Σενάρια/Παιχνίδια/Αναπαραστάσεις WWII

Ξεκίνησε από Leonardo-Swordfish, 25 Μαΐου 2010, 14:23:08 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

grenadier

Χρησιμοποιώ το πραγματικά κομψοτέχνημα του Fanioles για να συστηθώ. Grenadier ή αλλιώς Νίκος. H D-Day ήταν το μόλις τρίτο public game στο οποίο συμμετείχα παρότι είμαι μέλος στο φόρουμ και ασχολούμαι με το airsoft τουλάχιστον ενάμισυ χρόνο, οπότε λογικό είναι να μην με γνωρίζει ο περισσότερος κόσμος. Χάρηκα πάντως αφάνταστα που είδα αρκετούς γνωστούς, που γνώρισα ακόμα περισσότερους και λυπάμαι που με αρκετούς που μίλησα δεν μπόρεσα να συγκρατήσω τα ονόματά τους ή και ακόμα από βλακεία και παράλειψή μου ενώ μιλήσαμε δεν ρώτησα ποιοι είναι. Anyway ελπίζω στο μέλλον να εμφανίζομαι πολύ πιο συχνά σε παιχνίδια, να γίνουν ακόμα περισσότερες επιτυχημένες εκδηλώσεις σαν την τελευταία ιστορική αναπαράσταση και να γνωρίσω ακόμα περισσότερους από αυτήν την υπέροχη παρέα του χόμπυ μας.

Auf Wiedersehen  :D

Splinter-B

Ψωνάρα!  ;D
Αυτη είναι πιθανότατα η πιο ρεαλιστική φωτογραφία του παιχνιδιού.

Γιάννης aka Splinter-B
Ημουν στη D-DAY ως Γερμανός Αλεξιπτωτιστής.

"Wise men talk because they have something to say, fools talk because they have to say something."

grenadier

Παράθεση από: Splinter-B στις  10 Ιουν 2010, 11:33:34 ΠΜ
Ψωνάρα!  ;D
Αυτη είναι πιθανότατα η πιο ρεαλιστική φωτογραφία του παιχνιδιού.
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Αλλά δεν φταίω εγώ, ο άτιμος ο fanioles φταίει  :D Είναι γεγονός ότι έχει κάνει τόσο ωραία και επιτυχημένη παλαίωση που ψάχνω να βρω αντίστοιχα ωραία πραγματική φωτό εποχής από τα βιβλία που έχω (και έχω ΠΟΛΛΑ) αλλά μάταια.  :D



SW1GEORGE

ολα καλα

η ρεαλιστικοτητα της σημαιας με χαλασε .

ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ

GOOD MORNING VIETNAM !!!!!!!!!!!!!

salamine153

Δεν μπορεις να σταματισεις την ελευθερια

Splinter-B

Οι Γερμανοί στον Β'ΠΠ δεν έκανα επίθεση με τη σημαία κι απ'όσο έχω δει το ίδιο και κανένας άλλος.
Τώρα, αν οι Ρώσοι στις κατα μέτωπο επιθέσεις τους εναντίον οχυρωμένων θέσεων είχαν και τις σημαίες δεν το ξέρω αλλά ενδεχομένως εξηγεί γιατί το κάνουν τα παιδιά στο βίντεο.

Οπως και νά'ναι, αν και hard core reenactor με τη Γερμανική πλευρά, η θέα του αγκυλωτού σταυρού ν'ανεμίζει δε μπορώ να πω οτι μ'αρέσει ιδιαίτερα και θεωρώ οτι θα προκαλέσει πολλών ειδών προβλήματα.
"Wise men talk because they have something to say, fools talk because they have to say something."

PHALANX

άλλο ένα site είναι το EPIC MILITARIA

περιμένω να έρθουν από αυτό το site
1 M1923 Colt Ammo Pouch
2 US M-1936 Khaki Pistol Bel
3 American Army Water Bottle and Cover
4 American Khaki First Aid Pouch
5 US M1936 Musette Bag

τιμή 112 ΕΥΡΩ + 30 ΕΥΡΩ μεταφοτικά σύνολο 142 ΕΥΡΩ
επειδή το site είναι αγγλικό και οι τιμές σε λίρες  και το ΕΥΡΩ έχει πέσει αρκετά πληρώνεις παραπάνω στη μετατροπή της λίρας σε ΕΥΡΩ.
όποιος έχει κάνει αγορές σε αμερικάνικο εξοπλισμό ww2  ας πει από  που τα αγόρασε και τις τίμες 
μιας και δεν τα έχω αγοράσει όλα.





'' Deus Vult ''

Ατροτος

#29
 
Παράθεση από: PHALANX στις  19 Ιουν 2010, 17:41:46 ΜΜ
άλλο ένα site είναι το EPIC MILITARIA

περιμένω να έρθουν από αυτό το site
1 M1923 Colt Ammo Pouch
2 US M-1936 Khaki Pistol Bel
3 American Army Water Bottle and Cover
4 American Khaki First Aid Pouch
5 US M1936 Musette Bag

τιμή 112 ΕΥΡΩ + 30 ΕΥΡΩ μεταφοτικά σύνολο 142 ΕΥΡΩ
επειδή το site είναι αγγλικό και οι τιμές σε λίρες  και το ΕΥΡΩ έχει πέσει αρκετά πληρώνεις παραπάνω στη μετατροπή της λίρας σε ΕΥΡΩ.
όποιος έχει κάνει αγορές σε αμερικάνικο εξοπλισμό ww2  ας πει από  που τα αγόρασε και τις τίμες  
μιας και δεν τα έχω αγοράσει όλα.

Καλο ειναι το σαιτ.Εγω σκευτομαι οταν ξανα αγωραζω εξοπλισμο να παρω Β.Π.Π αλλα δεν ειμαι σιγουρος,αξιζει;;;

Splinter-B

"Wise men talk because they have something to say, fools talk because they have to say something."

SW1GEORGE

ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ

GOOD MORNING VIETNAM !!!!!!!!!!!!!

pit k

πληρες εξοπλησμο αμερικανου αλεξοπτιστη περιπου 65 με 75 ευρο οποιος ενδιαφερεται με π.μ

pit k

Πλήρες εξοπλισμός  αμερικανου  αλεξιπτωτιστή περίπου 65 με 75 εύρο οποίος θέλει με π.μ

Συγνώμη για το δεύτερο ποστ  αλλά το πρώτο τέλειος ανορθόγραφο

fatboy

μια ερωτηση ?
το περιγραμμα στις επομιδες των αξιωματικων των SS ,τι χρωμα ηταν .Ποιο συγκεκριμενα βαθμου ταγματαρχη,τα χρωματα ακολουθουσαν τα χρωματα της whermacht?ειναι το τελευταιο για να ολο-
κληρωθει η στολη .
ευχαριστω


Ozymandias

Ξερει καποιος τιμες και τι ακριβως χρειαζομαι για αναπαρασταση Αγγλου Αλεξιπτωτιστη;

Εχω βρει καποια πραγματα, αλλα οι τιμες ειναι απαγορευτικες......

ROOKIEJO

για ρουχισμο μιλατε με τον splinter -b.
οχι μονο ξερει τα παντα με ανατριχιαστικες λεπτομεριες αλλα εχει και καλες ακρες.
και ισως καθοδηγησει και συντονισμενες αγορες για δημιουργια ομαδων

grenadier

Παράθεση από: fatboy στις  20 Ιουν 2010, 18:57:12 ΜΜ
μια ερωτηση ?
το περιγραμμα στις επομιδες των αξιωματικων των SS ,τι χρωμα ηταν .Ποιο συγκεκριμενα βαθμου ταγματαρχη,τα χρωματα ακολουθουσαν τα χρωματα της whermacht?
Γενικά ναι. Ρίξε μια ματιά κι εδώ.  ;) http://www.uniforminsignia.net/?option=com_insigniasearch&Itemid=53&result=2767

Giokrik

Παράθεση από: Ozymandias στις  20 Ιουν 2010, 20:39:16 ΜΜ
Ξερει καποιος τιμες και τι ακριβως χρειαζομαι για αναπαρασταση Αγγλου Αλεξιπτωτιστη;

Εχω βρει καποια πραγματα, αλλα οι τιμες ειναι απαγορευτικες......

Για δες αυτό:

http://www.ww2airsoft.org.uk/zoom/staffs.html


Uploaded with ImageShack.us

SW1GEORGE

οτι θελετε απο WW2 και οχι μονο στον φιλο και συνχομπιστα Splinter-B
δεν παιζετε ο ανθρωπος ξερει τα παντα.
ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ

GOOD MORNING VIETNAM !!!!!!!!!!!!!