ΤΟ FORUM ΩΣ ΛΑΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ

Ξεκίνησε από ampelift, 09 Δεκ 2010, 20:06:12 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Θα θέλατε να βγάζαμε τα ονόματα των immortals στο public?

ΝΑΙ
ΟΧΙ

ampelift

Θα θέλατε να βγάζαμε ονόματα των immortals στο public για διαπόμπευση?
Ώστε να μάθουν όλοι ποιοι είναι τα κακά παιδιά της κοινότητας?
Θα παρακαλούσα να αιτιολογεί ο καθένας την απάντηση του.   

salamine153

μην ανοιγουμε τους ασκους του Αιωλου τωρα :-X
Δεν μπορεις να σταματισεις την ελευθερια

Aeronflame

ψήφισα Ναι.Η Αθανασία είναι από τα χειρότερα στο airsoft .Καταστρέφει το παιχνίδι τον κώδικα τιμης και γενικά αν κάποιος δεν μπορεί να δεχτεί ότι "δεν παίζω μόνο για νικήσω" Τότε ας βρει κάτι άλλο να κάνει ή ας παίζει με τους ομοίους του ( και μετά να δούμε αν θα του αρέσει!)

Από την άλλη μεριά όμως χρειάζεται και προσοχή για να μην καταλήξει η κίνηση αυτή κάτι σαν την ιερά εξέταση.Προτείνω ( και νομίζω αυτός είναι ο σκοπός ) να γίνεται πρώτα μια διαστάυρωση από άλλους παίκτες για τυχόν παρατυπίες και αν μία κατηγορία υποστηρίζεται και από άλλες μαρτυρίες τότε το όνομα αυτού να ανακοινώνεται.Βέβαια το αν θα έρθει μετά να πάιξει μπορούμε να αφήνουε τους εκάστοτε παίκτες να αποφασίζουν εκείνη την στιγμή!
Στόχος μας να γινόμαστε καλύτεροι

salamine153

Δεν εχουμε αυτη την εποχη εντονες αθανασιες :) Κυριως, πως περιμενεις να διαπιστωσεις κατι οταν ο αλλος ειναι στη σκαλα του πυργου και εσυ 40 μετρα μακρυα ??? Για μενα, το καλητερο αντιδοτο στην αθανασια ειναι η τακτικη που θα δυσκολεψει το καμπερωμα, οποτε η 2-3 αθανασιες δεν θα κρινουν και πολλα. Το προσφατο και πολυσυζητημενο :P :-X :-X :P :P :-X :-X :P σεναριο μου ακριβως αυτο επιδιωκε, καθως αποτρεπει τη προσκολληση τ ;)ων παικτων σε χτισματα
Δεν μπορεις να σταματισεις την ελευθερια

Nick_the_Greek

Ψηφια ναι,γιατι οπως ελεγε και ο παππους μου καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβατε.
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

plwtarxhs

ψηφισα οχι γιατι δεν υπαρχει αξιοπιστος τροπος εξακριβωσης του εαν η αθανασια ειναι ηθελημενα ή αθελα του παιχτη. για να δωσω ενα παραδειγμα αν καποιος την φαει πχ στην τσεπη του γιλεκου του οπου εχει εναν σιδερενιο γεμιστηρα g3 αποκλειεται να την καταλαβει. εκτος και αν παιζαμε με 500φπς! βεβαια σε ακραιες περιπτωσεις που ειναι καποιος που το κανει συνεχεια και σε καθε παιχνιδι τοτε οκ καταλαβαινω να γινει βουκινο και να συμορφωφει.

ampelift

#6
Παράθεση από: salamine153 στις  09 Δεκ 2010, 20:28:36 ΜΜ
Δεν εχουμε αυτη την εποχη εντονες αθανασιες :) Κυριως, πως περιμενεις να διαπιστωσεις κατι οταν ο αλλος ειναι στη σκαλα του πυργου και εσυ 40 μετρα μακρυα ??? Για μενα, το καλητερο αντιδοτο στην αθανασια ειναι η τακτικη που θα δυσκολεψει το καμπερωμα, οποτε η 2-3 αθανασιες δεν θα κρινουν και πολλα. Το προσφατο και πολυσυζητημενο :P :-X :-X :P :P :-X :-X :P σεναριο μου ακριβως αυτο επιδιωκε, καθως αποτρεπει τη προσκολληση τ ;)ων παικτων σε χτισματα
+1000

Παράθεση από: salamine153 στις  09 Δεκ 2010, 20:14:06 ΜΜ
μην ανοιγουμε τους ασκους του Αιωλου τωρα :-X
Έχουν είδη ανοίξει σε άλλο ποστ αλά ήταν off topic οπότε...  

Παράθεση από: Aeronflame στις  09 Δεκ 2010, 20:18:18 ΜΜ
ψήφισα Ναι.Η Αθανασία είναι από τα χειρότερα στο airsoft .Καταστρέφει το παιχνίδι τον κώδικα τιμης και γενικά αν κάποιος δεν μπορεί να δεχτεί ότι "δεν παίζω μόνο για νικήσω" Τότε ας βρει κάτι άλλο να κάνει ή ας παίζει με τους ομοίους του ( και μετά να δούμε αν θα του αρέσει!)

Από την άλλη μεριά όμως χρειάζεται και προσοχή για να μην καταλήξει η κίνηση αυτή κάτι σαν την ιερά εξέταση.Προτείνω ( και νομίζω αυτός είναι ο σκοπός ) να γίνεται πρώτα μια διαστάυρωση από άλλους παίκτες για τυχόν παρατυπίες και αν μία κατηγορία υποστηρίζεται και από άλλες μαρτυρίες τότε το όνομα αυτού να ανακοινώνεται.Βέβαια το αν θα έρθει μετά να πάιξει μπορούμε να αφήνουε τους εκάστοτε παίκτες να αποφασίζουν εκείνη την στιγμή!
Νομίζω πως είναι λίγο δύσκολο να είσαι σίγουρος 100% για τυχόν αθανασία.
Οπότε συμφωνώ με την δεύτερη παράγραφό σου .  

MitsoS_O_Yakuza

μα και βεβαια αρκει να πετυχουμε το σημαντικοτερο απο αυτο ποιο?μα φυσικα να μην ξαναγινει!!στην περιπτωση οτι γινεται εσκεμμενα οχι αθελα του
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

ampelift

Παράθεση από: Nick_the_Greek στις  09 Δεκ 2010, 20:53:25 ΜΜ
Ψηφια ναι,γιατι οπως ελεγε και ο παππους μου καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβατε.
Πολύ σωστά είπε ο παπους σου,αλά!!! ο ουρανός είναι σίγουρος για της αστραπές 100%, εσύ όχι για τον απέναντι σου στα 30 μέτρα.
Δεν έχει να κάνει με το αν εσύ εφαρμόζεις το fairplay ,γιατί μπορεί για κάποιον άλλο να θεωρεί ότι σε χτύπησε και να επιμένει σε αυτό.
Μπορείς να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας αν δεν υπάρχει άλλος δίπλα σου?
Εσύ λοιπόν φίλε μου για αυτόν θα είσαι IMMORTAL.  
   

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

κι εγω ναι ψηφισα αλλα ρε Χαρη οντως αν καποιος στιγματιστει απο αναξιοπιστη πηγη η' απο καποιον που το πε απο εμπαθεια τι γινεται?
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

kaliostro

Παράθεση από: ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ στις  09 Δεκ 2010, 21:13:57 ΜΜ
κι εγω ναι ψηφισα αλλα ρε Χαρη οντως αν καποιος στιγματιστει απο αναξιοπιστη πηγη η' απο καποιον που το πε απο εμπαθεια τι γινεται?
Μύλος...απλά...
Και τί θα καταλάβουμε?θα ξέρουν όλοι ποιοί είναι οι αθάνατοι...οκ...κ εγω σου λέω οτι δεν με πέτυχες...εσύ οτι με πέτυχες κ θα γίνουμε πισινός στο φόρουμ ακόμα μια φορά...δεν έχει νόημα πιστεύω...κανονικά πρέπει ότι γίνετε στο πεδίο να μένει στο πεδίο...
Φίλοι είναι...τα αδέρφια που επιλέγεις!!!

Έρχονται όσοι θέλουν.... Μένουν όσοι μπορούν!!!

ampelift

#11
Παράθεση από: ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ στις  09 Δεκ 2010, 21:13:57 ΜΜ
κι εγω ναι ψηφισα αλλα ρε Χαρη οντως αν καποιος στιγματιστει απο αναξιοπιστη πηγη η' απο καποιον που το πε απο εμπαθεια τι γινεται?
Ακριβώς!!!
Ας απαντήσουν στην ερώτηση αυτή όσοι ψοφάνε για μανούρα, γιατί αυτό γουστάρουν την μανούρα στο φόρουμ με πρόφαση το μικρο ποσοστό αθανασίας,κάποιους απ αυτούς στα πεδία δεν τους έχουμε δει ;D αλα να κρίνουν ξέρουν μια χαρά.
Παράθεση από: kaliostro στις  09 Δεκ 2010, 21:27:48 ΜΜ
Μύλος...απλά...
Αυτό ακριβώς επιδιώκουν φίλε kaliostro.

Nick Babouinos

εγω παλι αν κ νεος παιχτης με λιγα παιχνιδια στο ενεργητικο μ κ ολα στη καισαριανη,ψηφισα ναι διοτι ο φοβος φιλαει τα ερμα,δεν εχω πεσει σε σουπερ κρουσματα αθανασιας αλλα απο αυτα που εχω δει εδω στο φορουμ μαλλον σε μεγαλα παιχνιδια γινεται της ιεροδουλης!!!απλα θα προτεινα η ''διαπομπευση'' να γινεται μετα απο 2 παιχνιδια που εχει διαπιστωθει οτι ο συγκεκριμενος παιχτης το κανει κατα συρροη κ απο πολλες ''καταγγελιες'' να βγαινει το συμπερασμα κ οχι απο 2-3.
ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...

Iskios

Παράθεση από: ampelift στις  09 Δεκ 2010, 20:06:12 ΜΜ
Θα θέλατε να βγάζαμε ονόματα των immortals στο public για διαπόμπευση?

"ΟΧΙ"

Τα "μέσα ενημέρωσης" μας έχουν αποδείξει ότι εκτός του ότι "ενημερώνουν", μπορούν και να διαμορφώνουν την κοινή γνώμη σαν ένα πολυεργαλείο leatherman και η λέξη διαπόμπευση ταιριάζει σε αγέλη και όχι σε συνχομπίστες ;D


Ο καλός και ο τίμιος παίκτης φαίνεται και απολαμβάνει την εκτίμηση των υπολοίπων... ο "περίεργος" απομονώνεται με τον ένα ή τον άλλο τρόπο
δεν νομίζω ότι χρειάζεται εδώ μέσα να φτιάχνουμε σκυλοτροφή για έριδες...

ampelift

Παράθεση από: Iskios στις  09 Δεκ 2010, 22:35:41 ΜΜ
"ΟΧΙ"

Τα "μέσα ενημέρωσης" μας έχουν αποδείξει ότι εκτός του ότι "ενημερώνουν", μπορούν και να διαμορφώνουν την κοινή γνώμη σαν ένα πολυεργαλείο leatherman και η λέξη διαπόμπευση ταιριάζει σε αγέλη και όχι σε συνχομπίστες ;D


Ο καλός και ο τίμιος παίκτης φαίνεται και απολαμβάνει την εκτίμηση των υπολοίπων... ο "περίεργος" απομονώνεται με τον ένα ή τον άλλο τρόπο
δεν νομίζω ότι χρειάζεται εδώ μέσα να φτιάχνουμε σκυλοτροφή για έριδες...
+1000
Wise men talk because they have something to say, fools talk because the have to say something.

pit k

Παράθεση από: ampelift στις  09 Δεκ 2010, 21:55:26 ΜΜ
Ακριβώς!!!
Ας απαντήσουν στην ερώτηση αυτή όσοι ψοφάνε για μανούρα, γιατί αυτό γουστάρουν την μανούρα στο φόρουμ με πρόφαση το μικρο ποσοστό αθανασίας,κάποιους απ αυτούς στα πεδία δεν τους έχουμε δει ;D αλα να κρίνουν ξέρουν μια χαρά.Αυτό ακριβώς επιδιώκουν φίλε kaliostro.



θέλω να δω ποιος θα βάλει το χέρι του στην φωτιά και να είναι εκατό της 100% σίγουρος γι αυτό που θα ξεστομίσει :o :o :o :o :o ??? ???
Γιατί όπως πάντα θα μιλήσουν πολλοί μα παρά πολλοί που θα το έχουν ακούσει από τρίτα πρόσωπα και παρά πολύ πιθανόν να μην έχουν έρθει καν στο παιχνίδι όπως έχει γίνει και στο παρελθόν και είναι πολλοί αυτοί που περνούν μέρος σε συζητήσεις έχουν άποψη, λόγο, επιχειρήματα, αλλά δεν έχουν πατήσει το πόδι τους σε παιχνίδι εδώ και κάτι μήνες, χρόνια, γιατί τους φταίνε οι νέοι έτσι όπως παίζουν ,γιατί υπάρχουν αθάνατοι  κ.τ.λ


Να δω ποιος θα κάνει τον δικαστή ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Είμαι σίγουρος ότι θα γίνει μεγάλη μ@λ@κι@ και αντί να μας ενώσει θα μας σπείρει μεγάλη διχόνοια και πολύ πιθανόν θα στεναχωρήσει ανθρώπους, πρόσωπα και θα είναι αφορμή να γίνονται πολύ περισσότερα πριβέ παιχνίδια, η  οι πολλοί από εμάς μπορεί να ξενερώσουν τόσο πολύ που ακόμα να σταματήσουν το χόμπι, άθλημα, που όλοι μας αγαπάμε και να σταματήσουν να παίζουν γιατί θα έχουν σιχαθεί την όλη φάση που θα δημιουργηθεί  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???


klampanos

Αν και ψήφισα ΟΧΙ πραγματικά μπορώ να διακρίνω μέσα από τα ποστ ορισμένων τον φόβο τους μήπως και αποκαλυφθούν.Και πριν βιαστείτε να απαντήσετε δεν έχω παίξει ακόμη άρα δεν είμαι Ντανκαν Μακλαουντ.

pit k

Παράθεση από: klampanos στις  09 Δεκ 2010, 23:01:44 ΜΜ
Αν και ψήφισα ΟΧΙ πραγματικά μπορώ να διακρίνω μέσα από τα ποστ ορισμένων τον φόβο τους μήπως και αποκαλυφθούν.Και πριν βιαστείτε να απαντήσετε δεν έχω παίξει ακόμη άρα δεν είμαι Ντανκαν Μακλαουντ.


Να ο πρώτος που έχει άποψη και την λέει χωρίς καν να είναι 18 να μην έχει έρθει σε πεδίο και ετών 13  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( :( :( :( :(

αυτοί οι άνθρωποι θα μας σώσουν ??? ??? ??? ??? ??? ???

Αν δείτε κάποιο προηγούμενο πόστ θα καταλάβετε τι λέμε >:( >:( >:( :( :( :( :( :( :(

klampanos


ampelift

Παράθεση από: pit k στις  09 Δεκ 2010, 23:06:27 ΜΜ
αυτοί οι άνθρωποι θα μας σώσουν ??? ??? ??? ??? ??? ???


Τους υπόλοιπους σωτήρες του airsoft δεν βλέπω και ανησυχώ για την αθανασία ;D