Φταίει το αεροβόλο ή οι γεμιστήρες;

Ξεκίνησε από Mandis, 20 Μαρ 2014, 12:28:23 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Mandis

Όταν χρησιμοποιώ τους μεταλλικούς γεμιστήρες M4 mid-cap 120 (της King Arms) ,σε μονή βολή συνήθως ρίχνει δυο-δυο bb. Καμιά φορά μπορεί να ρίξει  ένα μόνο του ,αν θυμηθεί.
Στο κατά ριπάς δουλέυει αψογα.

Δοκίμασα πλαστικούς ίδιους (mid-cap 120 της King Arms) ,από ένα παιδί, και δούλεψε μια χαρά μονή βολή (μια μια bb) , και κατά ριπάς.
Το παιδί δοκίμασε τους δικούς μου μεταλλικούς ,και στο αεροβόλο του δούλεψαν μια χαρά.

Τα bb χρησιμοποιήσαμε ήταν τα ίδια και Ά ποιότητας.
Το αεροβόλο μου είναι King Arms και του άλλου παιδιού ICS .

Τι φταίει ρε παιδιά, δεν μπορώ να καταλάβω; ???

Να πάρω πλαστικούς αφού δούλεψε καλά ,ή τσάμπα θα πάνε και αυτοί;
Δως μοι πα στω και ταν γαν κινάσω...

sparvar

Τσεκαρε την τροφοδοσια του γεμιστηρα στο σημειο που φορτονωνται τα bb's στο m4. Λογικα πρεπει να ειναι σφαλμα τροφοδοσιας στον γεμιστηρα ,κ να σου τροφοδοτει περισσοτερα απο ενα στο single.
INDEPENDENT GUN -----> KATΩ ΤΑ ΓΙΩΤΟ-ΚΟΜΜΑΝΤΑ <------

Mandis

Παράθεσητην τροφοδοσια του γεμιστηρα στο σημειο που φορτονωνται τα bb's στο m4

Το σημείο που λες είναι πάνω στο ν γεμιστήρα ή στο hop up του Μ4 . Με μπέρδεψες.

Αλλά και πάλι
ΠαράθεσηΔοκίμασα πλαστικούς ίδιους (mid-cap 120 της King Arms) ,από ένα παιδί, και δούλεψε μια χαρά μονή βολή (μια μια bb) , και κατά ριπάς.
Το παιδί δοκίμασε τους δικούς μου μεταλλικούς ,και στο αεροβόλο του δούλεψαν μια χαρά.

Οι γεμιστήρες, μεταλλικοί και πλαστικοί ,είναι πανομοιότυποι όσον αφορά τις διαστάσεις και τα "καλούπια" τροφοδοσίας, φαινομενικά τουλάχιστον.
Δως μοι πα στω και ταν γαν κινάσω...

sparvar

Η σπαζοκεφαλια ειναι οτι στο full auto δν υπαρχει προβλημα αλλα στο single υπαρχει θεμα με συγκεκρημενους γεμιστηρες οι οποιοι λειτουργουν σε αλλο αερ. Κανονικα :-)
INDEPENDENT GUN -----> KATΩ ΤΑ ΓΙΩΤΟ-ΚΟΜΜΑΝΤΑ <------