ti opla airsoft protimate

Ξεκίνησε από petrosx15, 19 Φεβ 2009, 22:09:34 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

anarotieme ti opla protimate (airsoft panta)

shotguns
0 (0%)
rifles
16 (72.7%)
pistols
3 (13.6%)
sniper
3 (13.6%)
Άλλο
0 (0%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 0

Η ψηφοφορία έληξε: 21 Mar 2009, 22:09:34 ΜΜ

petrosx15

geia anarotieme ti opla protimate (airsoft panta) shotguns rifles pistols sniper h allo epilexte kai se 30 hmeres apo shmera 8a doyme ti lete

spaniard

μικρόκανα για CQB,
μακρύκανα για δάσος.

Έχω πχ, ένα G3 SAS για CQB και ένα G3SG1 για δάσος... Ο λόγος που το έκανα έτσι είναι για να έχω ίδιους γεμιστήρες... και επειδή δεν μου αρέσουν τα Μ4-οδειδή...

Δεν μπορώ να διαλέξω ανάμεσα στις κατηγορίες που λές, γιατί έχω φυσικά και πιστόλια για να "συνοδεύουν" τα AEG... 
Who Dares Wins

Falcon

Πιστολια περισσοτερο (η ψηφος μου πηγε στο 'pistols' )... Αν και συνηθως παιζω με ενα Μ4Α1 R.I.S, αρχικα επαιζα με πιστολι. Το δικο μου πιστολι ειναι το Μ1911Α1 της marui, με το οποιο δεν ειδα τρομερα αποτελεσματα της ωρα της μαχης (σε αγωνες woodland) ειτε γιατι δεν πηγαιναν μακρια τα μπιλακια, ειτε γιατι τα GBB δεν εχουν μεγαλη σταθεροτητα και στελνουν τη μπιλια ποτε αριστερα ποτε δεξια, πανω, κατω, κατω, διαγωνια και οπου αλλου να 'ναι πηρα το Μ4. Ομως προτιμω τα πιστολια γιατι μπορεις να κινηθεις πιο ευκολα και πιστευω πως ενα πιστολι μπορει να με καλυψει και σε CQB.

FanIsHere

Εμένα μ' αρέσουν τα pistols πιο πολύ, αλλά επέλεξα rifles, γιατί κάνουν για όλα τα είδη παιχνιδιών, ειδικά τα πιο μικρά και είναι και πιο ευθύβολα και πιο δυνατά και δε χρειάζεται να αλλάζεις γεμιστήρα κάθε τρεις και λίγο.
Βέβαια, τα sniper rifles στο airsoft είναι εκπληκτικά, αλλά γενικά σαν όπλα δεν τα προτιμώ.

Υ.Γ.: Τα αποτελέσματα γιατί δεν μου τα εμφανίζει? :-\
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες! Οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες... (Ουΐνστον Τσόρτσιλ, 1940)

HARRY70

Μου αρέσουν τα GBB pistols για το πόσο κοντά φθάνουν απο πλευράς αίσθησης στο πραγματικό.  Τώρα για το πεδίο φυσικά rifles.
http://194.30.229.85/armageddons

ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ

SAPPER

G3 SAS Παιζει παντου και με εχει εντυπωσιασει η ταχυτητα η ευθυβολια για την τοσο μικρη καννη, αλλα υστερη λιγο στα fps σε σημειο ομως οριακο και δεν μου δημιουργει ιδιαιτερο προβλημα στο δασος.

kinmid

Προσωπικά προτιμώ τα τυφέκια, και όπως έχω πει σε άλλο νήμα ειδικά τα G3 που με έχουν ικανοποιήσει απόλυτα, αν και τα καλύτερα παιχνίδια μου τα έχω κάνει με το Μ1911.

Έχω ένα Μ15Α4 που πρόσφατα αναβάθμισα εμφανισιακά με grip & red-dot σύν τις νέες κοντές mid-cap γεμιστήρες, αλλά δύο φορές που έπαιξα με αυτό σε woodland απογοητεύτηκα.
Καλό και αξιόπιστο, ευθύβολο και γρήγορο, βολικό και άνετο, αλλά έχοντας συνηθίσει με τα G3 βρίσκομαι συχνά στην θέση να σημαδεύω με λογική G3 και ενώ ψυχολογικά περιμένω hit (σε αποστάσεις εννοώ) να "πέφτω έξω" μερικά μέτρα και να ξενερώνω.  :-\

assassin...

Εγω αν και δεν προλαβα να ψηφισω προτιμω rifles και ιδου τα επιχειρηματα: σε αυτα μπορουν να εφαρμοστουν παμπολλα αξεσουαρ και ειδικα εκτοξευτες οβιδων οταν προκειται για cqb αλλα ειναι πολυ καλα και για woodland οπου αν εχεις ενα παρα πολυ δυνατο πολυβολο (εννοοω να ειναι ακριβως πανω στο οριο= 450 fps) μπορεις και κατα καποιο τροπο να το χρησιμοποιησεις σαν sniper για μακρινες αποστασεις βεβαια τα sniper ειναι πολυ πιο δυνατα     (τωρα που το ξαναβλεπω το δευτερο επιχειρημα ερχεται σε αντιθεση με το πρωτο) τελοσπνατων μια γνωμη ειπα :)

Firestriker

Μακρυκανα rifles η' maschine guns.
α) Ο θεος να σε φυλαει απο τυφλου ραβδι και απο κουτσου γ......σι!
β) Ο κουφος και ο κλανιαρης πανε διπλα στα νταουλια!

MitsoS_O_Yakuza

Ως κυνηγος προτιμω καραμπινες οσο για το παιχνιδι τωρα ειναι ενας συνδιασμος μεταξυ δυο  πιστολιων καταροπας και φυσικα μιας καραμπινας... 8) ;D 8) ;D
JapaN-PoweR-FroM-GreecE