ΠΟΣΑ BB'S ΡΙΧΝΕΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ?ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΜΕΤΡΟ Η ΨΕΚΑΖΕΤΕ?

Ξεκίνησε από ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ, 11 Δεκ 2009, 16:57:54 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ποσα bb's ριχνετε ανα παιχνιδι?

100-300
300-600
600-1000
1000-1500
απειρες,εχω χασει την μπαλα

Ατροτος

Εγω τωρα που πηρα 4 low-cap ριχνω περιπου τους 2 ( 60 bbs) ενω οταν ειχα τους high-cap ψεκαζα κατι που τελιακα ειναι τελιος σπαστικο για τους αλλους.

antonis81

    

SW1GEORGE

ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ

GOOD MORNING VIETNAM !!!!!!!!!!!!!

Ατροτος

Παράθεση από: sw1george στις  02 Ιουν 2010, 18:12:14 ΜΜ
οχι πανω απο 5οο

Δεν νομιζω οτι μπορει κανεις να ριξει πανω απο 500 και αυτα παρα πολλα μου φενονται.
Εκτος απο αυτον βεβεα αυτο Redwolf Airsoft - Creation M134 Minigun AEG

Dtq

Παιχνίδι ή ημέρα παιχνιδιών?
Παιχνίδι κάπου 200... +-50 συνήθως.
Σε ημέρα (πολλά παιχνίδια το ένα μετά το άλλο) μπορεί και 600-700!
Κάτι δεν πάει καλά...

Παράθεση από: Barack Obama
My friends, we live in the greatest nation in the history of the world. I hope you'll join with me as we try to change it.

Ατροτος

Παράθεση από: Dtq στις  02 Ιουν 2010, 18:24:42 ΜΜ
Παιχνίδι ή ημέρα παιχνιδιών?
Παιχνίδι κάπου 200... +-50 συνήθως.
Σε ημέρα (πολλά παιχνίδια το ένα μετά το άλλο) μπορεί και 600-700!


Σε καθε παιχνιδι οχι ημερα.

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

Ατροτε μαλλον δεν εχεις παει σε public να δεις νεους φορτωμενους με 10 high cap ο καθενας να ριχνουν βροχες ολοκληρες...
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

fanioles

εξαρτάται απο το παιχνίδι..

Εχω ρίξει και μια γεμιστήρα πιστολιού και έχει τύχει να πάρω και τη σακούλα μαζί μου να γεμίζω τη hicap..

Κατα μέσο όρο θα έλεγα 100-300

Dadias


Dtq

Παράθεση από: ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ στις  02 Ιουν 2010, 22:39:42 ΜΜ
Ατροτε μαλλον δεν εχεις παει σε public να δεις νεους φορτωμενους με 10 high cap ο καθενας να ριχνουν βροχες ολοκληρες...

Δεν μπορώ να πω οτι είμαι και τέλειος αλλά πάντα λέω ότι 1 high cap αρκεί για το παιχνίδι.... Και όταν σε βγάλουν γεμίζεις και παίζεις ξανά μετά! Ίσως θα έπρεπε να μπει κι αυτό σε αυτά που λέμε στους νέους...
Κάτι δεν πάει καλά...

Παράθεση από: Barack Obama
My friends, we live in the greatest nation in the history of the world. I hope you'll join with me as we try to change it.

Thanosli

300-600 ειναι πιστευω φυσιολογικος αριθμος για επισημο παιχνιδι για την παρτη μας ισως και λιγοτερα!

elricd

αναλογως με ποιο παιζω....Συνηθως οταν παιζω με το MP5 μου 600 maximum.....
'Well, you know huntin' wabbits, like?... well it's the same 'xept dem wabbits fire back at ya

gioalex

Άν και πάω με 10 mid-cap με 70 bb στην κάθε μία, σπάνια έχω ρίξει πάνω από 2. Εξαίρεση στο τελευταίο παιχνίδι στην Καισαριανή, που έριξα ~300 καθότι έπαιξα κάποια στιγμή άμυνα και από την μεριά μου μας έκαναν γερό μπάσιμο...

BoBKiD

100-200 ανάλογα με το παιχνίδι.

Τον Φεβρουάριο είχα αγοράσει 2 σακούλες βιοδιασπώμενες... ακόμα δεν έχω τελειώσει την πρώτη.
Ριπή; Τι είναι αυτό...;  ::) ::)

Όταν θέλεις, ψάχνεις τρόπους...Όταν δεν θέλεις, ψάχνεις αιτίες...!
Diligentia, Vis, Celeritas

Rogue

Παιζω μονο με low cap και μονη βολη. Μονο σε περιπτωσεις αθανασιας θα ριξω ριπη
Drive it like you stole it

Mad Max

Στα περισσότερα CQB στο Hotel με μία High Cap τότε έβγαζα όλο το παιχνίδι. Με Mid άντε 2 τις περισσότερες φορές.

Panos21

Παράθεση από: ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ στις  11 Δεκ 2009, 16:57:54 ΜΜ
Εθεσα αυτο το ερωτημα γιατι μας αφορα ολους και εχει γινει θεμα με την χωρητικοτητα των γεμιστηρων..προσωπικα απο 150-με 600 το πολυ...προτιμω να κλειδωνω τον στοχο και να καθαριζω με μια ριπη 3ων bb's...

Μεσο ορο ριχνω καπου 600-800 θα ελεγα... αλλα εξαρτατε απο το οπλο που θα εχω καθε φορα.  ;)

mace287

ιδρυτικό μέλος των K.A.T.

ernestos


CORFU AIRSOFT TEAM (C.A.T)

http://www.corfuairsoft.gr

pit k