ΠΟΣΑ BB'S ΡΙΧΝΕΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ?ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΜΕΤΡΟ Η ΨΕΚΑΖΕΤΕ?

Ξεκίνησε από ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ, 11 Δεκ 2009, 16:57:54 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ποσα bb's ριχνετε ανα παιχνιδι?

100-300
300-600
600-1000
1000-1500
απειρες,εχω χασει την μπαλα

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

Εθεσα αυτο το ερωτημα γιατι μας αφορα ολους και εχει γινει θεμα με την χωρητικοτητα των γεμιστηρων..προσωπικα απο 150-με 600 το πολυ...προτιμω να κλειδωνω τον στοχο και να καθαριζω με μια ριπη 3ων bb's...
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

SAPPER


Θάνος

2 με 3 γεμιστήρες συνήθως (δηλαδή 300 με 450), αλλά μετα την αναβάθμιση των fps νομίζω ότι θα τις ελαττώσω.  ;D
keep safe distance...

jumbo

ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

mirrage

Το λιγότερο ήταν 3 bbs το μέγιστο 60.Αλλά δεν
είμαι triger happy και προσπαθώ να έχω σίγουρο
στόχο ώστε να μην ξοδεύω άσκοπα τα bbs και
ξεμένω στη μέση του παιχνιδιού.

Επίσης με ένα Μ249 Para που είχα δανειστεί είχα
ρίξει περί τα 2000 bbs αλλά αυτό ήταν ειδική
περίπτωση.

kaliostro

100-300 ΒΒ κ εγώ.Με τσατίζουν οι σκανδαλολάγνοι κ δεν θέλω να κάνω κάτι που κατάρχας τσατίζει εμένα.
Φίλοι είναι...τα αδέρφια που επιλέγεις!!!

Έρχονται όσοι θέλουν.... Μένουν όσοι μπορούν!!!

Dharry

Παντα πιεζουμε με μετρο την σκανδαλη του airsoft οπλου μας ... 300-500 ΒΒ΄ς ειναι αρκετα...

Powerplant

Στο ερώτημα "πόσες ρίχνω" είναι ανάλογα το παιχνίδι. Χοτέλ ούτε 100. Σε Ελευσίνα-Μαλακάσσα από 100-300 μέγιστο. Τώρα στο ερώτημα "πόσες μου ρίχνουν;" "ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΛΑ!!!!"

baldcoyote

Οταν μιλαμε δεν μπορουμε να ακουσουμε...

kostas pap

ζητημα να εχω χαλασει σε καθε παιχνιδι πανω απο 50 bbs παρολο που εχω μονο hi cap!!
προσπαθω να βρησκω παντα στοχο αν δεν εχω γινει πρωτα εγω...

panosmaster

εγω στο πρωτο παιχνιδι που ειχα παει ηταν στην καισαριανη,και απο την κ@υλ@ μου εριξα κοντα 3 γεμιστηρες hi cap απο ακ-47.δλδ κοντα στα 1200 ββς.μετα συνηλθα,στο δευτερο παιχνιδι εριξα κοντα 100 -200.
Ο ΘΕΟΣ ΕΧΕΙ ΟΙΚΤΟ Ο PANOSMASTER OXI

Goodspeed

Παράθεση από: ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ στις  11 Δεκ 2009, 16:57:54 ΜΜ
Εθεσα αυτο το ερωτημα γιατι μας αφορα ολους και εχει γινει θεμα με την χωρητικοτητα των γεμιστηρων..προσωπικα απο 150-με 600 το πολυ...προτιμω να κλειδωνω τον στοχο και να καθαριζω με μια ριπη 3ων bb's...

Μία παρατήρηση πάνω σε αυτά που προλογίζουν την ψηφοφορία : Θεωρώ ότι το πόσα bbs ρίχνει ο καθένας μας σε κάθε παιχνίδι δεν έχει καμμία σχέση με το αν χρησιμοποιεί low, mid ή high capacity γεμιστήρες. Το θέμα με την χωρητικότητα των γεμιστήρων τέθηκε για να δώσει μία παραπάνω νότα ρεαλισμού και 1-2 ευκαιρίες για να απαντήσει στις βολές μας ο αντίπαλος.

Επί προσωπικού τώρα, ο αριθμός των bbs που χαλάω σε κάθε παιχνίδι διαφέρει. Το σίγουρο είναι ότι δεν μου αρέσει το ανελέητο ψέκασμα. Έχει τύχει σε παιχνίδι να ρίξω 10 bbs και σε άλλο 300-400. Ανάλογα το ρόλο, την διάρκεια, το πεδίο, αν έχει αέρα ή όχι, πόσα αντέχει ο εκάστοτε "αθάνατος" που θα βρώ μπροστά μου, κλπ κλπ...  
No flag, no uniform, ever stopped the bbs from my gun...




BALLIAN

To  μέγιστο που έχω ρίξει ειναι  450 ββ  συνηθως  γύρω στα 100  αναλογα  το παιχνιδι, αν κανω πυρα καλυψης , η  ο αλλοσ απεναντι εχει πιο δυνατο  οπλο και με φτανει ενω εγω οχι και δεν υπαρχει καλυψη για να τον φτασω αναγκαστικα   πυρ και κινηση  επισης δεν καμπερωνομαι  για να ριχνω λιγες  οσο για τους low cap  στο παιχνιδι που εριξα 450 ειχα ενα  low cap   και τον γεμιζα συνεχεια   και στο ΟΧΙ  που ειχα 2500 ββ γεμιστηρα  αντε να εριξε 200  δεν εχει σχεση για μενα τοσο ο γεμιστηρας αλλοστε ενα κουρδισμα  γυρω στα 40 ββς ανεβαζει  οι περισσοτεροι low  πανω απο 40  περνουν    τι να γεμιζω  low  τι να κουρδιζω high το ιδιο ειναι για μενα

queef

Αναλόγως των περιπτώσεων και οι μπίλιες.Αν παίζουν immortals ο αριθμός αυξάνεται δραματικά

traffic

100-300 ειναι πολυ καλο και αληθοφανες νομιζω. δεν εχει τυχει να ριξω περισσοτερα γιατι με ενδιαφερει η προσομειωση .

ΕΚΔΡΟΜΟΣ

σημερα χαλασα 300 ββ και δεν μου φτασαν γιατι ειχαμε πολους αθανατους, τι πεινουν αυτοι οι βιετναμεζοι.

Maleficus

Παράθεση από: ΕΚΔΡΟΜΟΣ στις  13 Δεκ 2009, 19:03:06 ΜΜ
σημερα χαλασα 300 ββ και δεν μου φτασαν γιατι ειχαμε πολους αθανατους, τι πεινουν αυτοι οι βιετναμεζοι.

το λεει και ο Freddy  βρε ....
με λογια γεματα σοφία
ειναι και ο εθνικος τους υμνος!!!!!!

Queen Highlander Princes of the universe

Noob

Αν ρίξω πανω απο 400 το θεωρω αποτυχια.. Ψηφισα το 1ο
Αδύνατον τόν μηδέν πράττοντα πράττειν εύ

Αριστοτέλης

Dennis


alegolas

Ένας γεμιστήρας hi-cap (500) με φτάνει συνήθως, γι' αυτό και ψήφισα 300-600. Βέβαια η απάντηση είναι πολύ σχετική μια και σε ένα manhunt μπορεί να χρειαστείς 10-15 bbs μόνο, ενώ σε ένα king of the hill που αμύνεσαι μπορεί να τραβήξει ώρα και να χρειαστείς ένα μπουκάλι.
Kefalonia Airsoft Club
http://airsoftkefalonia.com