hlektronika aerioy h spring pistolia

Ξεκίνησε από petrosx15, 20 Φεβ 2009, 16:22:54 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

hlektronika, aerioy h spring pistolia ti protimate mada se pistols

ηλεκτρονικά
5 (23.8%)
spring
1 (4.8%)
αερίου
15 (71.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 0

Η ψηφοφορία έληξε: 07 Mar 2009, 21:08:11 ΜΜ

petrosx15

hlektronika, aerioy h spring pistolia ti protimate mada se pistols ??? ??? ??? ???
τα αποτελέσματα σε 15 ημέρες ;) ;) ;)

SAPPER

GBB Για την αισθηση πιο πολυ.

HARRY70

Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα.
http://194.30.229.85/armageddons

ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ

Spook

The circle is a perfect form...
in nature is repeated without end...
The power of the world always works in circles...

FanIsHere

Ηλεκτρικά (δεν είναι ηλεκτρονικά) διότι δε χρειάζονται συνέχεια αέριο, έχουν μεγαλύτερο βεληνεκές απ' αυτά του αερίου και ευθυβολία και δε κοστίζουν τόσο πολύ -μαζί με τα παρελκόμενά τους.

Τα αερίου είναι καθαρά για την αίσθηση και springer δε νομίζω ότι θα έπερνε κάποιος, εκτός και αν το ήθελε για συλλογή.
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες! Οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες... (Ουΐνστον Τσόρτσιλ, 1940)

alexz

συμφωνω με τους προλαλησαντες για τα αεριου.....

dawg


Falcon

Αεριου φυσικα. Αν εχεις πειρα σε springer θα δεις οτι πανω κατω ειναι το ιδιο σε GBB μονο που δε χρειαζεται να οπλιζεις. Ενας ειδικος σε springer μπορει να δουλεψει το ιδιο καλα και με αεριου. Πιστεψε με, γνωστης και χρηστης για πολυ καιρο πανω σε οπλα ελατηριου και τους τελευταιους μηνες σε αεριου. Τωρα για τα ηλεκτροκινητα, ξεπερναμε τα ορια της αληθοφανειας της γοητειας και της αισθησης ενος Gbb ή springer.  ;) Η ψηφος μου πηγε στα αεριου. Αυτο που σου προτεινω αλλα κι απο ολα οσα λενε οι αλλοι, η καλυτερη και πιο ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ επιλογη, θα ηταν ενα οπλο αεριου. Νομιζω σε καλυπτω.

Dadias


SAPPER

Τα spring (single action) δεν εχουν blow back και επομενος δεν εχουν καμια σχεση με τα GBB.

Dadiaki

#10
gbb for the ulimate experience 8)
"Οι ευφυείς άνθρωποι λύνουν τα προβλήματα Οι ιδιοφυΐες τα προλαμβάνουν."
Αλβέρτος Αϊνστάιν

Falcon

Παράθεση από: SAPPER στις  21 Φεβ 2009, 18:36:12 ΜΜ
Τα spring (single action) δεν εχουν blow back και επομενος δεν εχουν καμια σχεση με τα GBB.

Πανω-κατω σε βαρος, αισθηση, και χρηση ειναι το ιδιο, μονο που στα GBB, απλα δε χρειαζεται να οπλιζεις. Εκει θελω να καταληξω... Για μενα ειναι το ιδιο ειτε με springer ειτε με αεριου, απλα του αεριου με βγαζει απ'το κοπο να οπλιζω μετα απο καθε βολη...  ;)

FanIsHere

Φίλε Falcon κάνεις λάθος. Τα springer δεν έχουν καμία σχέση με τα GBB. Καταρχάς όλα τα πιστόλια, ακόμα και τα ηλεκτρικά, από άποψη βάρους είναι αληθοφανή. Τα GBB όμως, σε αντίθεση με τα springer, έχουν πολύ πιο ρεαλιστικό ήχο, όταν τελειώνουν οι μπίλιες της γεμιστήρας το κλείστρο "κλειδώνει" πίσω, όπως και στα κανονικά, δε χρειάζεται να οπλίζεις για να βαρέσεις και τέλος έχουν πολύ περισσότερο τράνταγμα.
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες! Οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες... (Ουΐνστον Τσόρτσιλ, 1940)

Dadiaki

"Οι ευφυείς άνθρωποι λύνουν τα προβλήματα Οι ιδιοφυΐες τα προλαμβάνουν."
Αλβέρτος Αϊνστάιν

SAPPER

Εκει θα τα χαλασουμε τωρα, γουστα ειναι αυτα.
Ας ξαναγυρισουμε on topic. ;)

el_ninio

εγώ πάντως προτιμώ τα gbb διότι μπορεί να χαλάς σε χρήματα περισσότερα από τα ηλεκτρικά αλλα το όλο feeling που σου δίνει είναι μοναδικό
άσε που άμα βάλεις ελατήριο μεγαλύτερης πίεσης μερικά gbb σου δίνουν την αίσθηση ότι βαράς αληθινό όπλο  των .22 χιλιοστών


-Knights of Avalon-

Falcon

Ελα ρε Γιωργο τι ειπες τωρα? Μπαινει και δυνατοτερο ελατηριο σε GBB ? Αμα ειναι λεω να βαλω στο ΤΜ Μ1911α1 που εχω....... ::)

Ozymandias

Εγω παλι απο τη μερια μου θα ψηφισω δαγκωτο ηλεκτρικα.

Ως παθων, μπορω να δηλωσω οτι τα GBB αν και υπερεχουν σαφως στο θεμα της αληθοφανιας υστερουν δραματικα στο θεμα της αξιοπιστιας συγκριτικα με τα ηλεκτρικα.  Επισης το αεριο δημιουργει προβληματα σε χαμηλες θερμοκρασιες, καθως και σε  γρηγορες επαναλαμβανομενες βολες (Doubletappers beware!)

Για τον παιχτη που θελει ενα sidearm να κανει τη δουλεια του, και ενα οπλο που σπανια θα τον προδωσει, νομιζω οτι τα ηλεκτρικα ειναι μονοδρομος.

SAPPER

Παράθεση από: Falcon στις  23 Φεβ 2009, 14:34:25 ΜΜ
Ελα ρε Γιωργο τι ειπες τωρα? Μπαινει και δυνατοτερο ελατηριο σε GBB ? Αμα ειναι λεω να βαλω στο ΤΜ Μ1911α1 που εχω....... ::)
Το μπιστόλι πιστεύω ότι είναι για κοντινές αποστάσεις και δεν χρειάζεται να το πειράξεις, η δύναμη που έχει κάνει την δουλεία του, καλύτερα να επενδύσεις τα λεφτά σου πάνω στο primary weapon η σε αξεσουάρ. ;)

el_ninio

@ falcon
auto pou eipa egw htan na valei dynatotero elathrio kai tote tha exei megalyterh anakroush dld tha einai san na varas me ena alithino oplo mikrou diametrhmatos

(egw eixw ena mk23 pou vgazei 230 fps... alla molis valw ton sigasthra pou exei kai megalyterh kanh mesa bgazei 440 fps :o :o :o :o :o )


-Knights of Avalon-