Ποιο πιστολι/μαρκα προτιματε και γιατι; -- Which pistol do you prefer and why?

Ξεκίνησε από Falcon, 15 Μαΐου 2009, 11:16:23 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας "sidearm" επιχειρησιακα και εμφανισιακα;

Μ1911Α1
63 (44.4%)
Berreta M92F
33 (23.2%)
Desert Eagle
35 (24.6%)
Glock series (17,18c,19,26,27)
77 (54.2%)
HI-CAPA
25 (17.6%)
SIG SAUER
21 (14.8%)
FN 5-7
10 (7%)
revolver guns (any type, name)
6 (4.2%)
USP
10 (7%)
SOCOM Mk23
6 (4.2%)
Walther P99
4 (2.8%)
TACTICAL MASTER
3 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 142

WAR ANGEL

Τι Glock 17 και γενικα η ολη σειρα...Δεν θα ελεγα ομως και οχι και στο Usp ομως...

Η σειρα Glock απλα εχει αντοχες σαν ΑΚ ενω εχει τεχνολογια και απαρτια σαν SCAR (Aν μπορει να λεχθει κατι τετοιο).Αλλα το βασικοτερο ειναι οτι μπορει να ειναι σε κατασταση 1 αλλα και 3 ταυτοχρονα

BEAST

Καθότι κλασικός τύπος  1911 αλλά λόγο τυποποίησης έχουμε πάρει όλοι στην ομάδα Glock οπότε ψήφησα και τα δυο.

Hornet

GLOCK17 για το μεγεθος και την αξιοπιστια του και walther P99 γιατι ειναι πολυ ομορφο και μικρο...
you'll fire your musket but l'll run you through...

SAPPER

Οι US NAVY SEALS έχουν πάρει το SIG P226 όπως και οι Βρετανοί SAS κλπ.

Οι US MARINES έχουν πάρει το MEU εξέλιξη του 1911 με Novacs σκοπευτικά.

JIM-ETA

Αν και σεν έχω πάρει πιστόλι ούτε ακόμα το πρώτο μου AEG όπου να είναι τα παίρνω όλα  ;D,ψηφίζω το classic time Μ-1911 θρύλος η πιστόλα με τα όλα του και το Μ-92 της Berreta γιατί και αυτό το θεωρώ πλέον κλασσικό μιάς και έχει εφοδιάσει πολλές υπηρεσίες ανά τον κόσμο.



MitsoS_O_Yakuza

Python γουσταρω με 1000 αλλα επειδη δε το βαλατε στην ψηφοφορια γτ θα εβγαινε τελευταιο τοτε καταναγκη ψηφιζω SIG SAUER
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

Falcon

Παράθεση από: MitsoS_O_Yakuza στις  20 Αυγ 2009, 02:10:48 ΠΜ
Python γουσταρω με 1000 αλλα επειδη δε το βαλατε στην ψηφοφορια γτ θα εβγαινε τελευταιο τοτε καταναγκη ψηφιζω SIG SAUER

ΕΕ εε ειμαστε ΟΚ, αφου ετσι κι αλλιως αυτο που ψηφησες εχεις .  ;)

Jocker

Glock 18C
γιατι ειναι το πρωτο που πηρα και δοκιμασα και μου αρεσει απο εμφανιση, ευθυβολια και γιατι στα ματια μου μοιαζει πολυ αληθοφανες.
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

metallpontios

εγω ψηφιζω M1911 γιατι μου αρεσει το διαμετρημα 0.45 τα σπαει.Επισης το πιστολι της Tokyo Marine που εχω χρησιμοποιησει ειναι αξιοπιστο πολυ καλο σε εμφανιση και με καλα FPS ( το πιστολι ηταν του Falcon ).Εγω προτιμω την εκδοση MEU.

Dadias


Falcon


Dadias

να πάρει....δεν μπορώ να αφαιρέσω την ψήφο μου και να επαναλαβώ την διαδικασία...  :'( :'( :'(  υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει για αυτό?  ??? ??? :) :)

Giokrik



Uploaded with ImageShack.us

GeR^PEZONAUTHS

Αμα ειχες βαλει και το ΤACTICAL MASTER θα το ψηφιζα πρωτο πρωτο

Falcon

Παράθεση από: GeR^PEZONAUTHS στις  23 Αυγ 2009, 18:46:44 ΜΜ
Αμα ειχες βαλει και το ΤACTICAL MASTER θα το ψηφιζα πρωτο πρωτο

Δε το γνωριζω, πρωτη φορα τ' ακουω, αλλα θα το βαλω, οσο για την αλλαγη ψηφου Dadia, θα δω τι μπορω να κανω....

edit : Οχι δε γινεται το κοιταξα τωρα. Μηπως ΑΝ μηδενισουμε τις ψηφους, να γινεται να ξαναψηφισουμε.. Εδω ας βοηθησουν οι admin, συγγνωμη παιδια Μ@@@κια μου που δε τα 'βαλα ολα απο την αρχη...... :-[ :-[

Gimli

Μ1911 οραιω οπλο , ρεαλιστικο ,αποτελεσματικο,στιβαρο(δεν ειναι τυχαιο οτι χρισιμοποιειται απο τους καλιτερους)
GLOCK 18 αποτελεμσατικο για πεδια urban  ,οικονομικο απο πλευρας αεριου με μεγαλι ακριβεια στη βολη οπος και το αλιθινο
(Η τυχη ευνοει τους Τολμηρους) Μεγας Αλεξανδρος
(Ευχαριστω τους Θεους που γενιθικα ελλινας)Μεγας Αλεξανδρος

jumbo

Μ1911Α1 παλιο, κλασικο, ωμορφο, διαχρονικο, σαν τις μελαχρινες γυναικες και το παλιο ημιγλυκο κρασι.... ;D ;D ;D
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

GeR^PEZONAUTHS

ετσι  μπραβο . Βeretta Tactical Master , πολυ ομορφο και αγριο !!!!!!