Custom PEQ Aiming Sight Module για αγώνες Airsoft.

Ξεκίνησε από Predator.Mz, 24 Νοε 2018, 22:46:02 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Predator.Mz

Καλησπέρα καταρχάς στο φόρουμ, είμαι καινούριος.
Θα ήθελα το διαφωτισμό σας αν είναι εφικτό.

Προσπαθώ να κατασκευάσω ένα module τύπου PEQ15 αγοράζοντας φυσικά πρώτα ένα battery box το οποίο σκόπευα να παραγγείλω από Ελληνικά τοπικά E-Shop.
Έχω ερευνήσει σχετικά με την κατασκευή του και την λειτουργία του, τα μέτρα ασφαλείας που πρέπει να λάβει κάποιος προκειμένου να μην θεωρείται βλαβερή η δέσμη για το ανθρώπινο μάτι, τα ηλεκτρολογικά θέματα σχετικά με τα μιλιβατ και το μηκος κύμματος στο οποίο θα κυμαίνεται, τα πάντα.

Οπότε μένει η αγορά battery box κι εδώ αρχίζει το πρόβλημά μου:
Πως γίνεται σε όλα τα καταστήματα να είναι εξαντλημένα, πάντα, μόνο τα αξεσουάρ για λέιζερ και κυρίως τα battery box, remote controll, και όλα τα PEQ;

Τώρα αν κατόπιν παραγγελίας τα καταστήματα φέρνουν θα τους ρωτήσω αλλά μήπως συνέβη κάτι με την νομοθεσία περί εισαγωγής τους;
Έχω ελπίδες να φτιάξω την κατασκευή μου τελικά, η θα βρω εμπόδια;

Ευχαριστώ.

Predator.Mz

Συνεπώς, εφόσον είναι η τελευταία δημοσίευση στο φόρουμ η συγκεκριμένη και γενικά κανείς δεν γνωρίζει η δεν θέλει ν'απαντήσει και κρίνοντας απ το τι έχει συμβεί γενικότερα με την νομοθεσία στην Ελλάδα, που επιχειρεί να βάλει φραγή στο airsoft, φοβούμενοι οι κυβερνήτες, μη τυχόν και ασκηθούμε οι έφεδροι και αποκτήσουμε πείρα σε προσομοιωμένες καταστάσεις μάχης και έτσι αποτύχουν τα σχέδιά τους, όπως το να διαλυθούμε ως Ελλάδα απ όλους τους γείτονές μας, προφανώς το airsoft έχει πεθάνει...
Σωστά;

Είπα να ξεχωρίσω λέγοντας τα πράμματα με τ ονομά τους.
Άντε και εις ανώτερα, σε λίγο θα μας πάρουν και τις καραμπίνες για να μας σφάξουν τα μουσλίμια ελεύθερα...

Καλή σιωπή και φροντίστε να βάλετε το κεφάλι βαθειά μες το έδαφος όπως κάνετε όλοι πάντα, στρουθοκάμηλοι, ελπίζοντας να γλιτώσετε έτσι...

Predator.Mz

Και βασικά σβίστε και τα μηνύματά μου, μιας και θα σας πιάσει καρδιακό επεισόδιο από το άγχος και τον φόβο, μη τυχόν και σας κατηγορήσει η κυβέρνηση του ΣΥΡΙΖΑ και του κάθε οπλοφοβικού ΛΙΜΠΕΡΑΛ προδότη, υπάλληλο του Σόρος....

Α ΡΕ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ!