ΤΟ FORUM ΩΣ ΛΑΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ

Ξεκίνησε από ampelift, 09 Δεκ 2010, 20:06:12 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Θα θέλατε να βγάζαμε τα ονόματα των immortals στο public?

ΝΑΙ
ΟΧΙ

scarface

φιλε pit k + 1000 και για τα δυο σου post με βρισκουν απολυτα συμφωνο οπως και του iskios
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

ampelift

Παράθεση από: pit k στις  09 Δεκ 2010, 22:55:44 ΜΜ
Να δω ποιος θα κάνει τον δικαστή ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Μόλις βρεθεί ο Μακλαουντ να δεις πόσοι δικαστές θα βρεθούν... ;D

Maleficus

άμα δείς μία ότι τον πέτυχες 100 % και δε βγεί πάς για δεύτερη , τρίτη και μετά για άδειασμα γεμιστήρα !

plwtarxhs

Παράθεση από: Maleficus στις  10 Δεκ 2010, 00:00:25 ΠΜ
άμα δείς μία ότι τον πέτυχες 100 % και δε βγεί πάς για δεύτερη , τρίτη και μετά για άδειασμα γεμιστήρα !

judge dread φαση!  ;D ;D ;D τον δικαζεις μονος σου επιτοπου

Splinter-B

Παράθεση από: ampelift στις  09 Δεκ 2010, 22:47:28 ΜΜ
+1000
Wise men talk because they have something to say, fools talk because the have to say something.


Κύριε ampelift
γιατί χρησιμοποιείς την υπογραφή μου χωρίς άδεια? Θα σου τραβήξω ένα λαϊκό δικαστήριο ίσαμε το μπόϊ σου!  :P ;D

Εχω την αίσθηση οτι οι συνεχώς κράζοντες για αθανασίες είναι αυτοί που εύχονται και θα άθελαν να έχουν πετύχει τον αντίπαλο...
προφανώς επειδή στο CoD θερίζουν, είτε ως sniper είτε με κανα πολυβόλο, θα ήθελαν να είναι τόσο κομάντα και στο airsoft.
Σε όσα παιχνίδια έχω παίξει (και είναι αρκετά) δεν έχω δει τα τέραρτα τα οποία κατα καιρούς γράφονται εδω μέσα.
Δε θα ορκιστώ οτι πέτυχα κάποιν ποτέ παρά μόνο αν δώ με τα ίδια μου τα μάτια (κι όχι με το μυαλό ή τη φαντασία μου) τη μπίλια να αναπηδάει απο πάνω του. Κι αν είναι πάνω απο 10 μέτρα - και πολλά λέω -  κανείς δεν μπορεί να το δει με βεβαιότητα.
Κι έστω βρε Ζάϊτσεφ, τον πέτυχες... Κι αν απλά δεν το κατάλαβε? Κι αν το άκουσε και δεν το συνειδητοποίησε?
Βρες τον στο πεδίο μετά και πες ευγενικά το παράπονό σου

Πάντως, όσο το ξανασκέφτομαι μια εκπομπή "Λαϊκό Δικαστήριο" θά'ταν οτι πρέπει για τη μελλοντική Airsoft TV!!  ;D

"Wise men talk because they have something to say, fools talk because they have to say something."

Echo-Fox

Παράθεση από: Splinter-B στις  10 Δεκ 2010, 00:16:56 ΠΜ
Κύριε ampelift
γιατί χρησιμοποιείς την υπογραφή μου χωρίς άδεια? Θα σου τραβήξω ένα λαϊκό δικαστήριο ίσαμε το μπόϊ σου!  :P ;D

Εχω την αίσθηση οτι οι συνεχώς κράζοντες για αθανασίες είναι αυτοί που εύχονται και θα άθελαν να έχουν πετύχει τον αντίπαλο...
προφανώς επειδή στο CoD θερίζουν, είτε ως sniper είτε με κανα πολυβόλο, θα ήθελαν να είναι τόσο κομάντα και στο airsoft.
Σε όσα παιχνίδια έχω παίξει (και είναι αρκετά) δεν έχω δει τα τέραρτα τα οποία κατα καιρούς γράφονται εδω μέσα.
Δε θα ορκιστώ οτι πέτυχα κάποιν ποτέ παρά μόνο αν δώ με τα ίδια μου τα μάτια (κι όχι με το μυαλό ή τη φαντασία μου) τη μπίλια να αναπηδάει απο πάνω του. Κι αν είναι πάνω απο 10 μέτρα - και πολλά λέω -  κανείς δεν μπορεί να το δει με βεβαιότητα.
Κι έστω βρε Ζάϊτσεφ, τον πέτυχες... Κι αν απλά δεν το κατάλαβε? Κι αν το άκουσε και δεν το συνειδητοποίησε?
Βρες τον στο πεδίο μετά και πες ευγενικά το παράπονό σου

Πάντως, όσο το ξανασκέφτομαι μια εκπομπή "Λαϊκό Δικαστήριο" θά'ταν οτι πρέπει για τη μελλοντική Airsoft TV!!  ;D




Η καλύτερη απάντηση που διάβασα +1000

MitsoS_O_Yakuza

φασκετε και αντι φασκετε κυριοι!!αυτο εχω να πω...καποιος παραπανω λεει και τι θα πετυχουμε με αυτο.Τι?μα φυσικα ΑΝ δεν αλλαξει νοοτροπια και δεν συμορφωθει απλα θα κατσει σπιτακι του και θα παιζει σκοποβολη με τα τενεκεδακια του στην αυλη του!!(κλεμενο)Δηλαδη φιλε ampelift ανεβασες αυτο το νημα για τους υπολοιπους τους και καλα οτι ψοφανε για μανουρα....αλλα ψηφισες και συ ο ιδιος ναι και οτι πρεπει να γινει...τι να πω :-* :-* θελω προβατινα για να επανορθωσεις μετα απο αυτο αντε μπραβο!!επικες στιγμες πριν απο σεναριο...με μεθυσια και ρακες!! :-* :-*
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

SW1GEORGE

Ψηφισα ΟΧΙ διοτι τα οποια προβληματα λυνονται στο πεδιο ατακα και επι τοπου !!!!!
ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ

GOOD MORNING VIETNAM !!!!!!!!!!!!!

ampelift

#28
Παράθεση από: MitsoS_O_Yakuza στις  10 Δεκ 2010, 00:45:52 ΠΜ
φασκετε και αντι φασκετε κυριοι!!αυτο εχω να πω...καποιος παραπανω λεει και τι θα πετυχουμε με αυτο.Τι?μα φυσικα ΑΝ δεν αλλαξει νοοτροπια και δεν συμορφωθει απλα θα κατσει σπιτακι του και θα παιζει σκοποβολη με τα τενεκεδακια του στην αυλη του!!(κλεμενο)Δηλαδη φιλε ampelift ανεβασες αυτο το νημα για τους υπολοιπους τους και καλα οτι ψοφανε για μανουρα....αλλα ψηφισες και συ ο ιδιος ναι και οτι πρεπει να γινει...τι να πω :-* :-* θελω προβατινα για να επανορθωσεις μετα απο αυτο αντε μπραβο!!επικες στιγμες πριν απο σεναριο...με μεθυσια και ρακες!! :-* :-*
Με κατάλαβες ατιμουτσικο!!!! :o

Nick_the_Greek

Δηλαδη απο οτι λετε αν κανποιος ειναι αθανατος σε πολλα παιχνιδια μετα θα ανακινονετε το ονομα του?Και μετα  δεν θα μπορει να παιξει?
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

Teacherdick

Ψήφισα ΟΧΙ και μάλιστα δαγκωτό. Κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος αν πέτυχε τον άλλο. Καμιά φορά πάνω στη φούρια, αστοχείς και απο το ένα μέτρο. Επίσης κανείς δεν έχει δικαίωμα να κρίνει αν κάποιος είναι ένοχος και να τον τιμωρήσει. Κάτι τέτοιο θα καταλήξει στο να κατηγορούν οι μισοί τους άλλους μισούς, έχουν δεν έχουν στοιχεία.
Si Vis Pacem, Para Bellum.

ampelift

Παράθεση από: Nick_the_Greek στις  10 Δεκ 2010, 07:44:35 ΠΜ
Δηλαδη απο οτι λετε αν κανποιος ειναι αθανατος σε πολλα παιχνιδια μετα θα ανακινονετε το ονομα του?Και μετα  δεν θα μπορει να παιξει?
Άστα φίλε μου γιατί δεν θα βγάλεις άκρη.

ampelift

Παράθεση από: Teacherdick στις  10 Δεκ 2010, 08:17:21 ΠΜ
Ψήφισα ΟΧΙ και μάλιστα δαγκωτό. Κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος αν πέτυχε τον άλλο. Καμιά φορά πάνω στη φούρια, αστοχείς και απο το ένα μέτρο. Επίσης κανείς δεν έχει δικαίωμα να κρίνει αν κάποιος είναι ένοχος και να τον τιμωρήσει. Κάτι τέτοιο θα καταλήξει στο να κατηγορούν οι μισοί τους άλλους μισούς, έχουν δεν έχουν στοιχεία.
Μαζί σου φίλε Teacherdick (κανείς δεν έχει δικαίωμα να κρίνει αν κάποιος είναι ένοχος και να τον τιμωρήσει)

Kallistos

Παράθεση από: ampelift στις  10 Δεκ 2010, 08:31:11 ΠΜ
Μαζί σου φίλε Teacherdick (κανείς δεν έχει δικαίωμα να κρίνει αν κάποιος είναι ένοχος και να τον τιμωρήσει)

Μόνο ο εαυτος του!  "Οχι"
Ready... Steady... Fire...!!!

ZINJA

σαν πρωην αθανατος και που το ειπα και το καταλαβα και που το εχω δυλωσει,ναι θα το ηθελα!ετσι για να φιαξει και το αθλημα μας!
ημουνα ΑΘΑΝΑΤΟς στους πρωτους δυο μηνες που επεζα!αυτο που με πειραξε πολυ ητανε που δεν μπορουσα να κοιμηθω τα βραδια και δεν μπορουσα να αντοικρισω κανενανε καταματα,γιατι ειχα ΛΑΘΟς!αυτο με πειραξε παρα μα παρα πολυ και εκανα αυτο που επρεπε για να νιωσω καλυτερα!
να το δηλωσω μπροστα σε ολους σε παιχνιδι και να ζητησω <<συχωρεση>>>αυτο εκανα και ενιωσα τοσο καλα μα τοσο καλα που απο τοτε το  ΕΞΩ το εχω για πλακα!και κοιμαμε και τα βραδια χωρις εφιαλτες!

ευχαριστω πολυ το θεο που μου εβαλε μυαλο και εκανα το σωστο!
ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΥΕ!!!!!!!!ΠΟΛΕΜΑ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΥΕ!!!!!!!!!
                                                                                                               
                                Ι-4

http://i-4team.blogspot.com/

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

Παράθεση από: ZINJA στις  10 Δεκ 2010, 10:07:48 ΠΜ
σαν πρωην αθανατος και που το ειπα και το καταλαβα και που το εχω δυλωσει,ναι θα το ηθελα!ετσι για να φιαξει και το αθλημα μας!
ημουνα ΑΘΑΝΑΤΟς στους πρωτους δυο μηνες που επεζα!αυτο που με πειραξε πολυ ητανε που δεν μπορουσα να κοιμηθω τα βραδια και δεν μπορουσα να αντοικρισω κανενανε καταματα,γιατι ειχα ΛΑΘΟς!αυτο με πειραξε παρα μα παρα πολυ και εκανα αυτο που επρεπε για να νιωσω καλυτερα!
να το δηλωσω μπροστα σε ολους σε παιχνιδι και να ζητησω <<συχωρεση>>>αυτο εκανα και ενιωσα τοσο καλα μα τοσο καλα που απο τοτε το  ΕΞΩ το εχω για πλακα!και κοιμαμε και τα βραδια χωρις εφιαλτες!

ευχαριστω πολυ το θεο που μου εβαλε μυαλο και εκανα το σωστο!

αυτο που εκανες Βασιλη απαιτει θαρρος και ειναι προς τιμη σου...ευχομαι να αποτελουν παραδειγμα τετοιες συμπεριφορες...
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

Crypto

Ψήφισα ναι, και παρόλο που τίνω προς το "ναι", χμμμ, δεν ξέρω...

Στο πρώτο παιχνίδι μου, SANDMEN S.E.R.E., με πέτυχαν, 2 φορές στο γιλέκο, 1 στο όπλο, 1 στο αριστερό χέρι και μια στο δεξί μάγουλο. Καθε φορά το καταλαβαινα χωρίς κανένα πρόβλημα γιατί και το αισθανόμουνα και το άκουγα. (Και ήμουνα και περίπτερο-ντυμένος ;D) Έκανα γάμπες από το πέρα-δώθε στο safehouse-toll. Όμως, παρόλο που "πονούσε" η προσωρινή ήττα, αισθάνθηκα ωραία στο τέλος γιατί ειχα ανταπεξέλθει στο γενικότερο παιχνίδι και στους κανονισμούς με το παραπάνω. Και πάνω απ'όλα μπορούσα να σταθώ στο ύψος της τότε ομάδας μου.

Θαρώ πως είναι στο χαρακτήρα του καθενός και σίγουρα η ικανότητά του να ξεχωρίζει το Αirsoft fair play από τo quick-save/quick-load των Pc παιχνιδιών. Από την άλλη, δεν είναι λύση να τον "λυθοβολίσουμε" κιόλας. Προσωπικά, την πρώτη φορά, θα έκανα κίνηση συναιτισμού με κάποιο pm στον ίδιο ή σε κάποιον αρχηγό της ομάδας του και αυτο σε περίπτωση που δεν τους πετύχαινα στο πεδίο, κατά το τέλος να τους μιλήσω. Δεν ξέρω. Το ριμάδι αυτό είναι ένα λεπτο θέμα στο χώρο μας πόσο μάλλον για τους παλιότερους που έχουν δεί πολλά.

Τι να πω. Θέλω να είμαι εντάξει με την ομάδα μου, την κοινότητα και τον εαυτό μου. Απο κει και πέρα, ο καθένας πρέπει να λάβει τα μέτρα του.  ::)

ampelift

Παράθεση από: Crypto στις  10 Δεκ 2010, 12:06:43 ΜΜ
Ψήφισα ναι, και παρόλο που τίνω προς το "ναι", χμμμ, δεν ξέρω...

δεν είναι λύση να τον "λυθοβολίσουμε" κιόλας.

Ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω !!!.

fanioles

Ναι αλλα μόνο αν είναι για τρανταχτες και σίγουρες περιπτώσεις επιβεβαιωμένες απο πολλόυς παίχτες και για πάνω απο μία φορές.

Δεν έχω παίξει ΟΥΤΕ ΕΝΑ παιχνίδι που να μήν εχω θεωρήσει εστω και ΕΝΑΝ αθάνατο..   Μπορεί και για μένα κάποιος να έχει την ίδια γνώμη.

ΑΝ κάτι γίνεται συνέχεια όμως και με το ίδιο άτομο, ε δε μπορεί να είναι τυχαίο.

magnett

#39
Ψηφιζω οχι επειδη τετοιου ειδους κατηγοριες και δικες ειναι γελοιο να γινονται μεσα απο ιντερνετικα φορουμ.
Εχεις προβλημα με τον τροπο που παιζει καποιος? Αντε στο τελος του παιχνιδιου πολιτισμενα και πες του το. Το συνεχιζει? Μαζεψε και τους υπολοιπους που εχουν παραπoνο απο τον συγκεκριμενο παιχτη (γιατι εαν ειναι Highlander, δεν θα το κανει μονο σε εσενα) και στο τελους του παιχνιδιου κανε τον "ρομπα".
Αλλα ολα αυτα face-to-face οχι πισω απο ενα πληκτρολογιο και ενα router...

Υ.Γ. ...και στην τελικη ρε παιδια δεν ειναι ολοι θαμωνες αυτου του Φορουμ ουτε εχουν ολοι συχνη προσβαση στο ιντερνετ! Πως θα υπερασπισουν τον εαυτο τους? Μεσω εκπροσωπου?