Berreta 93R AΕP-Battery Issue

Ξεκίνησε από Teacherdick, 07 Δεκ 2009, 15:49:24 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Teacherdick

Καλησπέρα σας κύριοι.

Ενδιαφέρομαι σαν δώρο Χριστουγέννων στον εαυτό μου να κάνω μια berreta 93R της T.M.Έχει κάποιος απο εσάς το όπλο να μου πει αν αξίζει; Έχω δοκιμάσει το Glock της ίδιας εταιρείας και μου άρεσε. Πάνω κάτω να περιμένω κάτι ανάλογο και απο τη berreta; Επίσης, αν κάποια στιγμή θελήσω να βάλω σιγαστήρα ή bb traser, είναι συμβατό το όπλο ή θα πρέπει να αγοράζω επιπλέον rails κτλ. Τέλος, μήπως ξέρετε αν κυκλοφορεί πουθενά το mount που το κάνει σαν το όπλο του robocop;

Σας ευχαριστώ.
Si Vis Pacem, Para Bellum.

Nikolai

#1
      Mια λεξη θα πω : ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ

                     
                                             
                                                           



                                     

Teacherdick

Να προτιμήσω δηλαδή το USP;
Si Vis Pacem, Para Bellum.

Horus

το μοχλακι μπροστα απο τη σκανδαλη τι ακριβως κανει στο 93R???
enemies..we need more enemies!!

Stathis

Φιλαρακι η Marui βγαζει τα καλυτερα ηλεκτρικα πιστολια και ολα εχουν τον ιδιο μηχανισμο, οποτε αγορασε οποιο σου αρεσει εμφανισιακα
Airsoft is Life!

Teacherdick

Παράθεση από: Horus στις  08 Δεκ 2009, 10:15:16 ΠΜ
το μοχλακι μπροστα απο τη σκανδαλη τι ακριβως κανει στο 93R???


Επειδή το κανονικό όπλο της Berreta έχει τη δυνατότητα να βάλει κατά ριπάς, το μοχλάκι αυτό αποτελεί ένα πτυσόμενο foregrip, που βοηθά να πιάνεις το πιστόλι και με τα δύο χέρια και να σημαδεύεις καλύτερα.Το συγκεκριμμενο όπλο παίρνει και πτυσόμενο κοντάκι αν δεν κάνω λάθος
Si Vis Pacem, Para Bellum.

Nikolai

Εγω εχω ενα USP που το πηρα πριν απο δυο μηνες και ενω στην αρχη με ειχε  πορωσει  με την αυτοματη βολη μετα απο λιγο το βαρεθικα επιδει δεν εχει blowbac και εχω να το χρισιμοπιησω ενα μηνα.Τωρα οπος υπε και ο lambros ολλα τον ιδιο μηχανισμο εχουν οποτε παρε οποι σου αρεσει πιο πολυ εμφανισιακα

Teacherdick

NΑ κάνω μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει.Κάθε φορά που τη χρησιμοποιώ, μου ζεστένει τη μπαταρία.Είναι φυσιολογικο αυτο????
Si Vis Pacem, Para Bellum.

lak1000

Τι χρήση κάνεις? Πολύ? Λίγο? Ριπες?
Please don't feed the trolls...

Teacherdick

#9
Φυσιολογικά τη χρισημοποιώ. Secondary είναι, μπορεί και να μη ρίξω βολή.Όταν όμως πατάω σκανδάλη, η μπαταρία ζεσταίνεται.Αν πατήσω πολλές φορές συνεχόμενα, φτάνει σε σημείο να καίει.Και παρατηρώ ότι οι μπαταρία δεν μου κρατάει πολύ.Με το ζόρι 2-3 γεμηστήρες ενώ έβγαζε 15 σχεδόν.Προσπαθώ να καταλάβω αν φταίει η μπαταρία, ο φορτιστής ή το όπλο.
Si Vis Pacem, Para Bellum.

Demon

Παράθεση από: Teacherdick στις  28 Σεπ 2010, 15:28:14 ΜΜ
Φυσιολογικά τη χρισημοποιώ. Secondary είναι, μπορεί και να μη ρίξω βολή.Όταν όμως πατάω σκανδάλη, η μπαταρία ζεσταίνεται.Αν πατήσω πολλές φορές συνεχόμενα, φτάνει σε σημείο να καίει.Και παρατηρώ ότι οι μπαταρία δεν μου κρατάει πολύ.Με το ζόρι 2-3 γεμηστήρες ενώ έβγαζε 15 σχεδόν.Προσπαθώ να καταλάβω αν φταίει η μπαταρία, ο φορτιστής ή το όπλο.

Aπο τα λίγα που ξέρω απο ηλεκτρισμο και ηλεκτρικό ρεύμα (απο την φυσική) γνωρίζουμε οτι για να υπάρξει αυξηση θερμοκρασίας  πρεπει να υπάρχουν τριβές και στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε για τα ηλεκτρόνια,και εφόσον λες πως δεν διαρκεί πια και πολύ η μπαταρία λογικά πάντα κάπου κάνει σώμα και έχεις απώλειες που οδηγούν σε ανάπτυξη θερμότητας και μεγαλύτερη κατανάλωση ενέργειας.Δεν ξέρω αν σε βοηθάω καθόλου αλλα ίσως να μην φταίει απόλυτα η μπαταρία ισως να έχει πρόβλημα το κύκλωμα κάπου.

Φιλικά

Σωτήρης "The Ghostrider"

lak1000

Πιθανότατα είναι καποιο βραχυκυκλωμα...
Please don't feed the trolls...

Bury ze dead

εχω το γκλοκ 18 δεν αξιζει για εξωτερικο παιχνιδι για μεσα σε κτιρια λεει αρκετα
το κρυο επηρεαζει την μπαταρια στο τελευταιο παιχνιδι πριν καν αρχισω με αφησε οταν μπηκα σε νορμαλ περιβαλλον εριχνε κανονικοτατα
δοκιμασες αλλη μπαταρια? δεν νομιζω οτι εχει προβλημα το οπλο
οχι δεν ζεσταινεται υπερβολικα με δυο γεμιστηρες απλα νοιοθεις μια πολυ πολυ ελαφρεια θερμοκρασια
γιανα κραταει τοσο λιγο τοτε ειναι σιγουρα η μπαταρια δοκιμασε με μια ιδια που εχει καποιος αλλος αν οχι τοτε ειναι οντως βραχυκηκλωμα και θα χρειαστεις σερβις
Bring me the undead and i'll bury them for good

nikos1990

I can see you but you can't if you run you will only die tired and one shot is enough for one kill