Post apocaliptic senario!

Ξεκίνησε από Angreod, 20 Απρ 2016, 03:31:07 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Angreod

Θα ήθελα με τη σειρά μου να προτείνω ένα διαφορετικό σενάριο παιχνιδιού! Πρώτα πρώτα όμως να διευκρινησω ότι είμαι νέος στο άθλημα και η εμπειρία μου περιορίζεται σε 3-4 games και ζητώ από τώρα την κατανόηση αλλά και τη βοήθεια σας για να βελτιώσουμε το σενάριο!
Λοιπόν, βρισκόμαστε στο πολύ μακρυνο (ελπίζω) μέλλον και ο πλανήτης προσπαθεί να ανακάμψει από έναν πόλεμο που παραλίγο να εξαφανίσει το ανθρώπινο είδος. Οι μόνοι(!) επιζώντες είναι κλεισμένοι σε καταφύγια (fallout στυλ) και βγαίνουν μόνο όταν είναι απαραίτητο! Οι δύο κυρίαρχες παρατάξεις μετά από χρόνια κλεισμένοι μέσα στα καταφύγια θέλουν σιγά σιγά να ανακτήσουν τον έλεγχο του πλανήτη και έξω από αυτά!
Οι δύο παρατάξεις λοιπόν είναι οι VAULT WA35 και VAULT EA78 . Το dresscode θα ήταν αδιάφορο εκτός αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι, υποχρεωτική μάσκα προσώπου με φίλτρα του στυλ The Division!  ( βοήθεια επιθυμητή στα ονόματα και όχι μόνο) . Θα υπάρχει άλλη μία παράταξη GROUNDERS που είναι οι επιζώντες που είναι εκτός καταφυγίων . Dresscode οτιδήποτε εκτός από παραλλαγή! Χωρίς μάσκα!
Ή κάθε παράταξη VAULT θα προσπαθεί με επιθέσεις στο αντίπαλο καταφύγιο να προκαλέσει φθορές και να κλέψει προμήθειες! Οι μάχες θα γίνονται εναλλάξ στη βάση του καθενός καταφυγίου. Το ένα καταφύγιο θα έχει βάση την βάση του ΝΑΤΟ για παράδειγμα και το άλλο τα μεταλλεία . Είμαι και σε αναζήτηση ενός κλειστού χώρου για προσομοίωση μάχης μέσα σε κάποιο καταφύγιο! Θα υπάρχουν και σενάρια με ανοιχτες μάχες όπου θα συμετέχουν και οι GROUNDERS.
Ο νικητής του κάθε παιχνιδιού θα κερδίζει για το επόμενο παιχνίδι παραπάνω πυρομαχικά και άτομα εφόσον θα καταφέρει να κλέψει προμήθειες από τον αντίπαλο.
Αυτήν είναι σε γενικές γραμμές η ιδέα μου. Θα χαρώ πραγματικά να γίνει μία κουβέντα και να το φτιάξουμε το σενάριο στα μέτρα μας όσπου κάποια στιγμή να το δούμε και στο πεδίο!