Γεμιστήρες Cyma για Μ4

Ξεκίνησε από Akro, 31 Μαρ 2016, 21:09:23 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Akro

Καλησπέρα πρόσφατα αγόρασα γεμιστήρες Cyma για Μ4. Μου προέκυψε το εξής πρόβλημα, ενώ κουμπώνουν πάνω στο όπλο κανονικά, χωρίς να πατήσω το κουμπί του όπλου που τους αποδεσμεύει, πέφτουν κάτω . Επιπλέον όταν είναι πάνω στο όπλο παλαντζάρουν και δεν τροφοδοτούν καθόλου το όπλο , αλλά και όταν πρέπει να τις κρατάω προς τα πίσω με το χέρι για να ρίξουν ΒΒ's . Τους δοκίμασα και σε όπλο φίλου, αλλά και στο δικό του είχε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να τους "φτιάξω" με κάποια πατέντα; ; Ή δεν φτιάχνεται αυτό;
Σημείωση πως με άλλους γεμιστήρες πάλι Cyma, το όπλο παίζει κανονικά.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Akro

Τελικά το πρόβλημα είναι θέμα γεμιστήρα, είναι 0.9 εκατοστά μικρότερος από τον κανονικό χώρο εισόδου που έχει το όπλο. Και μάλιστα στο ψάξιμο βρήκα λύση άμεσα. Με ένα πολύ μικρό κομματάκι υλικού προστασίας για γωνίες (επίπλων) ακριβώς στο σημείο στο οποίο κουμπώνει ο γεμιστήρας πάνω στο όπλο . Εύκολα , γρήγορα και οικονομικά [μόλις 1,20€ για υλικό που φτάνει για άλλους 30 γεμιστήρες (Φτου να μη το ματιάσω) ]  έκανα την δουλειά μου. Και το καλύτερο είναι ότι επειδή έβαλα 0,1-0,2 εκατοστά παραπάνω θηλυκώνει τόσο καλά που σε δοκιμή με τους γεμιστήρες είχα την minimum απώλεια BB's , 2-3 το πολύ σε midcap γεμιστήρα (όταν τελείωνε) δεν έφτυσε ούτε 1 ΒΒ.

atrotos

πιο υλικό έβαλες? γιατί έχω κ εγώ πρόβλημα :'(