασχημα γι' αυτο. Δε ψηφιζω τιποτα απ' τα δυο γιατι αδιαφορω.
Κι οπως αναφερθηκε και παραπανω, οτι γινεται στο πεδιο, καλυτερα να παραμενει στο πεδιο.

Edit by Admin.

Σεμνααααα....  ;)

jumbo

εγω παλι παιδια ψιφηζω οχι..
και εξηγω αμεσως γιατι.
ειναι στο χερι του καθε διοργανωτη να επιβαλει την ταξη στο πεδιο..
οριζει λοιπον εναν / δυο ή οσους χρειαζονται διαιτητες, γυρνανε γυρω γυρω το εκαστοτε πεδιο, εχουν επανω τους ενα pmr με συγκεκριμενη συχνοτητα ωστε να παρεμβαινουν οπου χρειαζονται, επιβαιβεωνουν τις παραβασεις ( αθανασιες, εκρικτικες συμπεριφορες κ.ο.κ ) που γινονται και να αποβαλουν τους παραβατες.
αφηστε λοιπον οσους δεν σεβονται τον κωδικα τιμης που διεπη το χομπυ μας, να σκεφτονται το βαρος της αποβολης τους και μην τους δινετε δικαιωμα υπερασπισης τους εαυτου τους μεσω του φορουμ.
ουτως η αλλως η απαξια ειναι η χειροτερη ποινη για τους ανθρωπους αυτου του ειδους.
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

el.cind

ειναι δυσκολω να πεις το ΝΑΙ η ΟΧΙ.. πρην ασχοληθω με το airsoft μου εμαθαν καποια σωστα πραγματα για αυτο που λεγετε FAIRPLAY ( παιχτες που ασχολουντε περεισοτερω καιρω απο εμενα  ;D ;D )
να μην ειμαι αθανατος - να τηρω τους κανονες ασφαλειας και αλλα πολλα..
για μενα ειναι θεμα πεδειας το τη παιχτης θα ειμαι η και θα γυνω στο μελων δηλ. καποιος με εβγαλε εξω με τον Α η τον Β τροπω αρα κατι δεν εκανα σωστα εγω και πρεπει να γεινω καλητερως απο τον συνχομπιστα μου ( μαθενουμε απο τους παλιους παιχτες ) στο θεμα ΑΘΑΝΑΤΟΣ ποιος ειμαι εγω φιλοι μου η εσυ φιλε συνχομποιστα που θα χαλασης ενα παιχνιδι η ενα ωραιο ΣΕΝΑΡΕΙΟ σεβασου τους παιχτες που ερχωνται στα πεδεια να πεξουν για να ξεφηγουν για λυγω απο προβληματα της καθιμερινοτητας η ακομα και να χαλαροσουν και να απολαυσουν ενα ωραιο παιχνιδι ( η περεισοτερη εχουν οικογενειες )
σε βρεικε ενα BBs βγες εξω η θα βγω εξω αλωστε ξαναμπενης στο παιχνιδι και πολλες φωρες και τα παιχνιδια δεν τελειονουν ΠΟΤΕ
δεν υπαρχει ατομηκος νικητης η ομαδα ΠΑΝΤΑ Ο ΜΟΝΩΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑIRSOFT
-επεσες σε αθανατω πειγενε παρακατω και συνεχησε το παιχνιδι ΧΩΡΗΣ φωνες και να χαλασης το παιχνιδι και το ληνεις στο παιδιο το θεμα και οχι στο foroum
η δυκη μου απαντηση ειναι ΟΧΙ
ΣΥΓΝΩΜΗ για την φλιαρια μου παντα φιλικα ΕL.CIND

KRITIKOS

συγνώμη ρε φιλαράκια πάνω από όλα το AIRSOFT ΕΊΝΑΙ ΠΑΙΧΝΊΔΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΙΆ. 
τώρα αν κάποια παιδιά δεν μεγαλώνουν τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή.
διαφωνώ γενικά με τα λαϊκά δικαστήρια,αν πιστεύεις ότι αδίκησε ενημέρωσε τους διοργανωτές και τέλος.
όμως φίλε είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις κάνει λάθος?
η απάντηση  είναι όχι μέχρι κάποιος να με πείσει, ποίος είναι αυτός που θα βρει τον τρόπο να είναι πρώτα αυτός σίγουρος  και μετά όλοι ότι αυτόν που θα στιγματίσεις ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΣ.   

ampelift

Παράθεση από: KRITIKOS στις  13 Δεκ 2010, 21:37:42 ΜΜ
συγνώμη ρε φιλαράκια πάνω από όλα το AIRSOFT ΕΊΝΑΙ ΠΑΙΧΝΊΔΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΙΆ. 
τώρα αν κάποια παιδιά δεν μεγαλώνουν τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή.
διαφωνώ γενικά με τα λαϊκά δικαστήρια,αν πιστεύεις ότι αδίκησε ενημέρωσε τους διοργανωτές και τέλος.
όμως φίλε είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις κάνει λάθος?
η απάντηση  είναι όχι μέχρι κάποιος να με πείσει, ποίος είναι αυτός που θα βρει τον τρόπο να είναι πρώτα αυτός σίγουρος  και μετά όλοι ότι αυτόν που θα στιγματίσεις ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΣ.   
Ακόμα περιμένω να περάσεις για καφέ ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

KRITIKOS


ampelift


Magicca

Η ψήφος μου είναι ΟΧΙ.Συμφωνώ με τους περισσότερους, δεν θα το κάνουμε Ιερά Εξέταση από οποιοδήποτε φόρουμ.Ότι θέλουμε από κοντά.Και για το κάθε παιχνίδι που αναφερθήκανε κάποια παιδιά στα post τους,όσους διαιτητές και να βάλεις, αν ο άλλος θέλει να το κάνει, θα το κάνει.Γιατί αλλιώς πρέπει ο καθένας μας να έχει και ένα διαιτητή πλάϊ του, για να μην έχουμε αθανασίες.Γίνεται?ε δεν γίνεται βέβαια.Και όχι ότι δεν ξέρουμε κάποια άτομα που πάντα είναι αθάνατα,έτσι??Να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας...Απλώς το ξέρουμε και το λέμε μόνο μεταξύ μας.Δεν έχει τύχει (τουλάχιστον να δώ ή να ακούσω-πάντα προσωπικά) κάποιος να τον στέλνει σπίτι του(τον αθάνατο) μόλις το αντιληφθεί για τις επαναλαμβανόμενες αθανασίες του.Γιατί?Μήπως για να μην χαλάσουμε κανενός την ζαχαρένια?!! :-X
I put a "spell" on you....because your mine..:)

silent angel

Καλησπερα σε όλους!είμαι νέος στο airsoft και όταν άρχισα να ψάχνομαι για αυτό το χόμπι διάβασα πρώτα πρ'ωτα τους κανόνες του Παιχνιδιού και τους κανόνες για την ασφάλεια μας!διαβάζοντας πολλά θέματα μέσα στο φόρουμ είτε για τους κανόνες ,είτε για την ασφάλεια του καθενός μας και κατεπέκταση των "συναδέλφων-συνχομπίστες" θεωρώ πως θα πρέπει όλοι μας να σεβόμαστε τους αλλους όπως θα θελουμε να μας σέβονται!Όλα ξενινανε από το ήθος που κουβαλαμε εμείς οι ίδιοι!!!ούτε τα λαικα δικαστηρια είναι πρεπον αλλά ουτε και η μη απαλλαγή απο αυτό το θέμα "αθανασιας" "είναι ότι καλητερο!η μοναδική λυση βρίσκεται σε αυτούς τους "αθάνατους" που από μόνοι τους θα πρέπει να καταλαβουν πως αυτό ειναι ένα παιχνιδι και τίποτε αλλο και ότι το κανουν και αύτοί όπως όλοι μας!!!(επειδί το γουστάρουμε όλοι μας τρελλά)το θέμα είναι αν αυτοί οι ¨αθάνατοι" μαζευόντουσαν σε ένα σενάριο δεν θα τελειώναν ποτε το σεναριο αυτό και θα παιζανε μέχρι και τώρα που μιλάμε και όταν θα τους τελείωναν τα bb τι θα κάνανε ?θα πετάγανε πέτρες?η αν ένας¨"αθάνατος " έκανε hit έναν αλλον "αθάνατο" θα του ερχόταν καλά ?η θα τον ενοχλούσε και εκείνον ότι αφου τον βρήκα γιατι δεν αποχωρεί από την μάχη?
πολλά ερωτήματα και πολλές οι πτυχές!!!!ένα είναι το θέμα και μόνο!θα πρέπει να υοθετίσουμε τους κανόνες και να να σεβόμαστε τον αλλον !Ποτέ δεν κανουμε κάτι σε κάποιον που δεν μας άρεσε να μας κάνουν!Χρυσός Κανόνας συμπεριφορας σε μια κοινωνία,διότι και το airsoft  είναι μια μικρή κοινωνία που όλο μεγαλώνει!
φιλικά  Γιώργος

EXE

Ψηφισα οχι.Εγω σαν λυση εχω και εναν γεμιστηρα παντα μαζι μου με ΒΒ χρωματος για καθε αθανατο που θα αντιληφθω και θα του ριξω με αυτον και ας  μου πει οτι δεν τον πετυχα!!
It's not the meat........
         ......it's the motion!!!!

cybercriminal

ψηφησα ναι ενας λογος που το airsoft δεν παει καλα ειναι απο κατι τετοια ενα π.χ βρηκα κατι παιδια και πειγανε και πειρανε paintball ενω στην ουσια τους αρεσε φυσικα το airsoft οταν τους ρωτησα γιατι ετσι ρε παιδια μου ειπαν το σηζητησαμε και ειπαμαι οκγηνοντε πολλα π.χ χτυπας τον αλλο και δεν βγενει ενω στο paintball  σε βαφη και δεν μπορεις να κανεις τιποτα δεν ηξερα τι να τους απαντησω γιατι οπως ολοι ξερουμε το θεμα τον αθανατον εχει γινει ανατολικο ζητημα, παρεπιπτοντος σιχαινομε το paintball εγω :) απλα στενοχωρηθεικα γιατι υπαρχουν παιδια που θεουν πραγματικα να παιξουν και να ασχοληθουν με το airsoft και δεν το κανουν για εναν λογο οπως αυτους αθανατοι και λοιπα, τωρα οσο αναφορα οτι σιγουρος οτι ο αλλος χτυπηθηκε και δεν το ειπε ενταξει κανεις δεν  μπορει να ειναι σιγουρος γιατι πολλες φορες με την ανδρεναλινη δεν το καταλαβαινεις, πολλες φορες ομως μερικοι εχουν αδιαση του κοσμου της μπιλιες σε καποιον και δεν λεει να βγει αυτοι ναι να βγουν στην σεντρα και να γινει μια καλη παρατιριση, εγω προσωπικα δεν θα ελεγασε καποιον μην παιξεις δεν εχω το δικαιομα πιστευω αλλα απλως δεν θα ξαναπαιζα μαζι του για να μην σπαω και τα δικα μου νευρα στην τελικη, αλλα δεν χρωσταει τιποτα ολοι οι airsofters  να την πληρωνουν για μερικους καραγκιοζηδες που πραγματικα ειναι αθανατοι και δεν εχουν μαθει στην ζωη τους να χανουν...
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ!!! ΤΟΛΜΗ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ,
ΑΡΧΗ ΓΑΡ ΤΟΥ ΝΙΚΑΝ ΤΟ ΘΑΡΡΕΙΝ ,ΤΟΥ ΤΟΛΜΗΡΟΥΣ Η ΤΥΧΗ ΒΟΗΘΑ,Η ΤΟΛΜΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ...

lock

Παράθεση από: cybercriminal στις  24 Μαΐου 2012, 13:53:28 ΜΜ
ενω στο paintball  σε βαφη και δεν μπορεις να κανεις τιποτα δεν ηξερα τι να τους απαντησω
σε κουβεντα με paintball παικτη πανω στο συγκεκριμενο θεμα ειχε αναφερει οτι κ εκει εχουν τετοια κρουσματα με νωπα πανακια στην τσεπη για καθαρισμο του χρωματος  ;) κατα ποσο ισχυει ή οχι δεν μπορω να σου πω παραπανω γιατι δεν εχω παιξει ποτε paintball

ΓΛΑΥΚΟΣ

ψυφησα ναι,,αλλα μονο στα κραβγαλεα πραγματα το αν δεν καταλαβες την μπυλια οκ το καταλαβενω το να γαζωνεσε και να μην βγενεις ειναι κακο,,[ αισθανωμαι μλκ οταν βγενω με την πρωτη και αμεσως,, οταν απεναντη μου εχω αθανατους μου χαλανε το παιχνιδι τσαμπα κοπος,, και ταλεπωρεια που τρωμαι στα πεδια ] και επειδη ο κυκλος μας ειναι μικρος λιγω πολη ξερουμαι τους αθανατους..αλλα ολα αυτα ειναι παιδεια και αν δεν την εχεις παραμενεις οπως εισαι και δεν εξελησεσε σε κατι καλητερο και οχι μονο στο παιχνιδι αλλα και στην ζωη σου , γιατι οτι κανεις ειναι καθρεπτης του εαυτου σου ,

Palladin

Αναστήσατε ένα θέμα που ήταν ανενεργό εδώ και 1 1/2 χρόνο... τέσπα, το κουράζετε πολύ... πάρα πολύ... πάνω κάτω ξέρουμε/ ξέρετε/ ξέρουμε όλοι τον/τους αθάνατο/τους, το έχω ξαναπεί, ή θα πάτε στην δική του πλευρά/ ομάδα ή δεν παίζετε στο παιχνίδι που παίζει/ζουν, Στην ομάδα μου κοντεύουμε να τσακωθούμε επειδή μας καλούν σε παιχνίδια και δεν θέλω να πάω επειδή θα συναντήσω αποδεδειγμένα άτομα που δεν βγαίνουν... κάντε το ίδιο, θα σώσετε την ψυχική υγεία σας και θα κάνετε οικονομία στις μπίλιες σας...

cybercriminal

Κατα καποιο τροπο εμενα ο palladin με καληψε πληρος, αλλα στο θεμα οτι εχει περασει ενας χρονος 2 και και τωρα το λεμε δεν συμφονω αναρτηθηκε ενα θεμα και το σχολιασαμε, αλλα οπως ειπε οτι και να λεμε και να κανουμε ακρη δεν βγενει, οσο αναφορα για τον αλλο φιλο που ειπε για πανακια καθαρισμου οτι και εκει γινοντε εκτροπα ναι συμφονω αλλα πολυ ποιο δυσκολα απο το airsoft τελος παντων οπως ειπε και ο palladin δεν παιζουμε με αθανατους, αλλα να βγενουν και στην σεντρα και αν ειναι αναγκασμενη η ομαδα που τον εχει να μην τον φερνει να παιξει αλλιως δεν θα παιζει και αυτη, τοτε αναγκαστικα και μονο απο το να την πληρωση την νυφουλα ολοι η ομαδα θα τον βγαλει στην σεντρα... :)
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ!!! ΤΟΛΜΗ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ,
ΑΡΧΗ ΓΑΡ ΤΟΥ ΝΙΚΑΝ ΤΟ ΘΑΡΡΕΙΝ ,ΤΟΥ ΤΟΛΜΗΡΟΥΣ Η ΤΥΧΗ ΒΟΗΘΑ,Η ΤΟΛΜΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ...