Best sub-machine airsoft gun

Ξεκίνησε από airsoftFTW, 18 Αυγ 2009, 22:40:29 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποιο είναι κατα την γνώμη/πείρα σας το καλύτερο SMG?

H&K MP5
AKS-74u
FN P90
Skorpion
H&K MP7

airsoftFTW

Θέλω να μου πείτε ποιό είναι το καλύτερο SMG με βάσει τα εξής κριτήρια: Ευθυβολία, βάρος, βεληνεκές, ποικιλία από attachments και άλλα κριτήρια που έχετε σκεφτεί εσείς. Ευχαριστώ.

GeR^PEZONAUTHS

ψηφιζω το P90 γιατι ειναι ευθυβολο , εχει μεγαλο r.p.m (ταχυβολια) και ειναι σχετικα ελαφρυ και καταλληλο  για cqb

Falcon

Ψηφισα MP5 . Οχι μονο επειδη εμφανισιακα μ' αρεσει, αλλα ( θα μιλησω για το ΤΜ που κατεχω ) ειναι παρα πολυ ευθυβολο, ελαφρυ σχεδον σε βαρος πιστολιου :o :o :o :o, βεληνεκες δε ξερω συγκριτικα με αλλα airsoft guns, αλλα το δικο του ικανοποιει για τις αποστασεις cqb μεσα στα ορια των 350fps ( ειναι 270 ), απο attachments... ολα τα παιρνει, αρκει να βαλεις πρωτα το RIS mount base για ΜΡ5. Ελπιζω να αιτιολογησα σωστα τη ψηφο μου και να δωσα και μια κατατοπιστικη απαντηση...  :)

BEAST


MARKSMAN


GeR^PEZONAUTHS

και το γραφει και λαθος στο call of duty , το γραφει ως ΑΚ74  ΤΕΛΕΙΩΣ λανθασμενο

pit

ena pou ksexases einai to mp7 tis tm to opoio exw kai mporw na pw kai eythivolo einai kai taxyvolo elafri kai einai stin katigoria pou les apo ayta pou les kai egw to mp5 psifizw :)

Stathis

#7
Που ειναι το MP7 και το MAC-10 ρε παιδιά??  ???
Airsoft is Life!

MitsoS_O_Yakuza

ΑΚ 74υ σαν λατρης που ειμαι των Ρωσσων
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

SAPPER

FN P90 για πολλούς και διάφορους λόγους όπως το ότι είναι αμφιδέξιο, βολεύει εξαιρετικά στις γωνιές και στην αλλαγή χεριού πχ αριστερή γωνία για τους δεξιόχειρες, έχει ένα τρομερό κολπάκι ακόμα και για της 300αρες γεμιστήρες όπου ένα ελατήριο μέσα στην γεμιστήρα σπρώχνει όλες τις εναπομείναντες μπίλιες προς τον θάλαμο τροφοδοσίας, με αποτέλεσμα να είναι αθόρυβο το AEG και να μην ακούγετε ο σπαστικός θόρυβος από τα BBs.
Είναι πολύ μικρο και λόγο διατομής, έρχεται σχεδόν προφίλ με το προφίλ μας, άρα ελαττώνετε και η έκθεση της κάννης πριν από την αναγνώριση μας.
Βολεύει στην μεταφορά και της ταρζανιές  ;D

airsoftFTW

#10
Παράθεση από: Atsalakotos στις  19 Αυγ 2009, 20:23:33 ΜΜ
To AKS-74U (Οπως ειναι το σωστο του ονομα) δεν ειναι υποπολυβολο (Submachinegun), γιατι στη πραγματικοτητα χρησιμοποιει το ιδιο διαμετρημα με ολα τα ΑΚ-74, το 5.45χ39. Αν και θα διαλεγα αυτο, επειδη κανει περιπου την ιδια δουλεια μιας και δεν ειναι υποπολυβολο, θα διαλεγα το P90 λογω του επαναστατικου του σχεδιασμου του.

ΥΓ: Ναι οντως στο Call of Duty 4 το εχει ως Sub-machine gun... Καταλαβα..
Τι κατάλαβες δλδ? Νομίζεις οτι είμαι απο αυτά τα παιδάκια που λιώνουν στο CoD, χωρίς νόημα? Χαλάρωσε. Btw, ευχαριστώ που μου είπες οτι το 74u δεν είναι SMG, αλλά που να ήξερα? Σε ποιά κατηγορία ανήκει τότε? Ευχαριστώ και πάλι. :D


ΠαράθεσηΠου ειναι το MP7 και το MAC-10 ρε παιδιά?? 
Πρόσθεσα το ΜΡ7 στην λίστα μετα την υπενθύμησή σου. Έχεις κάποια pic ή κάποιο link για το MAC-10, γτ δεν το ξέρω? Thnx! ;D

Dadias

για aeg θα επιλέξω το Fn P90 για τους λόγους που προανέφερε ο Sapper,
σε gbb θα πώ το H&K MP7 της KSC λόγο του ότι είναι στα top smg σε αερίου, όσοι είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν ή να κατέχουν είτε το G18c , TMP , Ingram της Ksc το Mp7 της αντίστηχης εταιρίας είναι απλά πολύ καλήτερο


GeR^PEZONAUTHS

και για καποιους που μπορει να μη ξερουν το PDW σημαινει Personal Defense Weapon

Jocker

Παράθεση από: Falcon στις  19 Αυγ 2009, 00:42:34 ΠΜ
Ψηφισα MP5 . Οχι μονο επειδη εμφανισιακα μ' αρεσει, αλλα ( θα μιλησω για το ΤΜ που κατεχω ) ειναι παρα πολυ ευθυβολο, ελαφρυ σχεδον σε βαρος πιστολιου :o :o :o :o, βεληνεκες δε ξερω συγκριτικα με αλλα airsoft guns, αλλα το δικο του ικανοποιει για τις αποστασεις cqb μεσα στα ορια των 350fps ( ειναι 270 ), απο attachments... ολα τα παιρνει, αρκει να βαλεις πρωτα το RIS mount base για ΜΡ5. Ελπιζω να αιτιολογησα σωστα τη ψηφο μου και να δωσα και μια κατατοπιστικη απαντηση...  :)

MP5 γιατι ο Falcon τα ειπε ολα!!!
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

jumbo

σιγουρες επιλογες μου ειναι το ΜΡ5 και το Ρ90 για ολους τους λογους που αναφεραν τα παιδια παραπανω, συν οτι το Ρ90 μ'αρεσει επισης για τον προτοτυπο-προτοποριακο σχεδιασμο του.
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

Scharfschütze

FN P90 λογω του σχεδιασμου του αλλα και της εταιρειας (FN  ;) )

Φιλικα  ;D
Deutsche Wehrmacht Scharfschütze


JIM-ETA

Ψηφίζω τα 2 της Η&Κ ΜP-5 και MP-7

ΓΑΣΤΟΥ

MP5 γιατί έτσι σας αρέσει....λόγω κολλήματος και για ότι είπε ο FALCON 8)

Gimli

p90 οραιω design  αποτελεσματικο σε πεδια urban ,στιβαρο και φιλικο προς τον χριστη .ΤΕΛΟΣ
(Η τυχη ευνοει τους Τολμηρους) Μεγας Αλεξανδρος
(Ευχαριστω τους Θεους που γενιθικα ελλινας)Μεγας Αλεξανδρος