M9A1 SOF DESERT COMBAT

Ξεκίνησε από Grey Fox, 21 Mar 2012, 12:18:33 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Grey Fox

Καλη μερα σε ολους!!!!
θα ηθελα την γνωμη σας για αυτο εδω:http://www.airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=39_40_165&products_id=2174
ειμαι κατοχος ενος glock 19 και ενος usp 45 ικανοποιημενος και απο τα δυο αλλα ξερετε πως παει.....δεν χορταινονται ποτε....
λοιπον γνωμες?ειδικα αν υπαρχει και καποιος που να ειναι κατοχος του!!!
ευχαριστω προκαταβολικα!!!!!
STAND YOUR GROUND AUTHORITATIVE AND IN CONTROL

arkas

καλησπέρα είδα το θέμα όποτε είπα να μην ξεκινήσω νέο αφού κγω για το ίδιο πιστολι ενδιαφέρομαι θα μπορούσατε να πίτε κάποια γνώμη είμαι καινούριος όποτε ψάχνομαι

Grey Fox

Παράθεση από: arkas στις  28 Mar 2012, 18:17:38 ΜΜ
καλησπέρα είδα το θέμα όποτε είπα να μην ξεκινήσω νέο αφού κγω για το ίδιο πιστολι ενδιαφέρομαι θα μπορούσατε να πίτε κάποια γνώμη είμαι καινούριος όποτε ψάχνομαι
Καλησπερα φιλε arka!!! Δυστυχως δεν εχει δωσει κανεισ σημασια αλλα ευτυχως απο εγκυροτατες πηγες ας ειναι καλα ο LEO μου ειπε οτι δεν ειναι και απο τα πιο αποδοτικα gbb pistols που υπαρχουν.
STAND YOUR GROUND AUTHORITATIVE AND IN CONTROL

Nameless

Προσωπικα δεν εχω την καλυτερη γνωμη για την WE/Socom Gear. Αν ηθελα ντε και καλα κατι σε Μ9 και σε οικονομκιη τιμη, θα κοιταζα περισσοτερο προς KJW μερια.....αυτα οσον αφορα την εταιρια.

Οσον αφορα το οπλο καθεαυτο, θα ηθελα να σου επιστησω την προσοχη οτι η Μ9 ειναι μεγαλο πιστολι σε μεγεθος και χαρακτηριζεται απο μια χακτηριστικη "γουρονολαβη"

Πριν προβεις σε μια οποιαδηποτε αγορα θα σε συμβουλευα να την πιασεις στο χερι σου και να δεις πως σου καθετε......η Beretta ειναι διαβοητη οτι δεν καθετε καλα σε ανθρωπους με σχετικα μικρα χερια. Θελει παλαμες κουπια  ;D

tristan

Θα  συνφονησω με το Nameless makria  απο socom gear εφαγα μια φολα με ενα 1911 και ακομα δεν την εχω χωνεψη

Grey Fox

Oποτε καλο απο εμφανιση αλλα μεχρι εκει ε???
για το TM PX4 της marui τι λετε??φαινεται πολυ καλο γενικως!!!
STAND YOUR GROUND AUTHORITATIVE AND IN CONTROL

Grey Fox

Φιλοι TRISTAN και NAMELESS ευχαριστω για τις γνωμες σας!
STAND YOUR GROUND AUTHORITATIVE AND IN CONTROL

Nameless

Γενικα θεωρω οτι η Marui ειναι υπερτιμημενη για τα πιστολια της.

Ναι, εχουν πολυ καλο φινιρισμα και ναι εχουν εξαιρετικα εσωτερικα, ωστοσο το γεγονος οτι ειναι πλαστικα αυτοματα σημαινει μειωμενη αντοχη, ειδικα με τα αερια που χρησιμοποιουμε.

Αυτο που κανουν οι μερακληδες στο εξωτερικο ειναι να παιρνουν ενα ΤΜ και αμεσα να το αναβαθμιζουν με μεταλλικο frame και slide

Grey Fox

Παράθεση από: Nameless στις  28 Mar 2012, 19:44:21 ΜΜ
Γενικα θεωρω οτι η Marui ειναι υπερτιμημενη για τα πιστολια της.

Ναι, εχουν πολυ καλο φινιρισμα και ναι εχουν εξαιρετικα εσωτερικα, ωστοσο το γεγονος οτι ειναι πλαστικα αυτοματα σημαινει μειωμενη αντοχη, ειδικα με τα αερια που χρησιμοποιουμε.

Αυτο που κανουν οι μερακληδες στο εξωτερικο ειναι να παιρνουν ενα ΤΜ και αμεσα να το αναβαθμιζουν με μεταλλικο frame και slide
Συμφωνω ρε γμτ ειναι κριμα για τετοια τιμη να ειναι πλαστικο......τεσπα θα δειξει.......
STAND YOUR GROUND AUTHORITATIVE AND IN CONTROL

tristan

#9
marullliiii  kai palli marullliiii  ;D ;D
εχω ενα χαι καπ 4,3 μετατροπη φουλ μεταλ  2 χρονια που το εχω και ηταν και μεταχηρισμενω ειναι  σκυλος

Nick_the_Greek

Και τα KSC είναι πολύ καλά. Εγω σκεφτόμουν να αγοράσω το Socom Gear 1911 Novak, δεν αξίζει τελικά ;
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

Nameless

#11
Αυτο που σου ειπα......μαμα ΤΜ και στο καπακι μεταλλικο κουστουμακι......ετσι, παω πασο.  ;D

Την γνωμη μου για τα WE/Socom Gear την ειπα πριν απο λιγο.

Οσον αφορα τα υπολοιπα πχ KSC δεν εχω αποψη, ωστοσο πριν ψωνισεις μαθε και ρωτα αν ειναι συμβατα με ΤΜ

Τα GBB ειναι απο τη φυση τους ζημιαρικα και ενδεχεται να χρειαστεις καποια στιγμη ανταλλακτικα. Αυτη τη στιγμη τα ανταλλακτικα της ΤΜ ειναι τα μονα που βρισκεις σχετικα ευκολα και/ή σε μεγαλη γκαμα

Grey Fox

Παράθεση από: Nameless στις  28 Mar 2012, 19:58:19 ΜΜ
Αυτο που σου ειπα......μαμα ΤΜ και στο καπακι μεταλλικο κουστουμακι......ετσι, παω πασο.  ;D
+1000  ;D ;D ;D
STAND YOUR GROUND AUTHORITATIVE AND IN CONTROL

Nameless

#13
Καλα ολα αυτα, ομως το 300+αρικακι το υπολογισες;   ;)

Aν τα χρηματα δεν αποτελουν προβλημα, ξεκινας πχ με ενα πλαστικο ΤΜ και απο εκει με ενα metal kit φτιαχνεις οπλαρες!


Grey Fox

#14
Παράθεση από: Nameless στις  28 Mar 2012, 20:06:19 ΜΜ
Καλα ολα αυτα, ομως το 300+αρικακι το υπολογισες;   ;)
ελα μου ντε!!!για αυτο,θα δειξει.............
απο μια πολυ γρηγορη ματια σε εξωτερικο, metal slides barrels και τετοια minimum 190$ +μεταφορικα..........ξεφευγει....
STAND YOUR GROUND AUTHORITATIVE AND IN CONTROL

tristan

Παράθεση από: Nick_the_Greek στις  28 Mar 2012, 19:57:34 ΜΜ
Και τα KSC είναι πολύ καλά. Εγω σκεφτόμουν να αγοράσω το Socom Gear 1911 Novak, δεν αξίζει τελικά ;


Nick κανονησε να φας φολα σαν και μενα παρτο να βρεθουμε σε παιδιο να τα κραταμε και να ρηχνουμε τα ββς με το χερι

Grey Fox

Παράθεση από: tristan στις  28 Mar 2012, 20:10:18 ΜΜ

Nick κανονησε να φας φολα σαν και μενα παρτο να βρεθουμε σε παιδιο να τα κραταμε και να ρηχνουμε τα ββς με το χερι
τοσο χαλια????  :( :( :(
KSC εχω ενα glock 19 και ενα usp .45 full size μια χαρα μου εχουν βγει και τα δυο!!!τωρα για το socom δεν ξερω.αλλα σε αυτα τα δυο μοντελα που ειπα η συγκεκριμενη εταιρεια εχει βγει αρκετα ανθεκτικη,αν λαβεις υποψη οτι δεν ειναι και ιδιαιτερα ακριβη.
STAND YOUR GROUND AUTHORITATIVE AND IN CONTROL

metallpontios

εχω m1911 της socom gear εδω και δυο χρονια και μου εχει βρει σκυλη μπορει

Nameless

Φιλαρακι που εχει το ΜΕU της SOCOM μου λεει οτι τα misfeeds και τα προβληματακια ειναι σε καθημερινη βαση.

Η αληθεια φιλτατοι ειναι η εξης......τα GBB ειναι μυστηριες γκομενες. Θελουν φροντιδα και ποτε δεν ξερεις αν στο επομενο παιχνιδι θα παιξουν η οχι. Επισης δεν ξερεις αν θα βρεις ανταλλακτικο για το λαστηχακι/βαλβιδουλα/παπαρακι που θα σου χαλασει.

Γνωμη μου ειναι να εχετε ολοι καβατζα ενα ΑΕΡ για τις δυσκολες ωρες.

Grey Fox

Παράθεση από: Nameless στις  28 Mar 2012, 20:16:40 ΜΜ
Φιλαρακι που εχει το ΜΕU της SOCOM μου λεει οτι τα misfeeds και τα προβληματακια ειναι σε καθημερινη βαση.

Η αληθεια φιλτατοι ειναι η εξης......τα GBB ειναι μυστηριες γκομενες. Θελουν φροντιδα και ποτε δεν ξερεις αν στο επομενο παιχνιδι θα παιξουν η οχι. Επισης δεν ξερεις αν θα βρεις ανταλλακτικο για το λαστηχακι/βαλβιδουλα/παπαρακι που θα σου χαλασει.

Γνωμη μου ειναι να εχετε ολοι καβατζα ενα ΑΕΡ για τις δυσκολες ωρες.
ειναι και αυτο μια σωστη αποψη και λυση..
STAND YOUR GROUND AUTHORITATIVE AND IN CONTROL